Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSAND
Okładka Terminal Velocity (PC)

Terminal Velocity

Trójwymiarowa gra akcji, w której zasiadamy za sterami prototypowego myśliwca i próbujemy wyeliminować wrogów dokonujących inwazji na Ziemię. W trakcie kampanii odwiedzamy różnorodne planety i wykonujemy szereg misji mających na celu pokonanie sojuszu przeciwników.

Akcji | science fiction | kosmiczne | reedycje/remastery/remaki

Okładka Terminal Velocity (PC)

producent: Terminal Reality

wydawca: US Gold

data premiery gry:

7kwi1995

PC

2cze2015

iOS AND

Terminal Velocity to futurystyczna gra akcji, w której sterujemy prototypowym myśliwcem TV-202 charakteryzującym się między innymi świetną sterownością, potężnym dopalaczem oraz tarczami energetycznymi. W trakcie przygody skupiamy się na wykonywaniu misji polegających z reguły na eliminowaniu wrogich budynków oraz statków.

Fabuła gry Terminal Velocity jest osadzona w 2704 roku, w świecie nękanym kosmicznymi wojnami. Ziemia jest członkiem sojuszu ASFAR, mającego na celu przeciwdziałanie wszelkim konfliktom zbrojnym pomiędzy rasami. W tym celu, w charakterze prewencyjnym, ASFAR wykorzystuje cybernetyczny system Perimeter Defense Computers (PDC), który z przestrzeni kosmicznej strzeże aby nikt z członków ASFAR nie mobilizował armii. W pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyn, PDC atakuje Ziemię. Mimo siły ataku ludzkości udaje się przeżyć, a następnie skonstruować niezwykle zaawansowany technologicznie myśliwiec TV-202. Gracz siada za sterami tej maszyny i ma za zadanie zniszczyć wszelkie siły najeźdźców.

Główna kampania została podzielona na trzy epizody. W każdym z nich odwiedzamy trzy różne planety charakteryzujące się odmiennymi warunkami klimatycznymi, a także występującymi na nich jednostkami. Z zestrzelonych obiektów wypadają power-upy zwiększające np. poziom wytrzymałości tarcz. Wiele czasu spędzamy również na eksploracji rozbudowanych tuneli. W ich wnętrzu gracz traci możliwość swobodnego obracania się. W związku z tym, że TV-202 posiada specjalny system przeciwdziałający sile ciężkości, lot z niewielką prędkością nie powoduje opadania, co znacznie ułatwia manewrowanie.

Gra Terminal Velocity posiada w pełni trójwymiarową oprawę graficzną, ale nie obsługuje akceleratorów 3D. Akcję obserwujemy w domyślnej rozdzielczości 320x240 pikseli i palecie obejmującej 256 kolorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6 FDD / 1 CD

Gry podobne do Terminal Velocity

Wymagania wiekowe Terminal Velocity

odpowiednia dla każdego wieku

PC
iOS
AND