Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Opinie i oceny gry Kingdom Come: Deliverance

To strona z ocenami gry Kingdom Come: Deliverance. Główna ocena gry to średnia ważona ocen użytkowników, recenzenta GRYOnline.pl oraz ekspertów, którymi są nasi redaktorzy. Ocena użytkowników to średnia not wystawionych przez naszych czytelników grze na konkretnej platformie. Jeżeli dany tytuł posiada w serwisie recenzję z oceną, to w tym miejscu znajduje się wystawiona przez nas nota i ewentualna rekomendacja. Jeżeli gra nie miała jeszcze premiery, użytkownicy mogą wyrazić swoje oczekiwania w stosunku do niej. Nie wpływają one na ocenę gry po premierze. Oceny i oczekiwania są wyrażane w skali 10-punktowej. Gra jest dostępna na platformach PC PS4 XONE.

Jak oceniamy gry, oceny redakcji, ocen czytelników?

PC
XONE
PS4

Komentarze Czytelników (2822)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
19.02.2018 16:51
📄
38
odpowiedz
4 odpowiedzi
azgan
26
Chorąży
7.0

Porady dotyczące wydajności oraz optymalizacji

Jak rozwiązać problem z doczytywaniem się textur w locie?

Gra działa wyraźnie lepiej po zainstalowaniu na dysku SSD więc jeśli masz taką możliwość zrób to.

Co zrobić jeśli nie mam dysku SSD a chciałbym zniwelować ten problem ?

Alternatywną metodą jest instalacja moda Texture streaming improvements - No more texture pop in https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/27

Znane sposoby na zwiększenie wydajności gry

Co zrobić by zwiększyć wydajność gry?

Jednym ze znanych sposobów na zwiększenie wydajności w gry jest wyłączenie efektu Global Illumination - SVOTI. Zabieg ten wiąże się z zauważalnym pogorszeniem grafiki ale zyskujemy do 30% wydajności.

Niestety nie da się tego wyłączyć w samych opcjach gry więc będziecie musieli zrobić to ręcznie za pomocą wpisania komendy e_svoti_apply 0 w konsoli poleceń dostępnej w grze po naciśnięciu klawisza ~

Możliwa jest też zmiana jakości okluzji otoczenia lub całkowitego jej wyłączania r_ssdo 0,1,2 do wyboru do koloru, 0 to wyłączenie.

Czynność trzeba powtarzać jednorazowo po każdym ponownym włączeniu gry.

Kolejnym znanym sposobem na poprawę wydajności jest wyłączenie V-Sync https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/25

Istnieje też modyfikacja zwiększająca ilość klatek od 15 do 20 dla silnika CryEngine 3 którym jest napędzany Kingdom Come: Deliverance

FPS Tweaks https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/77

Jakie opcje graficzne mają największy wpływ na wydajność?

Najbardziej zasobożernymi ustawieniami dla sprzętu są - oświetlenie, fizyka, jakość zaćmienia (shader) oraz cienie. Zmniejszenie tych ustawień gwarantuje wzrost wydajności. UWAGA! - Należy pamiętać o ponownym uruchomieniu gry po ich zmianie.

Czy mój procesor da radę i jakie ustawienia odpowiadają za moc CPU?

Ustawieniami które obciążają głownie procesor są tak zwane suwaki z zakresem rysowania obiektów itp.

[img]https://i.imgur.com/UTqBXpW.jpg[/img]

Im mocniej zmniejszacie dystans widoczności obiektów tym bardziej spada obciążenie procesora. Dodatkowym ustawieniem mającym wpływ na wydajność CPU jest fizyka

Pozostałe porady dotyczące gry

Mam mało czasu na grę i chciałbym ją zapisywać w dowolnym momencie jak to zrobić?

Istnieje modyfikacja która umożliwia zapisywanie gry w dowolnym miejscu i czasie https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1

Nie podoba mi się otwieranie zamków w skrzyniach czy można temu jakoś zaradzić?

Istnieje modyfikacja która pomija mini-grę z otwieraniem zamków (nie zastępuje mechaniki gry) https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/3

Nie mam wprawy w celowaniu z łuku bez celownika jak go włączyć w grze?

Istnieje modyfikacja która pozwala na wyświetlanie celownika podczas celowania https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/13

Lubię grać immersywnie jak uzyskać lepszą kontrolę nad wyświetlaniem HUD?

