Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPSPPS3PC
Okładka The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd (PSV)

The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd

Kolejna odsłona cyklu jRPG od studia Nihon Falcom, będąca trzecią i ostatnią częścią trylogii Trails in the Sky. The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd rozgrywa się pół roku po wydarzeniach opowiedzianych w dwójce.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | turowe | jRPG

Okładka The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd (PSV)

producent: Nihon Falcom Corp

wydawca: XSEED Games

data premiery gry:

28cze2007

PC

24lip2008

PSP

27cze2013

PS3

14lip2016

PSV

The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd na PC, PSP itd. jest kolejną odsłoną cyklu japońskich gier RPG, których tworzeniem zajmuje się studio Nihon Falcom. Stanowi ona ostatnią część trylogii Trails in the Sky, której poprzednie części pojawiły się na wielu platformach, również na Zachodzie. Warto nadmienić, że wersje na konsole PlayStation Portable, PlayStation Vita i PlayStation 3 zostały wydane wyłącznie w Japonii; poza jej granicami dostępna jest natomiast edycja na komputery osobiste.

Fabuła

Akcja The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd rozgrywa się pół roku po wydarzeniach opowiedzianych w The Legend of Heroes: Trails in the Sky Second Chapter. Zabawa rozpoczyna się na pokładzie statku powietrznego należącego do Ereboniańskiego Imperium. Zadaniem Kevina Grahama jest odzyskanie tajemniczego artefaktu, znajdującego się na dnie jeziora Valeria w królestwie Liberl. Bohater, wraz ze starym znajomym – Riesem Argentem – w dziwnych okolicznościach trafia do tak zwanej Phantasmy, Krainy Cieni, rządzącej się własnymi, oderwanymi od rzeczywistości prawami. Herosi rozpoczynają śledztwo, które doprowadzi ich do rozwiązania wielu zagadek ich przeszłości.

Mechanika

Rozgrywka w The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd nie różni się znacząco od schematu zaprezentowanego w poprzednich odsłonach cyklu. Zabawa koncentruje się zatem na eksploracji otoczenia, poszukiwaniu przydatnych przedmiotów, a przede wszystkim na wykonywaniu rozmaitych zadań głównych i pobocznych, zlecanych przez liczne postacie niezależne. Zwiedzając podziemia, bohaterowie często natrafiają na zamknięte drzwi z wyrytymi na nich symbolami gwiazd i księżyca. Wejście z nimi interakcję może odblokować zarówno rozmaite minigry, jak i fabularne przerywniki filmowe.

Lwią część zabawy zajmuje jednak walka z napotkanymi po drodze przeciwnikami i to właśnie ten aspekt produkcji doczekał się największych zmian. Mowa nie tylko o nowych rodzajach oponentów i ich unikatowych zdolnościach, lecz także o usprawnieniach w mechanice rozgrywki i możliwościach naszych podopiecznych. Pojawiły się bonusy turowe: „Rush” pozwala bohaterom na wykonywanie dwóch akcji jednocześnie, „Guard” gwarantuje niemal całkowitą nietykalność, „Vanish” sprawia, że wybrany cel znika na kilka tur, a „Death” pozwala na natychmiastowe zabicie przeciwnika dowolnym atakiem. Starcia ponownie mają miejsce na siatce taktycznej, a kluczem do sukcesu jest odpowiednie żonglowanie zdolnościami bohaterów i opracowanie optymalnej strategii działania.

Kwestie techniczne

The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd na PC, PSP itd. korzysta z technologii opracowanej na potrzeby poprzednich odsłon cyklu. Po raz kolejny zatem otrzymujemy kolorową oprawę graficzną, przywodzącą na myśl seriale anime. Warstwa wizualna prezentuje jednak różny poziom szczegółowości, w zależności od platformy. Ponadto istnieje możliwość zaimportowania zapisanego stanu rozgrywki z poprzedniej odsłony serii.

Należy również odnotować, iż wersje na konsole dostępne są wyłącznie w języku japońskim, gdyż nigdy nie opuściły Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd

Wymagania wiekowe The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd

odpowiednia dla każdego wieku

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel - dwie pierwsze odsłony serii jRPG trafią na PC
The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel - dwie pierwsze odsłony serii jRPG trafią na PC

wiadomość8 kwietnia 2017

Firma XSEED ogłosiła, że pracuje nad pecetowymi konwersjami popularnych jRPG-ów The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel oraz The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II. Ponadto wydawca potwierdził, że należąca do tej samej marki starsza gra The Legend of Heroes: Trails in the Sky the 3rd ukaże się na PC 3 maja tego roku.

PC
PSP
PS3
PSV