Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Legend of Heroes - seria gier

The Legend of Heroes: Trails through Daybreak II
The Legend of Heroes: Trails through Daybreak II

RPG 2025

Gra jRPG w widoku TPP i realiach science fantasy, reprezentująca cykl rozwijany od 1989 r. W The Legend of Heroes: Trails through Daybreak II znów trafiamy do republiki Calvard i jako Van Arkride badamy serię makabrycznych morderstw dokonanych przez tajemniczą szkarłatną bestię.

PCPS5PS4Switch

The Legend of Heroes: Trails through Daybreak
The Legend of Heroes: Trails through Daybreak

RPG 5 lipca 2024

Trails through Daybreak to kolejna odsłona cyklu RPG zatytułowanego The Legend of Heroes. Produkcja zabiera nas do republiki Calvard i pozwala wcielić się w spriggana znanego jako Van Arkride. W grze mamy możliwość wpłynięcia na rozwój fabuły, a także losy kraju.

PCPS5PS4Switch

The Legend of Heroes: Trails into Reverie
The Legend of Heroes: Trails into Reverie

RPG 7 lipca 2023

The Legend of Heroes: Trails into Reverie to gra jRPG z turowym systemem walki. Produkcję zaprojektowano jako zwieńczenie opowieści z odsłon marki wydawanych na przestrzeni wielu lat, oferujące finałowy rozdział, w którym zbiegają się losy bohaterów różnych odnóg tego cyklu.

PCPS5PS4Switch

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV

RPG 27 października 2020

Gra jRPG stanowiąca zwieńczenie historii czteroczęściowego cyklu The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel. Zabawa koncentruje się na eksplorowaniu świata i toczeniu turowych bitew, podczas których dowodzimy drużyną bohaterów.

PCPS5PS4Switch

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III

RPG 22 października 2019

Kolejna odsłona serii gier jRPG produkowanych przez japońskie Nihon Falcom Corp. Akcja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III rozpoczyna się półtora roku po wojnie domowej, ukazanej w poprzedniej części cyklu.

PCPS5PS4Switch

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

RPG 25 września 2014

Kontynuacja jRPG Trails of Cold Steel. W The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II wojna domowa w krainie Erebonia rozpętała się na dobre, a zadaniem Reana jest nie tylko odnalezienie pozostałych uczniów Klasy VII, lecz również podjęcie próby zakończenia krwawego konfliktu. Rozgrywka opiera się na sprawdzonym schemacie, jednak tzw. „Tactical Link System” pojawia się tutaj w towarzystwie trybu „Overdrive Mode” – dzięki niemu herosi, których łączą emocjonalne więzi, mogą wykonywać nieprzerwane ataki aż przez trzy tury pod rząd. Usprawniono także eksplorację, a protagonista może rekrutować sojuszników spośród postaci neutralnych. Całość okraszono przyzwoitej jakości grafiką inspirowaną filmami anime.

PCPS4SwitchPS3PSV

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel

RPG 26 września 2013

Kolejna odsłona popularnego cyklu japońskich gier RPG, nad którym pieczę sprawuje zespół Nihon Falcom Corp. Gracze ponownie trafiają do krainy Zemuria, a dokładnie – do regionu znanego jako Erebonia, gdzie mieści się Wojskowa Akademia Thors. Do owej szkoły uczęszczają dzieci zarówno szlachty, jak i zwykłych obywateli – wyjątkiem jest specjalna klasa VII, do której należą główni bohaterowie. Akcja opisywanej produkcji toczy się podczas jednego roku szkolnego, w trakcie którego uczniowie szlifują swoje umiejętności, zdobywają doświadczenie bojowe i przezwyciężają dzielące ich różnice. Wszystko to na tle rosnących napięć w społeczeństwie, grożących wybuchem wojny domowej. Fabuła The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel ma nieliniowy przebieg, a kształtują ją podejmowane przez graczy decyzje. W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii, produkcja może się pochwalić szeregiem zmian, usprawnień i nowych rozwiązań, na czele z perspektywą TPP, na rzecz której porzucono charakterystyczny dla cyklu rzut izometryczny, większą liczbą nagranych ścieżek dialogowych i zmodyfikowanym systemem walki. Starcia wciąż toczą się w trybie turowym, aczkolwiek ich dynamikę udało się zwiększyć poprzez wprowadzenie mechaniki pozwalającej na łączenie ataków w efektowne i potężne kombinacje. Ponadto bez wpływu na skuteczność bojową poszczególnych postaci nie pozostają relacje i dokonywane przez nas wybory.