Istnieje modyfikacja którą możecie znać z Skyrima lub Wiedźmina 3 https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/50

Nie lubię limitu udźwigu wole grac jak w Gothic i zbierać wszystko co może się przydać czy można temu jakoś zaradzić?

Istnieje modyfikacja która pozwala zwiększyć udźwig lub całkowicie go wył. https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/12

Konsola poleceń

lista komend:

wh_pl_showfirecursor 1 - wprowadza znacznik na środku ekranu pomagający przy celowaniu z łuku. Domyślnie gra nie wyświetla żadnego celownika i to na graczu ciąży odpowiedzialność wymierzenia trafienia. Aby z powrotem wyłączyć wspomaganie, należy wprowadzić komendę z „0” zamiast „1”. Aby zaszły zmiany w przypadku tego polecenia, należy jeszcze schować i ponownie wyciągnąć łuk.
wh_ui_showCompass 0 - chowa kompas umiejscowiony na górze ekranu i pokazujący aktualne cele. Gracz będzie musiał w takim przypadku polegać tylko na mapie aktywowanej konkretnym przyciskiem. Aby przywrócić kompas, należy zamienić „0” na „1”.
g_showHUD 0 - sprawia, że znika cały interfejs w grze. Może się przydać do robienia zdjęć lub do klimatycznych spacerów w lesie. Zmiana z „0” na „1” przywraca HUD.
r_vsync 0 - wyłącza synchronizację pionową. Wprowadzenie tej komendy może poprawić wydajność gry, kosztem jakości obrazu wyświetlanego na monitorze.
e_ViewDistRatio X - zmienia odległość pojawiania się obiektów w świecie gry. W miejsce „X” należy wprowadzić wartość. Domyślna wynosi 500.
e_ViewDistRatioVegetation X - podobna komenda, która zmienia odległość rysowania drzew i krzewów. Domyślną wartością ponownie jest 500.
e_MergedMeshesInstanceDist X - Zmienia promień widzenia animowanej trawy. Twórcy ustalili ją na 20.
e_VolumetricFog 1 - umożliwia włączenie dodatkowego efektu graficznego wolumetrycznej mgły.
e_svoti_apply 0 - pozwala na wyłączenie SVOTI.
r_ssdo 0,1,2 pozwala na wyłączenie lub zmianę jakości okluzji otoczenia (0 to wyłączenie).
sys_MaxFps = komenda do odblokowania ilości klatek wpisywać najlepiej wielokrotność odświeżania inne mogą nie działać.

Dodatkowe:

r_BatchType

0 - CPU friendly.
1 - GPU friendly.
2 - Automatic.

Ustawienie 1 podobno pomaga jeżeli mamy wąskie gardło ze strony CPU.

Upiększanie grafiki

Istnieje sposób na znaczne poprawienie zasięgu rysowania obiektów (LOD) wykraczający poza standardowe ustawiania Ultra.

Domyślne wartości dla ustawień Ultra wynoszą 500 limit ten można zwiększyć do 100000 powodują to jednak spadek k/s maksymalnie o 10.

Wciskamy ~ w czasie gry i wpisujemy

e_ViewDistRatio 100000
e_ViewDistRatioVegetation 100000
e_MergedMeshesInstanceDist 100000

Czy istnieją już jakieś modyfikacje poprawiające wygląd gry np. wyostrzające obraz, zmieniające oświetlenie, kolorystykę oraz dodające nowe efekty?

Tak. Jest już kilka takich modyfikacji

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/61
https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/59
https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/52

Więcej cieni

https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/65

Modyfikacje dla słabszych PC'tów

Mam słaby komputer a chciałby w to zagrać czy da się temu jakoś zaradzić?

Tak. Powoli zaczynają się też pojawiać modyfikacje umożliwiające grę i poprawę klatek na słabszych maszynach.

Lepsza płynność i wygląd cieni na niskich ustawieniach https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/41

25.02.2018 00:36
8
odpowiedz
1 odpowiedź
W0L4K
7
Legionista
10

Wyszedłem z domu, sprzedałem luja wieśniakowi, spłonąłem w więzieniu. Polecam, 10/10 ale troche krótka jak na grę za 200zł.

post wyedytowany przez W0L4K 2018-02-25 00:39:02
30.08.2018 22:27
1
odpowiedz
Butryk89
96
Konsul
10

To jedna z tych gier, które można albo pokochać, albo znienawidzić. Masa błędów, problemów, glitchy, ale klimat, misje, dialogi, postacie, ciekawe walki, spora swoboda skutecznie zlikwidowały u mnie irytację. Bawiłem się przednio będąc cichym złodziejem, tocząc walki na pięści czy bronią, a nawet używając łuku polując na zające czy sarny. Dawno żadna gra na tak długo nie przykleiła mnie do fotela.

