Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2023, 08:49

autor: Adrian Werner

Nowości na Steam. Dodatki do znanych strategii i podwodny horror

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie produkcje, jak The Legend of Heroes: Trails to Azure, WWE 2K23, The Sims 4: Razem raźniej oraz wersja 1.0 gry Barotrauma.

Źródło fot. Midjourney.
i

Witamy w kolejnym odcinku cyklu omawiającego największe nadchodzące premiery na Steamie. Wielcy wydawcy w większości odpoczywają po wydaniu swoich wysokobudżetowych produkcji i ten fakt postanowiło wykorzystać wiele mniejszych zespołów. W najbliższych dniach zwłaszcza rozpieszczani będą fani przygodówek, ale coś dla siebie znajdą także miłośnicy strategii i RPG-ów.

Premiera tygodnia to Barotrauma (13 marca 2023 r.)

Za kilka godzin po prawie czterech latach wczesnego dostępu zadebiutuje wersji 1.0 gry Barotrauma i to ten tytuł wybraliśmy na premierę tygodnia. To dwuwymiarowy symulator okrętu podwodnego z elementami survival horroru, który pozwala na zabawę solo lub w trybie kooperacyjnym.

Wczesna wersja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem – na Steamie 93% z ponad 30 tys. recenzji napisanych przez graczy chwali tę produkcję.

 1. Barotrauma na Steamie

Najważniejsze premiery na Steam: 13-19 marca

13 marca

Helmetman

Helmetman połączy elementy karcianej gry bitewnej i przygodówki typu visual novel, a wszystko to doprawione zostanie elementami roguelike.

Gra opowie komediową historię superbohatera tak brzydkiego, że aby nie straszyć ludzi musi cały czas nosić na głowie kask motocyklisty.

 1. Helmetman na Steamie
Nowości na Steam. Dodatki do znanych strategii i podwodny horror - ilustracja #1
Źródło fot. GoniNmimi Games.

Life of Delta

Miłośnicy tradycyjnych przygodówek point-n-click mogą wypatrywać premiery Life of Delta. Gra przeniesie nas do postapokaliptycznej rzeczywistości, gdzie wielka wojna doprowadziła do śmierci wszystkich ludzi, a Ziemię we władanie objęły ocalałe roboty serwisowe.

 1. Life of Delta na Steamie

Potion Tycoon

Z kolei Potion Tycoon to strategia ekonomiczna, która pozwoli zarządzać sklepem specjalizującym się w ważeniu i sprzedaży magicznych eliksirów.

Za projekt odpowiada studio Snowhound Games, czyli autorzy ciepło przyjętego Deep Sky Derelicts (74% pozytywnych ocen na Steamie).

 1. Potion Tycoon na Steamie

Rough Justice: '84

Intrygująco zapowiada się także Rough Justice: '84. To strategia w klimacie noir osadzona w stylizowanej wersji lat 80. ubiegłego wieku.

Zadaniem gracza będzie zarządzanie agencją detektywistyczną oraz pomoc jej pracownikom w prowadzeniu śledztw. Kluczową rolę odegra staranne gospodarowanie czasem, a rozgrywkę urozmaicą zagadki logiczne.

 1. Rough Justice: '84 na Steamie

Tokyo Necro

Tokyo Necro to japońska przygodówka typu visual novel opracowana przez studio Nitroplus. Za projekt odpowiadają weterani takich tytułów, jak Steins;Gate, Psycho-Pass: Mandatory Happiness czy Song of Saya.

Gra przeniesie nas w postapokaliptyczną przyszłość, gdzie większość cywilizacji ludzkiej został zniszczona za sprawą nadejścia nowej epoki lodowcowej. Fabuła opowie historię płatnych morderców, specjalizujących się w eliminowaniu nekromantów.

Tokyo Necro to prawdziwa klasyka gatunku visual novel, która w Japonii zadebiutowała w 2016 roku i dopiero teraz doczeka się anglojęzycznego wydania.

 1. Tokyo Necro na Steamie

VONA / She

Z kolei VONA / She to przygodówka, która opowie historię ukraińskiej kobiety uwięzionej we własnym mieszkaniu i próbującej wyrwać się z pętli czasowej.

