Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 października 2008, 13:34

autor: vampire

Bardzo dobra sprzedaż PSP-3000 w Japonii

Wygląda na to, że ostatnio japońscy gracze wstrzymywali się z zakupem handhelda Sony, wyczekując premiery jego najnowszej wersji. W ciągu ostatnich tygodni sprzedaż PSP w Kraju Kwitnącej Wiśni stopniowo malała, natomiast wraz z debiutem PSP-3000 w ubiegłym tygodniu rozeszło się niemal 160 tysięcy egzemplarzy tej konsolki.

Wygląda na to, że ostatnio japońscy gracze wstrzymywali się z zakupem handhelda Sony, wyczekując premiery jego najnowszej wersji. W ciągu ostatnich tygodni sprzedaż PSP w Kraju Kwitnącej Wiśni stopniowo malała, natomiast wraz z debiutem PSP-3000 w ubiegłym tygodniu rozeszło się niemal 160 tysięcy egzemplarzy tej konsolki. Stanowi znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim wynikiem wynoszącym tylko około 24 tysięcy sztuk. Chociaż dane te dotyczą łącznej sprzedaży wszystkich modeli PSP, możemy śmiało zakładać, że to właśnie najnowsze dziecko Sony górowało nad wcześniejszymi wersjami. Przypomnijmy, że PSP-3000 charakteryzuje się wbudowanym mikrofonem oraz jaśniejszym, wyrazistszym wyświetlaczem LCD, który jednak może sprawiać pewne problemy. Ponadto ta wersja konsoli sprzedawana jest wraz z 4 GB kartą pamięci.

Bardzo dobra sprzedaż PSP-3000 w Japonii - ilustracja #1

Obecnie na spadek sprzedaży może skarżyć się Nintendo DS - w ostatnim tygodniu rozeszło się prawie 30 tysięcy egzemplarzy handhelda, czyli o 2 tysiące mniej niż w poprzednim. Prawdopodobnie również w tym wypadku pogorszenie wyników jest związane z wyznaczoną na przyszły miesiąc premierą ulepszonej wersji DSa - DSi. Tymczasem wśród dużych konsol niezmiennie króluje Wii, której sprzedaż wzrosła nawet o 3000 sztuk i wyniosła nieco ponad 26 tysięcy egzemplarzy. Na drugim miejscu znajduje się Xbox 360 (7 856 egzemplarzy) nieznacznie wyprzedzając PS2 (7 261 egzemplarzy). Najsłabszym zainteresowaniem cieszy się PS3 (4,725 egzemplarzy), której sprzedaż względem poprzedniego tygodnia spadła o 1000 sztuk.