01.09.2018 05:06
😉
1
odpowiedz
smokStrasznyIStary
6
Junior
9.5

Rowno 5 w nocy ukonczylem ta zabista gre :D Swietna fabula, czulem sie jakbym ogladal film. Nie raz bylem zaskoczony przegiegiem questow, tworcy nie szli na latwizne i tworzyli zaskakujace scenariusze. Unikalny system walki oparty na umiejetnosciach gracza ktory dawal mnostwo frajdy. Czasem nawet jak mialem mega skille to problemem mogl byc zwykly kuman. Zawsze chcialem zagrac w takiego sredniowiecznego realistycznego rpga i kingdom come deliverence spelnil moje oczekiwania!!!!!

08.09.2018 13:13
3
odpowiedz
zanonimizowany1271907
0
Legionista

najlepsza gra rpg roku!

26.09.2018 14:03
😉
odpowiedz
2 odpowiedzi
barikson1989
19
Chorąży

Witam, mam takie pytanie kiedyś odpalałem grę na leciwym kompie phenomII 965 4x3.8 , ram 8gb ddr3 1333 i hd78502gb i gra po za obszarami wiejskimi i miejskim dawało się grać w 40-50fps w miastach spadki do 16fps oczywiście grałem na wersji 1.4.
Teraz specjalnie dla metra nowego , kingdoma i Assassyna odyseja kupiłem nowego kompa i moje pytanie czy wersja 1.6.2 pozbawiona jest już tych tragicznych bugów i optymalizacji i czy na tym zestawie mogę się spodziewać bez problemowo gry w stałych 60 klatkach blok v-synka na ustawieniach maksymalnych.
spec kompa: Ryzen 5 2600x no/oc , 16gb ram ddr4 3200 , gtx1070 G.X dysk ssdx2.
Nie interesują mnie głupie odpowiedzi bo wiem że zestaw jest dosyć mocny, oczekuje tylko rady w kwestii tego czy warto wrócić do gry bez obawa wku.. się na grę i kombinowania z ustawieniami gry i cfg.
z góry dzięki za odp.

post wyedytowany przez barikson1989 2018-09-26 14:05:57
03.10.2018 12:57
odpowiedz
Cziczaki
126
Renifer

Dopiero co wczoraj parę godzin pograłem i na razie największą wadą są głosy postaci, angielski w ogóle nie pasuje, jak na grę czeskiej produkcji to mogli nagrać te dialogi, Węgrom dali swój język.
No i szkoda że co jakiś czas te dialogi znikają zupełnie i postacie nawet ust nie otwierają jakby stali się niemowami i trzeba tekst pomijać by przejść dalej. Ktoś się spotkał z tym błędem?

03.10.2018 22:11
odpowiedz
1 odpowiedź
UrBan1212
15
Konsul

Wiadomo kiedy kolejne DLC wychodzi?

05.10.2018 15:36
odpowiedz
5 odpowiedzi
Rumcykcyk
52
Pan Kopiuj Wklej

Szkoda że wersja 1.6.2 ma trochę bugów których wcześniej nie było.

05.10.2018 23:46
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cziczaki
126
Renifer

Sprzedałem u młynarza towarów za 1K grosza, teraz przy następnej transakcji nie miał ani grosza, po jakimś czasie będzie miał znowu grosze czy zostanie ogołocony już do końca gry?

15.10.2018 12:30
odpowiedz
2 odpowiedzi
Cziczaki
126
Renifer
5.0

Jedziesz sobie na koniu gdzieś pod Użycami i nagle na pole z nieba spada dziewczyna, zagadujesz do niej by się spytać skąd spada, ale okazuje się że to Teresa, córka młynarza, więc nie pogadasz, kończysz dialog i nagle spadasz z chyba 100 metrów i giniesz, ostatni zapis kilkadziesiąt minut temu, daję 5 na zachętę, niech przy następnej gierce się lepiej postarają.