 1. VONA / She na Steamie
Nowości na Steam. Dodatki do znanych strategii i podwodny horror - ilustracja #2

14 marca

Aquaphobia

Osoby szukające nietypowych doznań zainteresować powinien project Aquaphobia. Gra opisywana jest jako pierwszoosobowy interaktywny poemat, w którym wewnętrzne rozterki bohatera połączą się z ekosystemem otaczającego go świata.

 1. Aquaphobia na Steamie
Nowości na Steam. Dodatki do znanych strategii i podwodny horror - ilustracja #3
Źródło fot. Erratic Animist.

Delete After Reading

Nietypowo zapowiada się również Delete After Reading. To przygodówka, która bawić się będzie tekstem pisanym, oferując pomysłowe zagadki i dużo humoru.

Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzedniej produkcji autorów, czyli ciepło przyjętego Unmemory (81% pozytywnych recenzji na Steamie).

 1. Delete After Reading na Steamie

MiLE HiGH TAXi

We wtorek zagramy w MiLE HiGH TAXi. Grę można opisać jako futurystyczną wersję Crazy Taxi, osadzoną w świecie wzorowanym na filmie Piąty Element.

Gracz wcieli się w kierowcę latającej taksówki, który będzie zarabiał na życie, wożąc klientów po wypełnionym drapaczami chmur mieście przyszłości.

 1. MiLE HiGH TAXi na Steamie

Stellaris: First Contact

Fani Stellaris z niecierpliwością wypatrują premiery dodatku First Contact. DLC wzbogaci grę o nowe genezy, niedostępne wcześniej opcje interakcji z prymitywnymi cywilizacjami oraz możliwość korzystania z technologii maskującej.

 1. Stellaris: First Contact Story Pack na Steamie

Terminal Velocity: Boosted Edition

Z kolei Terminal Velocity: Boosted Edition to odświeżona wersja klasycznej strzelanki z 1995 roku. W porównaniu z pierwowzorem otrzymamy ulepszoną grafikę, wsparcie dla rozdzielczości szerokoekranowych, poprawiony silnik oraz dodane Osiągnięcia.

 1. Terminal Velocity: Boosted Edition na Steamie

The Forest Cathedral

The Forest Cathedral to przygodówkowy thriller, który opowie historię kobiety uwięzionej na wyspie. Rozgrywka podzielona zostanie na dwie płaszczyzny. W trybie FPP będziemy eksplorowali świat i rozwiązali zagadki. Co pewien czas natkniemy się jednak również na interaktywne ekrany z platformówką 2D.

 1. The Forest Cathedral na Steamie

The Legend of Heroes: Trails to Azure

Miłośnicy japońskich RPG-ów z niecierpliwością odliczają dni do premiery The Legend of Heroes: Trails to Azure. To kontynuacja wyśmienitego The Legend of Heroes: Trails from Zero, mogącego pochwalić się 97-procentami pozytywnych recenzji na Steamie.

 1. The Legend of Heroes: Trails to Azure na Steamie

The Wreck

The Wreck to narracyjna przygodówka, w której pokierujemy kobietą imieniem Junon. W ciągu jednego dnia spróbujemy naprawić jej życie zawodowe i osobiste, a jednocześnie pomożemy bohaterce uporać się z demonami przeszłości.

To nowy projekt studia The Pixel Hunt, czyli autorów cenionego Bury Me, My Love.

 1. The Wreck na Steamie

Vernal Edge

Z kolei Vernal Edge to propozycja dla miłośników dwuwymiarowych platformówek typu metroidvania. Gra położy duży nacisk na walkę i zaoferuje stylistykę retro. Na Steamie dostępne jest obszerne demo, które robi bardzo dobre wrażenie, więc mam nadzieję, że pełna wersja okaże się równie udana.

 1. Vernal Edge na Steamie
Nowości na Steam. Dodatki do znanych strategii i podwodny horror - ilustracja #4
Źródło fot. Hello Penguin Team.

15 marca

Mortal Sin

Mortal Sin to roguelike zrealizowane w formie pierwszoosobowej gry akcji nastawionej na walkę za pomocą broni białej. Gra postawi na klimat horroru i mocno nietypowy styl graficzny.

