Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 sierpnia 2010, 11:45

autor: Sarge

Poznaliśmy cenę Kinecta w Polsce

Po ujawnieniu europejskiej ceny i daty premiery nowego kontrolera dla Xboksa 360 wciąż nie mogliśmy być pewni, ile przyjdzie nam za niego zapłacić w Polsce. Na szczęście polski oddział Microsoftu w końcu przerwał milczenie i ujawnił oficjalną wartość Kinecta w naszym kraju.

Po ujawnieniu europejskiej ceny i daty premiery nowego kontrolera dla Xboksa 360 wciąż nie mogliśmy być pewni, ile przyjdzie nam za niego zapłacić w Polsce. Na szczęście polski oddział Microsoftu w końcu przerwał milczenie i ujawnił oficjalną wartość Kinecta w naszym kraju.

Stosowna informacja została ogłoszona na trwającym właśnie zlocie Xbox Fun Day w miejscowości Podlesice/Kroczyce. Potwierdzono na nim, że Kinecta będzie można nabyć w jednym z dwóch zestawów. Ten standardowy będzie sprzedawany razem z grą Kinect Adventures za 649 złotych. Warto w tym momencie przypomnieć, że jego oficjalna cena w Europie wynosi 149€ i jak twierdzi sam Microsoft, jest ona adekwatna do możliwości oferowanych przez ten sprzęt.

Drugi zestaw jest już przeznaczony dla osób, które nie posiadają w swoich domach konsoli amerykańskiej firmy. W jego skład wchodzi bowiem Xbox 360 w wersji z 4 GB pamięci flash (jest to model zastępujący dotychczasową wersję Arcade), Kinect oraz gra Kinect Adventures, a Microsoft życzy sobie za całość 1299 złotych. Biorąc pod uwagę, że sama konsola w tej edycji sprzedawana jest za ok. 800 złotych, klienci właśnie na tym zestawie mogą zaoszczędzić najwięcej.

Poznaliśmy cenę Kinecta w Polsce - ilustracja #1

Warto zauważyć, że powyższe kwoty są cenami detalicznymi, więc w wielu sklepach możemy liczyć na lepsze okazje. Nie sposób jednak nie porównać tych wartości z konkurencją. Przykładowy zestaw od firmy Sony zawierający kontroler PlayStation Move, kamerę i dema gier kupimy za 219 złotych. Jest to niemal trzy razy mniejsza wartość, ale z drugiej strony niewątpliwą zaletą Kinecta jest fakt, że jedno urządzenie obsłuży wielu graczy, a posiadacze PlayStation 3 będą zmuszeni dokupować akcesoria dla każdej osoby.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Kinect wyląduje w Europie 10 listopada. W momencie europejskiej premiery na rynku znajdzie się 15 ekskluzywnych produkcji. Wśród nich można wymienić takie tytuły jak Kinect Sports, Kinect Adventures, Kinectimals, Kinect Joyride, czy Dance Central. Wszystkie te produkcje mają u nas zostać wydane w polskiej wersji językowej.

Wprowadzenie na rynek nowego kontrolera ma być też okazją do oficjalnego wprowadzenia Xbox Live do Polski w listopadzie, zatem przedstawiciele Microsoftu wypowiedzieli się również na ten temat w trakcie trwania zlotu. Potwierdzili oni po raz kolejny, że możliwa będzie migracja kont, czyli osoby zarejestrowane na fałszywy adres za granicą będą mogły prawdopodobnie zmienić go na polski odpowiednik. Szczegółów wciąż jednak nie zdradzono, trudno więc powiedzieć w jaki sposób będzie to przebiegać.