Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. jRPG - Gry PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry o tematyce jRPG na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Akcji5
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG174 Strategiczne1
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Fairy Fencer F: Advent Dark Force
Fairy Fencer F: Advent Dark Force

RPG 5 listopada 2015

Opracowana przez japońskie studio Compile Heart klasyczna gra z gatunku jRPG, będąca ulepszoną i rozszerzoną wersją produkcji, wydanej w 2013 roku na konsoli PS3. Akcja gry toczy się w świecie, będącym niegdyś areną konfliktu dwóch potężnych bóstw. Stworzone przez nich bronie, określane potocznie furiami, trafiły w ręce ludzi zwanych fencerami.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

RPG 4 czerwca 2019

Kontynuacja japońskiej gry RPG o tym samym tytule, a zarazem część większego uniwersum znanego z serii The Legend of Heroes. Od wydarzeń przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu minął miesiąc – wojna domowa w krainie Erebonia rozpętała się na dobre, a zadaniem Reana jest nie tylko odnalezienie pozostałych uczniów Klasy VII, lecz również podjęcie próby zakończenia krwawego konfliktu, jaki rozdarł na pół jego ojczyznę.

Asdivine Hearts 2
Asdivine Hearts 2

RPG 15 stycznia 2019

Asdivine Hearts 2 to kontynuacja wydanej w 2014 r. klasycznej gry jRPG inspirowanej erą 32-bitowych konsol. Kontynuuje ona wątki zapoczątkowane w pierwszej części, jednak jej znajomość nie jest wymagana do rozpoczęcia rozgrywki.

.hack//G.U. Last Recode
.hack//G.U. Last Recode

RPG 3 listopada 2017

.hack//G.U. Last Recode to kolekcja, na którą składają się trzy japońskie RPG-i wypuszczone pierwotnie na PlayStation 2 w latach 2006-2007: hack//G.U. vol. 1//Rebirth, .hack//G.U. Vol.2//Reminisce oraz .hack//G.U. Vol.3//Redemption. Wszystkie wyszły spod ręki pracowników studia CyberConnect2; ten sam zespół opracował zremasterowane wersje.

Blue Reflection
Blue Reflection

RPG 26 września 2017

Klasyczna gra jRPG z turowym systemem walki, inspirowana grami takimi jak Persona 4 oraz serialami anime i komiksami z gatunku magical girl. Deweloperem produkcji jest studio Gust, znane najlepiej dzięki liczącej kilkanaście odsłon serii Atelier. Akcja tytułu rozgrywa się we współczesnej Japonii. Główna bohaterka o imieniu Hinako jest zwyczajną licealistką, która pewnego razu nieoczekiwanie przenosi się do alternatywnego wymiaru zamieszkanego przez groźne monstra.

YIIK: A Postmodern RPG
YIIK: A Postmodern RPG

RPG 17 stycznia 2019

Osadzona w kolorowych latach 90. surrealistyczna gra jRPG, stworzona przez niezależne amerykańskie studio Ackk. Osią wydarzeń w YIIK: A Post-Modern RPG jest tajemnicze zniknięcie Sammy Pak, która w trakcie podróży windą zostaje porwana przez niezidentyfikowaną siłę nie z tego świata. Przyjaciele Sammy ruszają na niebezpieczną wyprawę ratunkową. YIIK: A Post-Modern RPG oferuje fabularną kampanię dla jednego gracza przeznaczoną na około 25 godzin zabawy.

Mystery Chronicle: One Way Heroics
Mystery Chronicle: One Way Heroics

RPG 13 września 2016

Opracowana przez studio Spike Chunsoft turowa gra jRPG z elementami roguelike, będąca spin-offem cyklu Mystery Dungeon, bazującym na popularnej w Japonii grze niezależnej One Way Heroics. W grze do naszej dyspozycji oddano 20 grywalnych postaci, wśród których znaleźli się m.in. bohaterowie takich serii, jak Danganronpa czy Shiren the Wanderer.