 1. Mortal Sin na Steamie
Nowości na Steam. Dodatki do znanych strategii i podwodny horror - ilustracja #5
Źródło fot. Nikola Todorovic.

Two Point Campus: School Spirits

Fani strategii Two Point Campus odliczają dni do premiery dodatku School Spirits. DLC utrzymane będzie w klimacie komediowego horroru i wzbogaci grę m.in. o dwie nowe lokalizacje dla kampusu, dwa dodatkowe archetypu uczniów oraz masę świeżych wyzwań.

 1. Two Point Campus: School Spirits na Steamie

16 marca

Forklift Extreme: Deluxe Edition

Natomiast Forklift Extreme: Deluxe Edition to zręcznościowy symulator wózka widłowego. Gra połączy realistyczną fizykę z mocno zakręconymi zadaniami.

 1. Forklift Extreme: Deluxe Edition na Steamie

Distant Worlds 2: Ikkuro and Dhayut

Distant Worlds 2: Ikkuro and Dhayut to dodatek do popularnej strategii 4X studia CodeForce. DLC wzbogaci grę o dwie nowe grywalne obce cywilizacje.

 1. Distant Worlds 2: Ikkuro and Dhayut na Steamie

Surviving the Aftermath – Rebirth

Czwartek przyniesie również premierę dodatku Rebirth do postapokaliptycznej strategii Surviving the Aftermath. Dzięki DLC w grze pojawi się nowe zagrożenie w postaci plagi. Do tego gracze otrzymają możliwość korzystania z technologi terraformacji map. Nie zabraknie także nowych budynków i ulepszeń.

 1. Surviving the Aftermath – Rebirth na Steamie

The Sims 4: Razem raźniej

Czwartek wypełniony będzie premierami dodatków, ale już teraz wiadomo, że najwięcej zainteresowania wzbudzi The Sims 4: Razem raźniej. DLC rozszerzy aktywności rodzinne, wprowadzi nowe etapy życia (poczynając od niemowlęcia) oraz wzbogaci grę o San Sequoia.

 1. The Sims 4: Razem raźniej na Steamie

17 marca

Anthology of Fear

Anthology of Fear to survival horror autorstwa polskiego zespołu OhDeer Studio. Produkcja zaprezentuje trzy opowieści grozy osadzone na terenie Rosji. W każdej z nich pokierujemy inną postacią, próbującą zmierzyć się z siłami nie z tego świata.

 1. Anthology of Fear na Steamie

Film Studio Manager

Z kolei Film Studio Manager to strategia pozwalająca pokierować studiem filmowym. W przeciwieństwie do większości tytułów o tej tematyce, produkcja skoncentruje się na aspekcie biznesowym i ma zaoferować rozbudowane mechanizmy ekonomiczne.

 1. Film Studio Manager na Steamie

Flame Keeper

Intrygująco zapowiada się Flame Keeper. To zręcznościowe roguelike, w którym pokierujemy duszkiem ognia. Gra skoncentruje się na walce, a w potyczkach wykorzystamy ataki bazujące na kontrolowaniu płomieni. Warto sprawdzić dostępne na Steamie demo, które robi bardzo dobre wrażenie.

 1. Flame Keeper na Steamie

Świnka Peppa: Światowe Przygody

Piątek przyniesie również premierę gry Świnka Peppa: Światowe Przygody. To przygodówka oparta na licencji popularnego serialu animowanego.

Poprzednia odsłona cyklu, czyli Moja Znajoma Świnka Peppa, spotkała się z ciepłym przyjęciem – na Steamie ma 86% pozytywnych recenzji, wiec liczymy, że sequel będzie równie udany.

 1. Świnka Peppa: Światowe Przygody na Steamie

WWE 2K23

W tym tygodniu ukaże się również WWE 2K23, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu wrestlingowego firmy 2K Games. Gra pozwoli zarówno pokierować zawodnikami podczas starć na ringu, jak i umożliwi wcielenie się w menadżera drużyny.

 1. WWE 2K23 na Steamie
TWOIM ZDANIEM

Preferujesz granie w gry:

Single-player.
87,4%
Multiplayer.
7,9%
Obojętne.
4,8%
Zobacz inne ankiety