Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lutego 2011, 09:55

autor: Sarge

3DS wyprzedany w dniu japońskiej premiery

Sobotnia premiera 3DS-a w Japonii zgodnie z oczekiwaniami okazała się pełnym sukcesem. W sklepach ustawiały się długie kolejki chętnych, z czego wielu z nich odeszło sprzed lad z pustymi rękoma, bo wszystkie egzemplarze przygotowane na pierwszy dzień rozeszły się błyskawicznie.

Sobotnia premiera 3DS-a w Japonii zgodnie z oczekiwaniami okazała się pełnym sukcesem. Przed sklepami ustawiały się długie kolejki chętnych, dzięki czemu wszystkie egzemplarze przygotowane na pierwszy dzień rozeszły się błyskawicznie. Wielu klientów musiało jednak obejść się smakiem.

Jak podaje serwis Nikkei, 26 lutego sprzedało się 400 tysięcy konsol, a więc cała początkowa dostawa przygotowana przez firmę Nintendo. Zapotrzebowanie było jednak dużo większe i gdyby japoński gigant zdołał dostarczyć na czas więcej nowego sprzętu, z pewnością rozszedłby się on równie szybko.

Należy przy tym zauważyć, że większość 3DS-ów ze startowego rzutu powędrowała do osób składających swego czasu zamówienia przedpremierowe. Klienci, którzy decyzję o zakupie konsoli podjęli dopiero w dniu premiery, musieli zmierzyć się zatem z brakami magazynowymi. Wielu potencjalnych nabywców po odstaniu wielu godzin w kolejkach powróciło do domu z niczym.

3DS wyprzedany w dniu japońskiej premiery - ilustracja #1
Źródło: Famitsu

Nintendo jest świadome ogromnego zapotrzebowania na swoją konsolę i obiecuje dostarczenie na japoński rynek 1.5 miliona egzemplarzy do końca marca. Można się spodziewać, że w pierwszych miesiącach będzie to towar niezwykle pożądany. Jesteśmy ciekawi, jak sytuacja będzie wyglądała w Stanach Zjednoczonych i Europie – obawiamy się, że tutaj również może być problem z zakupem nowej platformy. Zapowiedziana dostawa 900 tysięcy egzemplarzy w dzień debiutu na Starym Kontynencie może bowiem nie zaspokoić rynku.

Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić do lektury testu 3DS-a, jaki pojawił się na naszych łamach w ostatni piątek. Wprawdzie mieliśmy tylko kilka minut na zapoznanie się z każdą z gier (konsolę sprawdzaliśmy na specjalnej prezentacji w Warszawie), ale pozwoliło to nam wyrobić sobie pierwsze zdanie na temat systemu.

Przypomnijmy, że w Europie 3DS wyląduje 25 marca. Premiera w Polsce odbędzie się tego samego dnia. Stanie się to dzięki firmie Stadlbauer, będącej oficjalnym dystrybutorem sprzętu Nintendo w naszym kraju. Sugerowana cena konsoli będzie się kształtować na poziomie 1099.99 złotych.