Exist Archive: The Other Side of the Sky
Exist Archive: The Other Side of the Sky

RPG 17 grudnia 2015

Klasyczna gra jRPG z turowym systemem walki, stworzona połączonymi siłami studia Tri-Ace oraz firmy Spike Chunsoft. Fabuła gry rozpoczyna się we współczesnym Tokio, gdzie główny bohater wraz z narzeczoną pada ofiarą tajemniczego wybuchu. Po jakimś czasie budzi się w nieznanym sobie miejscu i odkrywa, że eksplozja wywołana została przez boga Yamatoga, a w jej wyniku 12 ofiar wybuchu obdarzone zostało cząstką boskości i przeniesione do nowego, lepszego świata.

Megadimension Neptunia VII
Megadimension Neptunia VII

RPG 23 kwietnia 2015

Siódma pełnoprawna odsłona popularnej, choć niszowej serii gier jRPG, której bohaterkami są personifikacje słynnych japońskich konsol oraz studiów deweloperskich. Fabuła Megadimension Neptunia VII podzielona została na trzy niepowiązane ze sobą rozdziały, rozgrywające się w uniwersum stworzonym na potrzeby serii. Podczas zabawy śledzimy zaś perypetie zarówno już znanych, jak i całkiem nowych bohaterek. W porównaniu do poprzednich odsłon cyklu, zasady i przebieg rozgrywki nie uległy zmianie.

Pier Solar and the Great Architects
Pier Solar and the Great Architects

RPG 30 września 2014

Zremasterowana wersja gry jRPG studia WaterMelon, która ukazała się pierwotnie w 2010 roku na konsoli SEGA Genesis. Akcja gry osadzona jest w realiach fantasy, a gracze wcielają się w postać młodego botanika imieniem Hoston, który, szukając lekarstwa na tajemniczą chorobę swojego ojca, wyrusza na poszukiwanie rzadkiego zioła, niezbędnego do przygotowania antidotum.

Romancing SaGa 3
Romancing SaGa 3

RPG 11 listopada 2019

Romancing SaGa 3 to zremasterowana wersja 16-bitowego japońskiego RPG-a. Gra oferuje turowy system walki oraz ośmiu głównych bohaterów do wyboru, a każdy z nich posiada odmienną kampanię i unikalne misje poboczne.

Dragon Star Varnir
Dragon Star Varnir

RPG 11 czerwca 2019

Gra jRPG, w której kontrolujemy bohatera posiadającego moc zmienienia się w smoka. Dragon Star Varnir oferuje ciekawy system walki, który kładzie nacisk na poruszanie się w pełnych trzech wymiarach (uwzględniając umiejętność latania). Za jej stworzenie odpowiada Idea Factory.

Dark Rose Valkyrie
Dark Rose Valkyrie

RPG 6 czerwca 2017

Klasyczna gra jRPG osadzona w alternatywnej rzeczywistości roku 1929, w której ludzkość musi zmierzyć się z pozaziemskim wirusem zamieniającym ofiary w niebezpieczne bestie. Gracze wcielają się w kapitana specjalnego oddziału japońskiej armii wyznaczonego do eliminacji zarażonych. Poza walką gracze muszą pilnie śledzić poczynania podopiecznych, bowiem kryje się wśród nich agent wroga.

Demon Gaze II
Demon Gaze II

RPG 17 listopada 2017

Demon Gaze II to klasyczny japoński dungeon-crawler bedący sequelem pierwszej odsłony serii, która pojawiła się na konsoli PlayStation Vita w 2013 roku. Gracze wcielają się w członka ruchu oporu. Jego celem jest obalenie okrutnego władcy. Na skutek eksperymentów bohater zyskuje moc kontrolowania demonów i wraz z towarzyszami broni postanawia wykorzysta tą zdolność w walce.

