Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Cyberpunk 2077: Ultimate Edition (PC)
OkładkaCyberpunk 2077: Ultimate Edition (PC)

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

CP2077: Ultimate Edition

Kompletne wydanie gry RPG pt. Cyberpunk 2077, opracowanej przez studio CD Projekt RED. Cyberpunk 2077: Ultimate Edition zawiera podstawową wersję tej produkcji, dodatek Widmo wolności i wszystkie darmowe DLC oraz aktualizację 2.0.

RPG | FPP | cyberpunk | science fiction | sandbox | pakiet | polskie | RPG akcji | romanse

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition Premiera

5gru2023

PC PS5 XSX

producent: CD Projekt RED wydawca: CD Projekt RED wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Watch Dogs: Legion

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition to kompletne wydanie Cyberpunka 2077, czyli bestsellerowej gry RPG, opracowanej przez polskie studio CD Projekt RED. Zestaw zawiera podstawową wersję tej produkcji, rozszerzenie Cyberpunk 2077: Widmo wolności i wszystkie darmowe dodatki dostępne w momencie premiery pakietu, a także Aktualizację 2.0.

Fabuła

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition zabiera nas w podróż do cyberpunkowego uniwersum stworzonego przez Mike’a Pondsmitha, a dokładnie – do Night City, czyli fikcyjnej metropolii na północy kalifornijskiego wybrzeża. W trakcie rozgrywki wcielamy się w V – początkującego najemnika lub najemniczkę – a naszym zadaniem jest budowa swojej reputacji w ponurym świecie zdominowanym przez brutalne megakorporacje i nierówności społeczne.

Podczas gdy w podstawowej wersji gry V wchodzi w posiadanie czipu mającego stanowić klucz do nieśmiertelności i musi zmierzyć się z konsekwencjami, które niesie zainstalowanie go w swojej głowie, w rozszerzeniu Cyberpunk 2077: Phantom Liberty naszym zadaniem jest uratowanie Rosalind Myers, czyli prezydentki Nowych Stanów Zjednoczonych. Samolot Space Force One, którym podróżowała Myers, rozbił się bowiem na terenie Dogtown, czyli autonomicznej dzielnicy Night City, znajdującej się pod kontrolą paramilitarnego ugrupowania Barghest.

Oprócz V, wiodącą rolę w historii opowiedzianej przez twórców odgrywają dwie postacie. Pierwszą z nich jest Johnny Silverhand, w którego wcielił się Keanu Reeves. Mowa o niezwykle popularnym rockerboyu (rockmanie), którego świadomość została przeniesiona na czip zainstalowany w głowie V, przez co jego dalsze losy są nieodłącznie związane z protagonistą (lub protagonistką). Druga z nich to Solomon Reed, czyli doświadczony agent pomagający V w uratowaniu prezydentki, któremu ciała, twarzy i głosu użyczył Idris Elba.

Mechanika

W grze Cyberpunk 2077: Ultimate Edition akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zabawę rozpoczynamy od stworzenia postaci, decydując o jej wyglądzie (mogąc łączyć żeńskie oraz męskie cechy), a także wybierając jej pochodzenie. W zależności od tego, czy wcielimy się w nomada, punka czy korpa, nasza podróż zacznie się w innym miejscu, a w jej trakcie otrzymamy do dyspozycji między innymi kwestie dialogowe. Ponadto na tym etapie przypisujemy punkty do pięciu głównych atrybutów postaci. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić się w wir przygód.

Produkcja oddaje nam do dyspozycji otwarty świat, którego serce stanowi rozległe miasto Night City. Metropolia składa się z szeregu dzielnic; dodatek Cyberpunk 2077: Widmo wolności rozszerza ich listę o dodatkową pozycję – Dogtown. Oprócz tego możemy zwiedzić piaszczyste pustkowia rozrzucone dookoła Night City, gdzie w swoich obozach żyją nomadzi. Po świecie gry możemy poruszać się na piechotę, a także przy pomocy samochodów oraz motocykli. Motorem rozgrywki są zadania popychające do przodu fabułę, którym towarzyszą liczne misje oraz aktywności poboczne. Produkcja pozwala nam realizować je na rozmaite sposoby, a nasze poczynania i dokonywane przez nas wybory wpływają na przebieg oraz zakończenie opowieści.

Przemierzając Night City i wykonując kolejne zlecenia, często przychodzi nam walczyć z przeciwnikami. Wrogów możemy eliminować zarówno po cichu, przemykając za ich plecami oraz atakując ich z zaskoczenia, jak i stając do bezpośredniej konfrontacji. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie robimy użytek przede wszystkim z mniej lub bardziej futurystycznej broni (dystansowej oraz białej). Ponadto do naszej dyspozycji oddano szereg umiejętności związanych z walką i hakowaniem, zapewnianych nam między innymi przez różnorodne wszczepy instalowane w ciele V. DLC Cyberpunk 2077: Phantom Liberty wprowadziło nowe drzewko zdolności, zapewniające alternatywne sposoby rozprawiania się z nieprzyjaciółmi, a także przyniosło między innymi możliwość prowadzenia ostrzału z pojazdów.

W miarę postępów rozwijamy postać i zdobywamy coraz lepsze wyposażenie, dzięki czemu z czasem możemy stawiać czoła coraz większym wyzwaniom. Warto przy tym pamiętać, by w trakcie zabawy nie zabijać, kogo popadnie, gdyż nasze czyny nie umykają uwadze stróżów prawa, (których zachowanie uległo znacznej poprawie od czasu premiery podstawowej wersji gry).

Kwestie techniczne

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition działa w oparciu o autorską technologię RED Engine. Tytuł może pochwalić się oprawą graficzną najwyższej jakości oraz między innymi wykorzystaniem technologii ray tracingu. Mocną stronę omawianej produkcji stanowi również soundtrack, w którym pierwsze skrzypce grają utwory wykonane przez zespół Refused.

Ostatnia modyfikacja 29 listopada 2023

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9,3 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition cena w dniu premiery: 219,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Cyberpunk 2077: Ultimate Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Cyberpunk 2077: Ultimate Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 1080p) Intel Core i7-6700 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 12 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 Radeon RX 580 lub lepsza
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1080p) Intel Core i7-12700 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 7800 4.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2060 Super / Radeon RX 5700 XT lub lepsza
 • Windows 10 64-bit
 • Ultra:
 • (60 fps / 4K / RT) Intel Core i9-12900 2.4 GHz / AMD Ryzen 9 7900X 4.7 GHz
 • 24 GB RAM
 • karta grafiki 16 GB GeForce RTX 4080 lub lepsza
 • Windows 10 64-bit
PC
PS5
XSX