Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 lutego 2010, 09:47

autor: Maciej Śliwiński

PlayStation 3 Slim konsolą 2009 roku

Serwis engadget.com, podejmujący tematykę nowinek ze świata nowych technologii, ogłosił wyniki plebiscytu na najlepsze urządzenia ubiegłego roku. Bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii konsol okazał się najnowszy produkt firmy Sony – PlayStation 3 Slim.

Serwis engadget.com, podejmujący tematykę nowinek ze świata nowych technologii, ogłosił wyniki plebiscytu na najlepsze urządzenia ubiegłego roku. Bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii konsol okazał się najnowszy produkt firmy Sony – PlayStation 3 Slim.

PlayStation 3 Slim konsolą 2009 roku - ilustracja #1

Najlepsza konsola roku 2009 według engadget.com

Zaprezentowana światu w sierpniu ubiegłego roku odświeżona wersja PlayStation 3 zyskała uznanie zarówno wśród czytelników, jak i kadry redaktorów wspomnianego serwisu. Mniejsza, lżejsza i bardziej ekonomiczna PS3 w polu pokonanych zostawiła między innymi PSP GO, Nintendo DSi LL czy też Xbox 360 w wersji bundle z Modern Warfare 2. Dodatkowo PlayStation 3 Slim w głosowaniu czytelników uznane zostało za najlepsze urządzenie wykorzystywane do domowej rozrywki. Redakcja w tej kategorii wskazała na Sonos S5 Boombox.

W innej kategorii związanej z branżą elektronicznej rozrywki, akcesorium do gry, zwyciężyła przystawka do kontrolera konsoli Nintendo Wii, Wii Morion Plus. W tym przypadku podobnie głosowali także i czytelnicy i redaktorzy serwisu Engadget, dzięki czemu gadżet od japońskiej firmy okazał się lepszy od kierownicy Logitech G27, deski znanej z Tony Hawk Ride czy też noktowizora z ostatniej edycji kolekcjonerskiej Call of Duty: Modern Warfare 2.

Przeglądając wyniki plebiscytu nie sposób nie zauważyć wielkiej popularności gadżetów produkowanych przez firmę Apple. Najnowsze cacko z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie, zapowiedziany nie tak dawno iPad, został wskazany przez czytelników i redaktorów jako najbardziej oczekiwany gadżet trwającego już 2010 roku. A konkurencje miał sporą, gdyż o to samo miano rywalizowały między innymi dwa znacznie bliższe graczom urządzenia: Project Natal oraz bezprzewodowy, reagujący na ruch kontroler firmy Sony.

PlayStation 3 Slim konsolą 2009 roku - ilustracja #2

Gadżety Apple cieszą się największą popularnością.

Za najlepszy przenośny odtwarzacz multimedialny redaktorzy i czytelnicy Engadget.com uznali iPod Touch 3G, który w obu głosowaniach zdeklasował konkurencję w postaci między innymi Archos 5, Sony Walkman X-Series czy swojego mniejszego brata, iPod Nano 5G. Apple zostało także docenione w kategorii smartphonów, choć tutaj rywalizacja była o wiele bardziej zacięta. Dziennikarze wskazali na iPhona, którego poprawiona wersja oznaczona jako 3GS zadebiutowała na rynku w ubiegłym roku, jednak już społeczność skupiona wokół serwisu engadget.com uznała, że najlepszym wielofunkcyjnym telefonem ubiegłego roku była Motorola Droid (swoją drogą ten produkt zdobył również najbardziej prestiżowe wyróżnienie – tytuł gadżetu roku).

Czytelnicy docenili również produkowane przez Apple komputery, nagradzając Apple iMac 27-inch (stacjonarny) oraz MacBook Pro (laptop). Nieco mniej przychylni firmie Steve’a Jobsa byli za to dziennikarze serwisu, we wspomnianych kategoriach wybierając odpowiednio Thermaltake Level 10 case i ASUS UL Series. Żeby jednak Apple nie czuło się zbyt pewnie, dostało również jedną nie przynoszącą chluby nagrodę. iPod Shuffle, najmniejszy odtwarzacz z rodziny Apple został okrzyknięty przez czytelników najgorszym gadżetem ubiegłego roku. Wybór wydaje się o tyle trafny, że niemal mikroskopijny odtwarzacz staje się praktycznie bezużyteczny w momencie zniszczenia lub uszkodzenia słuchawek.

Wszystkie pozostałe wyróżnienia i nagrody znajdziecie w tym miejscu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.