15.10.2018 20:08
👍
2
odpowiedz
Legalizex
10
Legionista
9.5

Grałem od razu po premierze i pamiętam beznadziejną optymalizację(choć na GTX 1080 tak tego nie czuć) i masę bugów ale realia i historycznośc tej gry, piękny, realistyczny świat który jest taki swojski i fabuła to coś niepowtarzalnego. Jutro wychodzi pierwszy duży fabularny dodatek i DLC z turniejami rycerskimi i zamierzam od jutra ogrywać grę po raz drugi

post wyedytowany przez Legalizex 2018-10-15 20:08:08
16.10.2018 17:40
👍
2
odpowiedz
UrBan1212
15
Konsul

PC 1.7 Patch Notes
– Optimizations –
Texture streaming massively improved. Pop-in of the more detailed textures or body parts should be much less apparent.
We have optimized despawning of items. This should positively affect performance for some players.
NPCs no longer randomly drop items while going into less detailed LOD state. This should slightly improve performance.

– New features –
Tournament! - The tourney takes place every few days in the courtyard of Rattay Upper Castle. Depending on how far you've progressed through the story, ask either the Samopesh blacksmith or Sir Hans Capon to make the necessary introductions.
Dice minigame improved - We have added a new set of dice with a "Joker" side and three types of straights to score. It is now easier to gain points with wild dice, so we raised the score limit to 4000 points.

– Quest bugs fixed –
Lord Divish now returns to Talmberg after the cutscene in Epilogue.
Bandit recruiters in "If You Can’t Beat ’em" quest are no longer afraid of corpses and the quest can be progressed even if you bring them physical proof of your success.
Quarry robbery in the "Gallows Brothers" quest now has a proper ending if the player refuses to join the robbers.
Fixed infinite fader before Uzhitz sermon, which arose during a certain patching order.
Fixed issue that caused Lord Capon to visit baths before starting the "Next to Goodliness" quest.
Fixed issue that caused Kunesh's axe to disappear during loading thus preventing completion of Unexpected Visit quest.
Fixed issue that prevented the player from getting cat-paw immediately after beating Gambler in "Miracles While You Wait" quest.
Fixed issue that caused Fritz and Matthew to attack each other after "A Rock and a Hard Place" quest.
We also squashed a bug that caused inability to hand over their share.
Soldiers continue to load trebuchet even if you talk to Sir Robard and deliver quest "Ruin".
We also fixed a rare situation in which players could not talk to Sir Robard during "An Oath is an Oath" quest.
Changed behavior of the captured Cuman, with this patch he talks to the player even if the player has a really low reputation with Cuman faction. To be fair he did have a reason to distrust you!
There is no longer an infinite fader after killing an opponent in the fist-fighting quest line.
Erik at Vranik fort now has death protection, which prevents consequent cutscenes in the quest from failing.
Failure of "The Prey" quest caused by meeting thugs from "Debts Must Be Paid" quest when traveling with Hans Capon fixed.
Fixed issue that sometimes caused Captain Bernard to stop training the player after taking the "Marauders" quest.
Fixed incomplete dialogue option in "Saintly Remains" quest.
Fixed cutscene in Rocketeer quest.
Fixed interactor on the deer grave in "Hare Hunt" quest and the poacher camp cutscene trigger.
Talmberg groom should no longer get stuck in the castle door.
Fixed looped dialogue with Rattay scribe in Mysterious Ways quest.
Fixed infinite dialogue loop after giving Theresa gifts.
Fixed rare issue that prevented player from talking to Morcock after dealing with Timmy in the "My Friend Timmy" quest.
Quest "Keeping the Peace" now properly triggers game over if the player leaves Rattay
Fixed autosave in "The Sport Of Kings" quest.
Bug in "Next to Godliness" quest where Hans Capon didn't enter the bath fixed.
"Hare Hunt" quest icon is now active only if the quest can be taken.
Issue with quest markers in "A Bird in the Hand" quest fixed.
Quest "Next to Godliness" now cannot be activated after Epilogue.
A rare bug with NPCs from different quests occurring during Talmberk siege fixed.
Combat Master Vanyek can now correctly duel with the player during "The
Die is Cast" quest.
Fixed objectives and logs in "A Needle in a Haystack" quest.
Eating from a bowl in the monastery should now work without an issue.
Fixed interaction between "Wounded Soul" and "A Man of the Cloth" quests.
Fixed interaction between "Wounded soul" and "Pestilence" quests.
Small tweaks in the dialogue with blacksmith Zach in "All That Glisters" quest.
Bug which caused Hans Capon to talk only about "Robber Baron" quest even after finishing it fixed.
Rare bug that stopped progression after losing a dice game during "Keeping the Peace" fixed.
Bug that caused absence of important dialogue with Hans Capon during "Clothes Make the Man" fixed.