Legrand Legacy: Tale of the Fatebounds
Legrand Legacy: Tale of the Fatebounds

RPG 3 października 2019

Legrand Legacy to nawiązująca do klasyków gatunku gra jRPG, stworzona przez SemiSoft i wydana przez firmę Another Indie. Gracze wcielają się w FInna - niewolnika, który w czasie walki na arenie ujawnia niezwykłą moc.

Dragon Sinker: Descendants of Legend
Dragon Sinker: Descendants of Legend

RPG 6 lutego 2018

Dragon Sinker to osadzona w świecie fantasy gra RPG, klimatem i formą nawiązująca do takich klasyków jak np. Chrono Trigger, Dragon Quest czy pierwsze części serii Final Fantasy. Produkcja ta wyróżnia się 8-bitową grafiką w stylu retro i rozbudowanym, turowym systemem walki.

Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk
Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk

RPG 18 września 2018

Dungeon crawler, w którym wcielamy się w ożywioną księgę plądrującą przeklęte podziemia. W trakcie rozgrywki w Labyrinth of Refrain: Coven of Dusk przemierzamy rozległy labirynt, rozwiązujemy zagadki i unikamy pułapek, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Langrisser I & II
Langrisser I & II

Strategiczne 10 marca 2020

Zestaw remake’ów dwóch strategicznych gier jRPG. W Langrisser I & II trafiamy do fantastycznego świata będącego areną walki pomiędzy siłami dobra i zła, a filarem rozgrywki są turowe starcia z wrogimi armiami. Remaki cechują się przede wszystkim nową oprawą audiowizualną.

Metal Max Xeno: Reborn
Metal Max Xeno: Reborn

RPG 10 września 2020

Metal Max Xeno: Reborn to postapokaliptyczna gra jRPG, która skupia się na losach Talisa. Protagonista zbiera grupę śmiałków mogących pomóc mu w zemście na maszynach, które doprowadziły do zagłady ludzkości. W czasie rozgrywki gracze eksplorują świat gry i toczą terowe starcia z napotkanymi przeciwnikami.

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX
Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea DX

RPG 14 stycznia 2020

Ulepszona wersja gry jRPG Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea. Produkcję wzbogacono o wszystkie DLC wydane do pierwowzoru, poprawki przygotowane z myślą o edycji Plus, a także nowe funkcje – bieganie oraz przyspieszenie turowych potyczek.

Antiquia Lost
Antiquia Lost

RPG 5 września 2017

Antiquia Lost to w pełni dwuwymiarowa, oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację sporego, fantastycznego świata z walkami zrealizowanymi w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie.

Metal Max Xeno
Metal Max Xeno

RPG 25 września 2018

Metal Max Xeno to trójwymiarowa, postapokaliptyczna gra jRPG, należąca do popularnej w Japonii, ale rzadko trafiającej na Zachód serii Metal Max. Produkcja ta charakteryzuje się turowym systemem walki i stylizowaną na film animowany grafiką, wykorzystującą technikę cell shading.

Omega Labyrinth Z
Omega Labyrinth Z

RPG 6 lipca 2017

Kontynuacja gry Omega Labyrinth, w której gracze po raz kolejny wcielają się w dziewczynę próbującą odnaleźć mitycznego Świętego Graala Piękności – starożytny artefakt spełniający życzenia. Rozgrywka polega na przemierzaniu generowanych losowo podziemi, rozwoju umiejętności bojowych protagonistek oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami.

Megadimension Neptunia VIIR
Megadimension Neptunia VIIR

RPG 8 maja 2018

Megadimension Neptunia VIIR jest stworzoną przez studio Compile Heart ulepszoną wersją humorystycznej gry jRPG Megadimension Neptunia VII. Bohaterkami są personifikacje słynnych japońskich konsol oraz studiów deweloperskich. Nowe wydanie oferuje poprawioną grafikę i tryb VR.