Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria The Legend of Heroes - seria gier

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV

RPG 27 października 2020

Gra jRPG stanowiąca zwieńczenie historii czteroczęściowego cyklu The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel. Zabawa koncentruje się na eksplorowaniu świata i toczeniu turowych bitew, podczas których dowodzimy drużyną bohaterów.

PCPS4Switch

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III

RPG 22 października 2019

Kolejna odsłona serii gier jRPG produkowanych przez japońskie Nihon Falcom Corp. Akcja The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III rozpoczyna się półtora roku po wojnie domowej, ukazanej w poprzedniej części cyklu.

PCPS4Switch

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II

RPG 25 września 2014

Kontynuacja japońskiej gry RPG o tym samym tytule, a zarazem część większego uniwersum znanego z serii The Legend of Heroes. Od wydarzeń przedstawionych w pierwszej odsłonie cyklu minął miesiąc – wojna domowa w krainie Erebonia rozpętała się na dobre, a zadaniem Reana jest nie tylko odnalezienie pozostałych uczniów Klasy VII, lecz również podjęcie próby zakończenia krwawego konfliktu, jaki rozdarł na pół jego ojczyznę. Rozgrywka w The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II opiera się na schemacie wypracowanym na potrzeby poprzedniej części serii, aczkolwiek deweloperzy zdecydowali się na wprowadzenie kilku zmian. Tak zwany „Tactical Link System” zapewniający nowe combosy i inne możliwości taktyczne wykonywane wspólnie z pozostałymi członkami drużyny pojawia się tutaj w towarzystwie trybu „Overdrive Mode” – dzięki niemu herosi, których łączą emocjonalne więzi, mogą wykonywać nieprzerwane ataki aż przez trzy tury pod rząd. Usprawniono także eksplorację – rozległe lokacje przemierzamy zarówno na piechotę, jak i za sterami podatnego na modyfikacje statku powietrznego, na grzbiecie konia i za kierownicą motocykla. Ponadto protagonista może rekrutować sojuszników spośród postaci neutralnych rozsianych po świecie gry. Całość okraszono przyzwoitej jakości grafiką inspirowaną filmami anime.

PCPS4PS3PSV

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel

RPG 26 września 2013

Kolejna odsłona popularnego cyklu japońskich gier RPG, nad którym pieczę sprawuje zespół Nihon Falcom Corp. Gracze ponownie trafiają do krainy Zemuria, a dokładnie – do regionu znanego jako Erebonia, gdzie mieści się Wojskowa Akademia Thors. Do owej szkoły uczęszczają dzieci zarówno szlachty, jak i zwykłych obywateli – wyjątkiem jest specjalna klasa VII, do której należą główni bohaterowie. Akcja opisywanej produkcji toczy się podczas jednego roku szkolnego, w trakcie którego uczniowie szlifują swoje umiejętności, zdobywają doświadczenie bojowe i przezwyciężają dzielące ich różnice. Wszystko to na tle rosnących napięć w społeczeństwie, grożących wybuchem wojny domowej. Fabuła The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel ma nieliniowy przebieg, a kształtują ją podejmowane przez graczy decyzje. W porównaniu z wcześniejszymi częściami serii, produkcja może się pochwalić szeregiem zmian, usprawnień i nowych rozwiązań, na czele z perspektywą TPP, na rzecz której porzucono charakterystyczny dla cyklu rzut izometryczny, większą liczbą nagranych ścieżek dialogowych i zmodyfikowanym systemem walki. Starcia wciąż toczą się w trybie turowym, aczkolwiek ich dynamikę udało się zwiększyć poprzez wprowadzenie mechaniki pozwalającej na łączenie ataków w efektowne i potężne kombinacje. Ponadto bez wpływu na skuteczność bojową poszczególnych postaci nie pozostają relacje i dokonywane przez nas wybory.

PCPS4PS3PSV

The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter
The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter

RPG 27 września 2007

The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter to gra RPG japońskiego studia Nihon Falcom. Charakteryzuje się ona rozbudowanym turowym systemem walki oraz olbrzymią kampanią dla pojedynczego gracza, rozmiarami kilkukrotnie przekraczającą standardy gatunku.

PCPSPPSV

The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd
The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd

RPG 28 czerwca 2007

Kolejna odsłona cyklu jRPG od studia Nihon Falcom, będąca trzecią i ostatnią częścią trylogii Trails in the Sky. The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd rozgrywa się pół roku po wydarzeniach opowiedzianych w dwójce. Zabawa rozpoczyna się na pokładzie statku powietrznego należącego do Ereboniańskiego Imperium. Zadaniem Kevina Grahama jest odzyskanie tajemniczego artefaktu, znajdującego się na dnie jeziora Valeria w królestwie Liberl. Zabawa skupia się na eksploracji otoczenia, poszukiwaniu przydatnych przedmiotów oraz na wykonywaniu rozmaitych zadań głównych i pobocznych. Lwią część zabawy zajmuje walka z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Starcia ponownie mają miejsce na siatce taktycznej, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie żonglowanie zdolnościami bohaterów i opracowanie optymalnej strategii działania. Trójka wprowadza szereg nowych oponentów o unikatowych zdolnościach, a także rozszerza dotychczasowe mechaniki o bonusy turowe. Tytuł charakteryzuje kolorowa oprawa graficzna, przywodzącą na myśl seriale anime.

PCPS3PSPPSV

The Legend of Heroes III: Song of the Ocean
The Legend of Heroes III: Song of the Ocean

RPG 12 stycznia 2007

The Legend of Heroes III: Song of the Ocean to kolejna dalekowschodnia gra fabularna z popularnej serii, znanej wyłącznie z kieszonkowego systemu PlayStation Portable. Zgodnie z naturą swojego gatunku jest ona pełna długich rozmów z bohaterami niezależnymi, zbierania przeróżnych artefaktów i oczywiście widowiskowej walki.

PSP

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch
The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch

RPG 20 czerwca 2006

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch to druga odsłona cyklu reprezentującego gatunek cRPG. Warto zauważyć, że przedstawiona w grze historia diametralnie różni się od tej, którą zaserwowali twórcy w pierwowzorze, natomiast gameplay jest bardzo podobny.

PSP

The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion
The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion

RPG 15 listopada 2005

Jeden z pierwszych japońskich cRPG-ów wydanych na przenośną konsolkę firmy Sony. Wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Avin, wyruszającego na poszukiwania zaginionej siostry.

PSP

The Legend of Heroes: Trails in the Sky
The Legend of Heroes: Trails in the Sky

RPG 24 czerwca 2004

The Legend of Heroes: Trails in the Sky to tradycyjna gra RPG, która odznacza się rozbudowaną warstwą fabularną oraz taktycznym systemem walki wymuszającym na graczu stosowanie różnych strategii.

PCPS3PSP