Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

117. Gry PlayStation 4 po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 117. Gry po premierze na platformę Sony PlayStation 4 ułożone według popularności.

Po premierze 3487
PS4
Tematyki
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - The Lair of the Lost Lord
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - The Lair of the Lost Lord

RPG 13 grudnia 2018

Pierwszy dodatek do Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, czyli gry jRPG studia Level 5 z 2018 roku. The Lair of the Lost Lord oferuje losowo generowany loch z niebezpiecznymi wyzwaniami. Do tego dochodzi kilka innych nowości i usprawnień, w tym zmodyfikowany system walki.

Sayonara Wild Hearts
Sayonara Wild Hearts

Zręcznościowe 19 września 2019

Sayonara Wild Hearts to dynamiczna gra zręcznościowa, w której przywracamy równowagę światu poprzez udział w różnej maści wyścigach w onirycznym świecie. Za grę odpowiada niewielkie studio Simogo mieszczące się w Szwecji.

Final Fantasy XV: Episode Ardyn
Final Fantasy XV: Episode Ardyn

RPG 26 marca 2019

Ostatnie z rozszerzeń fabularnych do Final Fantasy XV, skupiające się na postaci antagonisty – tajemniczego Ardyna. Akcja DLC toczy się 30 lat przed wydarzeniami z podstawowej wersji gry. Episode Ardyn został opracowany przez firmę Square-Enix.

Root Letter: Last Answer
Root Letter: Last Answer

Przygodowe 30 sierpnia 2019

Detektywistyczna gra przygodowa z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się we współczesnej Japonii. Produkcja jest rozszerzonym o nową zawartość remakiem oryginału, który ukazał się w 2016 roku. Reedycja zastąpiła oryginalne dwuwymiarowe ilustracje zdjęciami oraz filmami aktorów ucharakteryzowanych na bohaterów tytułu.

FullBlast
FullBlast

Akcji 4 września 2018

Klasyczna gra shoot 'em up. W FullBlast sterujemy myśliwcem walczącym z siłami kosmitów, którzy najechali naszą planetę. Gra oferuje kooperacyjny tryb dla dwóch osób oraz 12 losowo generowanych poziomów z siedmioma bossami do pokonania.

Fast Striker
Fast Striker

Akcji 16 października 2018

Fast Striker to klasyczna dwuwymiarowa gra typu shoot em' up, która narodziła się jako fanowski projekt przeznaczony na retro-konsole Neo Geo oraz Dreamcast. Produkcja oferuje kilka trybów rozgrywki, sześć poziomów, kompleksowy system punktowy, a także czterdzieści unikalnych typów przeciwników.

Pipe Push Paradise
Pipe Push Paradise

Logiczne 5 lutego 2019

Gra logiczna, w której naszym zadaniem jest budowanie poprawnie działających instalacji wodnych, korzystając z pojedynczych fragmentów rur. Pipe Push Paradise oferuje kolorową trójwymiarową oprawę graficzną oraz 47 plansz o rosnącym poziomie trudności.

Desert Child
Desert Child

Zręcznościowe 11 grudnia 2018

Oryginalne połączenie zręcznościowej gry wyścigowej, produkcji RPG oraz symulatora życia, które osadzone zostało w dalekiej przyszłości. W Desert Child wcielamy się w pilota lewitującego skutera, który wykonuje różnego rodzaju płatne zlecenia, próbując związać koniec z końcem.

Plox Neon
Plox Neon

Zręcznościowe 9 stycznia 2018

Zręcznościówka 2D, w której naszym zadaniem jest odcinanie fragmentów planszy wraz ze znajdującymi się na niej wrogami. Gra oferuje kampanię podzieloną na kilkadziesiąt poziomów.

Revenant Saga
Revenant Saga

RPG 9 maja 2017

Revenant Saga to oldskulowa gra jRPG, łącząca eksplorację dwuwymiarowego świata z przedstawionymi w trójwymiarze starciami w systemie turowym, w których bierze udział drużyna licząca cztery postacie. Akcja została osadzona w świecie dark fantasy i oferuje długi wątek fabularny obracający się wokół motywu zemsty.

Blasters of the Universe
Blasters of the Universe

Akcji 27 lutego 2018

Strzelanka wykorzystująca gogle rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy przenosimy się do świata VR opanowanego przez złego Alwyna. Tytuł zrealizowano w konwencji bullet hell, co oznacza, że w naszą stronę zazwyczaj leci mnóstwo pocisków.

Claws of Furry
Claws of Furry

Akcji 4 września 2018

Niezwykle dynamiczny, roguelike'owy brawler, w którym bohaterami są cztery koty ninja próbujące uratować swojego starego mistrza. Twórcami gry Claws of Furry są deweloperzy z niezależnego studia Terahard.

Fox n Forests
Fox n Forests

Zręcznościowe 17 maja 2018

Oldskulowa platformówka 2D, która stara się połączyć osiągnięcia współczesnego gamedevu z magią klasycznych tytułów z lat 80-tych i 90-tych. Gra jest wykonana w 16-bitowej oprawie graficznej i nawiązuje do takich produkcji jak Castlevania, Zelda, Super Ghouls ‘n Ghosts czy Wonder Boy in Monster World.