PCPS4SwitchPS3PSV

The Legend of Nayuta: Boundless Trails
The Legend of Nayuta: Boundless Trails

RPG 26 lipca 2012

Nayuta no Kiseki: KAI to RPG akcji autorstwa japońskiego studia Falcom. Gra osadzona jest w klimacie fantasy i oferuje rozgrywkę koncentrującą się na zręcznościowej walce oraz rozbudowane elementy platformówkowe zarówno podczas eksploracji, jak i potyczek.

PCPS4SwitchPSP

The Legend of Heroes: Trails to Azure
The Legend of Heroes: Trails to Azure

RPG 29 września 2011

The Legend of Heroes: Trails to Azure to gra jRPG z turowym system walki. Gracz wciela się w policjanta pracującego w wielkim mieście w krainie łączącej elementy fantasy i steampunka. Produkcja jest kontynuacją Trials from Zero i pozwala zaimportować save’a z poprzedniej części.

PCPS4SwitchPSPPSV

The Legend of Heroes: Trails from Zero
The Legend of Heroes: Trails from Zero

RPG 30 września 2010

The Legend of Heroes: Trails from Zero to gra RPG z izometryczną grafiką i turowym systemem walki. Gracze kontrolują grupę policjantów w fantastycznym mieście, którzy muszą sobie poradzić z lokalnymi organizacjami przestępczymi i fanatykami religijnymi.

PCPS4SwitchPSPPSV

The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter
The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter

RPG 27 września 2007

The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter to gra RPG japońskiego studia Nihon Falcom. Charakteryzuje się ona rozbudowanym turowym systemem walki oraz olbrzymią kampanią dla pojedynczego gracza, rozmiarami kilkukrotnie przekraczającą standardy gatunku.

PCPSPPSV

The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd
The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd

RPG 28 czerwca 2007

Kolejna odsłona cyklu jRPG od studia Nihon Falcom, będąca trzecią i ostatnią częścią trylogii Trails in the Sky. The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd rozgrywa się pół roku po wydarzeniach opowiedzianych w dwójce. Zabawa rozpoczyna się na pokładzie statku powietrznego należącego do Ereboniańskiego Imperium. Zadaniem Kevina Grahama jest odzyskanie tajemniczego artefaktu, znajdującego się na dnie jeziora Valeria w królestwie Liberl. Zabawa skupia się na eksploracji otoczenia, poszukiwaniu przydatnych przedmiotów oraz na wykonywaniu rozmaitych zadań głównych i pobocznych. Lwią część zabawy zajmuje walka z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Starcia ponownie mają miejsce na siatce taktycznej, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie żonglowanie zdolnościami bohaterów i opracowanie optymalnej strategii działania. Trójka wprowadza szereg nowych oponentów o unikatowych zdolnościach, a także rozszerza dotychczasowe mechaniki o bonusy turowe. Tytuł charakteryzuje kolorowa oprawa graficzna, przywodzącą na myśl seriale anime.

PCPS3PSPPSV

The Legend of Heroes III: Song of the Ocean
The Legend of Heroes III: Song of the Ocean

RPG 12 stycznia 2007

The Legend of Heroes III: Song of the Ocean to kolejna dalekowschodnia gra fabularna z popularnej serii, znanej wyłącznie z kieszonkowego systemu PlayStation Portable. Zgodnie z naturą swojego gatunku jest ona pełna długich rozmów z bohaterami niezależnymi, zbierania przeróżnych artefaktów i oczywiście widowiskowej walki.

PSP

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch
The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch

RPG 20 czerwca 2006

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch to druga odsłona cyklu reprezentującego gatunek cRPG. Warto zauważyć, że przedstawiona w grze historia diametralnie różni się od tej, którą zaserwowali twórcy w pierwowzorze, natomiast gameplay jest bardzo podobny.

PSP

The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion
The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion

RPG 15 listopada 2005

Jeden z pierwszych japońskich cRPG-ów wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, wyruszającego na poszukiwania zaginionej siostry.

PSP

The Legend of Heroes: Trails in the Sky
The Legend of Heroes: Trails in the Sky

RPG 24 czerwca 2004

The Legend of Heroes: Trails in the Sky to tradycyjna gra RPG, która odznacza się rozbudowaną warstwą fabularną oraz taktycznym systemem walki wymuszającym na graczu stosowanie różnych strategii.

PCPS3PSP