– Other bugs fixed –
Fixed rare issue that caused money disappearance during loading.
Fixed problem with uberlods that caused occasional disappearance of Pribyslavitz
Fixed another rare issue that caused combat lock on dead opponents.
Several small tweaks in the alchemy minigame UI.
Inflating breasts of sitting women have been resolved (Sorry guys!).
Fixed rare issue which caused a guard to evict a player from the jail for trespassing.
We emptied some overfilled chests in Rattay and prevented them from overfilling again.
Knocking out NPCs from stealth no longer makes their clothes bloody.

– From the Ashes DLC –
More shopkeepers in restored Pribyslavitz now sell repair kits.
Ambient music in Pribyslavitz now changes based on the number of buildings built.
Marius will now properly say why he won't do anything when the player is trying to build something from the Ledger.
Small graphical glitches fixed
UI buttons no longer flicker in Ledger.
It is now possible to smoke and dry food in bulk.
A new sound is now played when drying or smoking.
Judgments are no longer accessible after failing the quest.
Events on Rattay square no longer appear during the Bailiff's speech.
The chance of encountering enemies near Pribyslavitz is now lower after clearing the bandits.
Weaponsmith and armoursmith now properly display goods around the shop.
Weaponsmith and armoursmith now have more money.
Two of the woodcutters no longer stay in the village after the player banished them during one of the judgments
The smithy guard now guards the shop even after the shop upgrade.

17.10.2018 19:21
odpowiedz
1 odpowiedź
Cziczaki
126
Renifer

Optymalizacja dla 8-rdzeni nie ruszona, wciąż trzeba grać z BESem.
Ale za to po patchu jest postęp z questem o konnym wyścigu, już stajenny nie stoi w drzwiach tylko widłami słomę czesze, więc można mu powiedzieć że trzeba zorganizować wyścig.
Także jak widzisz Kaczmarek, gierka ta była zabugowana w …, na szczęście twórcy pracowali nad patchem.

19.10.2018 21:49
odpowiedz
4 odpowiedzi
Cziczaki
126
Renifer

Gdzie diabeł nie może... da się w ogóle ukończyć te zadanie? Stara raszpla chciała bym ukradł babie klucze które ukradłem już dawno i mam w ekwipunku po czasie miałem się do niej zgłosić i po kilku dniach dalej nic, babę okradam a ona klucza nie ma bo mam w ekwipunku a ze starą raszplą nie da się pogadać, zbugowany quest czy coś robię źle?

21.10.2018 16:20
3
odpowiedz
kAjtji
41
Centurion
9.0

Jedna z najlepszych gier w jakie grałem. W sumie kocham w niej wszystko... prawie wszystko. Jedyne minusy, jak dla mnie, to:
-Słaba (BARDZO) słaba optymalizacja - gra raz potrafi na wysokich działać w stałych 60fps, aby nagle w tym samym miejscu spadać do 40. Grając na średnich (GTX 1060 i FX 8350) raz miałem z 80-100fps (choć przeważnie 60-70), a raz schodziło do 40 (głównie w Ratajach) lub poniżej 30 podczas większych bitew w kampanii głównej.
-Bugi - nie uświadczyłem ich jakoś dużo, ale wystarczająco, aby wkurzały
-Walka z kilkoma przeciwnikami - jak walka z 1-2 wrogami dawała mi masę frajdy, to kiedy tylko pojawi się ich trochę więcej, to jest logicznym, że trudno ich pokonać (Nawet najlepszy szermierz dupa, gdy wrogów kupa), chodzi mi tutaj o zaznaczanie i chaos jaki wtedy panuje.
-Masa zadań w stylu "zabierz, zabij, pozamiataj", które istnieją tylko, aby wydłużyć grę. Na szczęście masa jest naprawdę dobrych poboczniaków.
-Nierówny poziom graficzny - Piękne lasy i tylko ładne miasta, wspaniałe cutscenki i sztywne rozmowy (chodzi o animacje, nie dubbing, on jest całkiem niezły).
Wszystko inne oceniam na bardzo dobre.

