Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 stycznia 2010, 13:30

autor: Maciej Śliwiński

Nintendo sprzedało 190 milionów konsol Wii i DS

Nintendo podzieliło się dziś wynikami sprzedaży swoich sztandarowych konsol: Wii oraz DS. Od czasu debiutu na rynku, fani gier na całym świecie zakupili ponad 190 milionów egzemplarzy obu produktów.

Nintendo podzieliło się dziś wynikami sprzedaży swoich sztandarowych konsol: Wii oraz DS. Od czasu debiutu na rynku, fani gier na całym świecie zakupili ponad 190 milionów egzemplarzy obu produktów.

Nintendo sprzedało 190 milionów konsol Wii i DS - ilustracja #1

Konsola Nintendo DS zadebiutowała w 2004 roku i od tamtej pory pierwszą wersję, oraz późniejsze modyfikacje (DS Lite, DSi oraz DSi XL) zakupiło 125 milionów ludzi na całym świecie. W przypadku handheldów najlepsze wyniki sprzedaży zanotowano w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy gracze kupili 45 milionów przenośnych konsol. Zdecydowanie mniejszą miłością do Nintendo DS pałają Japończycy. W Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedano 29,9 miliona egzemplarzy DS. Na pozostałych rynkach zbytu, w tym europejskim, azjatycki koncern może pochwalić się wynikiem 50 milionów zakupionych konsol.

Nieco słabsze wyniki osiąga konsola Nintendo Wii, która jednak na rynku obecna jest o dwa lata krócej. W skali świata Nintendo sprzedało do tej pory 65 milionów egzemplarzy tego produktu. Amerykanie w swoich domach posiadają 32 miliony białych konsol, Japończycy 9,7, a w pozostałych częściach świata sprzedano 25,7 milionów sztuk tej konsoli.

Zaprezentowano również statystki z pierwszych dziewięciu miesięcy obecnego roku fiskalnego firmy (1 kwietnia 2009 - 31 grudnia 2009). Jak się okazuje, w kryzysowym 2009 roku Nintendo zanotowało całkiem niezłe wyniki. Na całym świecie sprzedano wtedy 17 milionów Nintendo Wii oraz 23,3 miliony Nintendo DS.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.