GoNNER
GoNNER

Akcji 15 maja 2018

Platformowa gra akcji z elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike. Główny bohater przemierza niebezpieczną krainę w poszukiwaniu idealnej ozdoby, którą zamierza przekazać swojej jedynej przyjaciółce - naziemnej wielorybicy Sally. Po drodze heros musi stawić czoła niezliczonym adwersarzom. Sprawy nie ułatwia fakt, że lokacje są generowane losowo, a po śmierci trzeba rozpocząć podróż od nowa.

Super Blackjack Battle II Turbo Edition
Super Blackjack Battle II Turbo Edition

Logiczne 9 października 2018

Super Blackjack Battle II Turbo Edition to produkcja, która umożliwia rywalizowanie o tytuł najlepszego specjalisty od Blackjacka w historii. Stworzona przez Stage Clear Studios gra tytułem i pewnymi smaczkami, takimi jak np. stylizacja bohaterów, nawiązuje do słynnej bijatyki Super Street Fighter II Turbo autorstwa firmy Capcom.

Albert & Otto
Albert & Otto

Zręcznościowe 16 stycznia 2018

Wydawana w epizodach hybryda gry platformowej i logicznej, w której gracze śledzą losy tytułowych bohaterów w fantastycznej wersji Niemiec w 1939 roku. Albert to młodzieniec poszukujący swej zaginionej siostry, natomiast Otto jest magicznym królikiem. Działając w duecie, protagoniści posiadają nadnaturalne zdolności, pozwalające im na rozwiązywanie licznych zagadek oraz radzenie sobie z napotkanymi przeciwnikami.

Vesta
Vesta

Logiczne 19 stycznia 2018

Vesta jest przedstawicielem gatunku logicznych gier akcji osadzonym w postapokaliptycznym świecie. Za stworzenie tego tytułu odpowiada hiszpańskie studio niezależne FinalBoss Games. Kierując dziewczynką o imieniu Vesta i towarzyszącym jej Droidem, pokonujemy labirynt pełen pułapek i przeciwników.

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe 17 lipca 2018

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi. Protagoniści wyruszają w podróż na pokładzie zbudowanego przez siebie statku, rozmawiają z mieszkańcami Krainy Ooo i walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo rozwijając swój potencjał bojowy.

Floor Kids
Floor Kids

Zręcznościowe 27 listopada 2018

Floor Kids to stworzona przez firmy MERJ Media oraz Hololabs gra zręcznościowa umożliwiającą toczenie pojedynków tanecznych w stylu Breakdance. Produkcja oferuje ogrom tancerzy i ruchów do odblokowania. Gra posiada również oparty o innowacyjny system punktacji tryb multiplayer.

Battlezone: Gold Edition
Battlezone: Gold Edition

Akcji 1 maja 2018

Ulepszona wersja futurystycznej strzelanki z czołgami pt. Battlezone, wydanej w 2016 roku. Największą nowością jest możliwość rozgrywki bez gogli wirtualnej rzeczywistości. Ponadto deweloperzy oddali do naszej dyspozycji wszystkie wypuszczone wcześniej DLC.

Golf With Your Friends
Golf With Your Friends

Sportowe 19 maja 2020

Skupiający się na 12-osobowym trybie multiplayer symulator minigolfa. Gra Golf With Your Friends charakteryzuje się prostym, intuicyjnym sterowaniem i oferuje kilka poziomów. Za stworzenie tego tytułu odpowiada studio Blacklight Interactive.

Alwa's Awakening
Alwa's Awakening

Zręcznościowe 21 marca 2019

Platformówka typu metroidvania w 8-bitowym stylu retro, w której wcielamy się w Zoe – dziewczynę wyposażoną w magiczną laskę, próbującą przywrócić dawny porządek w fantastycznej krainie Alwa. W Alwa’s Awakening na odwiedzenie czeka ponad 400 lokacji upstrzonych rozmaitymi wyzwaniami.

Bloodstained: Curse of the Moon
Bloodstained: Curse of the Moon

Akcji 24 maja 2018

Gra akcji z elementami platformówki, w której wcielamy się w Zangetsu – łowcę demonów zmierzającego do zamczyska zajmowanego przez potężnego upadłego anioła. W trakcie zabawy w Bloodstained: Curse of the Moon eksplorujemy ponure lokacje i walczymy z przeciwnikami; na tle innych gier tego typu produkcję wyróżnia obecność czwórki grywalnych bohaterów.

Speed Brawl
Speed Brawl

Akcji 18 września 2018

Beat’em up, w którym bierzemy udział w tytułowych zawodach, eliminując hordy insektoidalnych Selenitów. W Speed Brawl o zwycięstwie decyduje zarówno styl, w jakim posyłamy przeciwników na tamten świat, jak i czas, w którym oczyszczamy kolejne areny. Tytuł pozwala na zabawę tak w pojedynkę, jak i w towarzystwie innych graczy, w ramach lokalnego lub sieciowego trybu multiplayer.