Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 listopada 2005, 14:18

autor: Krzysztof "ComCo" Bartnik

Pilot do TV jak kontroler do Revolution

Po zaprezentowaniu kontrolera do konsoli Revolution, niemal od razu pojawiło się mnóstwo opinii graczy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Nie ma się co dziwić - koncept kontrolera z pewnością jest niespotykany czy niestandardowy i zwyczajnie nie wszystkim może przypaść do gustu. Wygląda jednak na to, że szefowie Nintendo znaleźli dość ciekawy sposób na rozwiązanie tego „problemu” ...

Po zaprezentowaniu kontrolera do konsoli Revolution, niemal od razu pojawiło się mnóstwo opinii graczy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Nie ma się co dziwić - koncept kontrolera z pewnością jest niespotykany czy niestandardowy i zwyczajnie nie wszystkim może przypaść do gustu. Wygląda jednak na to, że szefowie Nintendo znaleźli dość ciekawy sposób na rozwiązanie tego „problemu” i przyzwyczajenie graczy do swojego urządzenia.

Japońscy gracze mogą bowiem w działaniu przetestować kontroler do konsoli Revolution. Jak to? – spytacie. Otóż pracownicy Nintendo postanowili rozprowadzić w Kraju Kwitnącej Wiśni pilot telewizyjny, który wygląda dokładnie tak, jak nadchodzący „pad” do nowej platformy firmy (!).

Pilot do TV jak kontroler do Revolution - ilustracja #1
Czy to pad? Czy to pilot? Nieważne – byleby działał :-)

Ów pilot stylizowany na kontroler będzie dostępny dla japońskich członków Klubu Nintendo, w ramach nagrody za otrzymanie statusu Premium, czyli de facto za nazbieranie 400 punktów (te z kolei Japończycy dostają za kupowanie gier tejże firmy). W ramach bonusu przewidziany jest jeszcze kalendarz, ale pilot-kontroler to o wiele ciekawsza atrakcja.

Dla znających „krzaczki” – oficjalna strona. Szkoda, że całość jest dostępna tylko w Japonii, ale od czego są internetowe aukcje?

To się dopiero nazywa „chłyt makertingowy”.