Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 grudnia 2005, 13:54

autor: Elrond

Rekordy Xboxa 360

Po podsumowaniu zebranych danych, okazuje się, iż najnowszy system Microsoftu, Xbox 360, jest najszybciej sprzedającą się konsolą domową w historii brytyjskiego rynku rozrywki elektronicznej. Liczbą 70,000 egzemplarzy sprzedanych w ciągu pierwszego weekendu, Xbox 360 zdetronizował dotychczasowego lidera tego zestawienia, GameCube.

Po podsumowaniu zebranych danych, okazuje się, iż najnowszy system Microsoftu, Xbox 360, jest najszybciej sprzedającą się konsolą domową w historii brytyjskiego rynku rozrywki elektronicznej. Liczbą 70,000 egzemplarzy sprzedanych w ciągu pierwszego weekendu, Xbox 360 zdetronizował dotychczasowego lidera tego zestawienia, GameCube (co jest tym większym osiągnięciem, iż Kostka sprzedawana była w cenie o połowę niższej).

Dwie na trzy sprzedane konsole stanowiły wersje Premium, droższe o 70 funtów (około 450 zł) od wersji podstawowej, Core. Co ciekawe, pojawienie się konsoli na rynku spowodowało też duże ruchy w segmencie softwaru. Nic dziwnego, "naga" konsola do niczego się nie przyda, trzeba jeszcze zaopatrzyć się w gry. I tak marka Need For Speed: Most Wanted króluje na listach najlepiej sprzedających się gier, wyprzedzając Pro Evolution Soccer 5 oraz FIFA 06 (mowa oczywiście o sprzedaży całkowitej, we wszystkich dostępnych wersjach). W drugiej dwudziestce znalazły się natomiast wyłącznościowe tytuły Xboxa 360, Perfect Dark Zero oraz Project Gotham Racing 3, dociągając odpowiednio do 12 i 16 pozycji notowań.

Ciekawe czy Microsoft zmieni nastawienie do polskich graczy i zdecyduje się na wypuszczenie Xboxa 360 w naszym pięknym kraju.