Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Dragon Age IV (PC)

Dragon Age IV

Dragon Age 4

Czwarta odsłona popularnego cyklu gier RPG, nad którym pieczę sprawuje studio BioWare Corporation. Dragon Age 4 po raz kolejny zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Thedas – w toku przygody zajmujemy się m.in. eksploracją, wykonywaniem zadań oraz walką z przeciwnikami.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age IV (PC)

data premiery gry:

2021

PC PS4 XONE

Dragon Age IV jest czwartą główną odsłoną popularnego cyklu gier RPG, nad którym pieczę sprawuje studio BioWare. Produkcja pojawiła się na różnych platformach, w tym na PC, PS4 i XONE.

„Czwórka” kontynuuje wydarzenia z poprzedniej odsłony – gry Dragon Age: Inkwizycja – i zabiera nas w podróż do fantastycznego świata Thedas, który przemierzamy w skórze samodzielnie wykreowanej postaci. Z czasem do naszego bohatera (lub bohaterki) dołączają inni śmiałkowie – można znaleźć wśród nich tak starych znajomych, jak i zupełnie nowe twarze – wraz z którymi wykonujemy zróżnicowane zadania oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, ale w dowolnym momencie możemy skorzystać z aktywnej pauzy. Potencjał bojowy drużyny zwiększamy nie tylko poprzez rozwój postaci, lecz także zaopatrując członków zespołu w coraz potężniejszy ekwipunek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Age IV

18+

Tryb wieloosobowy ważnym elementem nowego Dragon Age?
Tryb wieloosobowy ważnym elementem nowego Dragon Age?

wiadomość9 stycznia 2019

Firma BioWare szuka ludzi do pracy nad kolejną częścią serii Dragon Age. Jedno z ogłoszeń dotyczy stanowiska dyrektora technicznego, który musi posiadać doświadczenie w tworzeniu gier wieloosobowych.

Tajemniczny teaser nowego Dragon Age na The Game Awards 2018
Tajemniczny teaser nowego Dragon Age na The Game Awards 2018

wiadomość7 grudnia 2018

W czasie gali The Game Awards 2018 zaprezentowano pierwszy teaser nowej gry ze stworzonej przez studio BioWare serii RPG Dragon Age. Krótki filmik nie zdradza zbyt wiele.

Dragon Age 4 może wyjść dopiero za trzy lata
Dragon Age 4 może wyjść dopiero za trzy lata

wiadomość5 grudnia 2018

Serwis Venture Beat doniósł o pojawieniu się nowego Dragon Age w trakcie The Game Awards 2018. Według źródeł strony gra ukaże się nie wcześniej niż za trzy lata.

Nowy Dragon Age zostanie ujawniony jeszcze w tym roku?
Nowy Dragon Age zostanie ujawniony jeszcze w tym roku?

wiadomość30 listopada 2018

BioWare nie zapomina o marce Dragon Age. Już w grudniu (być może na gali The Game Awards) dowiemy się więcej o nowym projekcie związanym z tą serią. Rewelację ogłosił na firmowym blogu Casey Hudson – dyrektor studia.

BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect
BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect

wiadomość6 września 2018

Casey Hudson ze studia BioWare postanowił rozwiać za pośrednictwem swojego Twittera wątpliwości fanów martwiących się o to, w jaki sposób Anthem wpłynie na inne marki dewelopera.

PC
PS4
XONE