22.10.2018 14:43
odpowiedz
3 odpowiedzi
Cziczaki
126
Renifer

Po wygraniu turnieju rycerskiego

spoiler start

i pokonaniu rycerza w czarnej zbroi, jest zastawiona pułapka przed mostem koło młynarza, trzeba pokonać bandytę z zatrutą zbroją, użyłem z pięć różnych mikstur wzmacniających, zatrułem swój miecz, strzelałem przed walką ze strzał (jedną trafiłem w głowę), a gościa dalej nie da się zabić jakby miał włączony god-mode, udało się komuś go pokonać?

spoiler stop

24.10.2018 21:53
odpowiedz
6 odpowiedzi
Dubstepo92
8
Pretorianin

Ja to chodzi po najnowszym patchu ? Będzie już ta gra grywalna na takiej konfiguracji :

intel core i5 4440 3,1ghz z turbo do 3,3 ghz
msi gtx 970 gaming 4gb
16 giga ramu
dysk ssd crucial mx500 250giga

Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź :)

25.10.2018 07:41
odpowiedz
2 odpowiedzi
SpoconaZofia
23
Konsul

Jakieś spostrzeżenia ? Warto w drugie dlc inwestować kasę ?

27.10.2018 05:20
odpowiedz
zanonimizowany1111722
1
Konsul

Jak s***z pieniedzmi warto ... Te DLC daje tyle co chałupa w Simsach, albo RS2000 w Forza Horizon 4

post wyedytowany przez zanonimizowany1111722 2018-10-27 05:22:01
28.10.2018 08:52
odpowiedz
Zet87
0
Legionista

Probowalem drugi raz i znowu sie odbilem. Samo machanie mieczem bez magii nie jest dla mnie :/

04.11.2018 21:42
odpowiedz
Cziczaki
126
Renifer

Udało się komuś ukończyć zadanie królewskie srebro? Górnicy cały czas śpią i nie da się z nimi pogadać, śpią 24h.

07.11.2018 08:16
odpowiedz
BlackShadow97
2
Centurion

Fatalny system walki, nie da się w to grać!

08.11.2018 16:23
😁
odpowiedz
Vivat
17
Legionista
9.0

Dodatek MMO i jeszcze fajniej by było

21.11.2018 19:47
odpowiedz
1 odpowiedź
Zalewany
49
Pretorianin

Zagrałbym jeszcze raz, ale nie mam w ogóle czasu na granie :(

30.11.2018 20:32
1
odpowiedz
Executioner
20
Konsul

Przecież te DLC-ki kosztują na G2A czy Kinguin połowę taniej. A wy tutaj patrzycie na ceny steamowe.

15.12.2018 00:46
👍
odpowiedz
JaninaRPG
5
Legionista

z tego roku najlepsze

post wyedytowany przez JaninaRPG 2018-12-15 00:48:03
21.12.2018 21:38
👍
odpowiedz
Ghost2P
97
Fuck Society

W końcu skusiłem się na ten tytuł, jak na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, fabuła nie jest moze jakas szczegolna, ale daje rade - dialogi są świetnie napisane
Cały swiat, klimat, zadania jak najbardziej na plus.
Nie jest to Wiedźmin 3, ale podoba mi się ;)

Szczerze mowiac z gier w moim guscie, to ta jest jezeli chodzi o gry dostepne na PC, chyba najlepszą grą w tym roku
Myślę, ze w mojej topce 2018 znajdzie się na 6 miejscu tuż za Detroit

Jeszcze mam do ogrania ACO i Darksiders 3, ale tam nawet patrzac na poprzednie czesci nie ma co się nastawiać na fajerwerki delikatnie rzecz ujmujac ;) ot Origins i DS2 to takie troche lepsze sredniaki

Tak więc sie nie dziwie, ze niektórzy wspominaja o tej grze w kontekscie gry roku skoro na PC nie bylo GOW, RDR2, SOTC, Spider-man i Detroit

24.12.2018 11:29
odpowiedz
Kaczmarek35
9
Generał

Ta gra jest lepsza niż RDR 2 i GOW, które też nie są idealnymi grami i mają wady. Właściwie całkiem sporo, gdy się porówna te gry do godnych rywali. Do tego są zbyt casualowe co mega drażni.

Większą frajdę niż RDR 2 i GOW w 2017-2018 roku sprawiło mi kilka ogranych konfiguracji gier:
Gothic 1 + SP 1.6 + Edycja Rozszerzona + DX 11 + Texture pack
Gothic 2 NK + SP 1.7 + Returning 2.0 + dx11 + spolszczenie
Morrowind + dodatki + Overhaul 3.0 (90 modów graficznych) i inne mody
Skyrim LE + ok 460 modów (wyłączony kompas)
Wiesiek 3 + ok 30 modów (wyłączony kompas)
KCD Hardcore mode + ok 10 modów (wyłączony kompas)
Tomb Raider 1 z teksturami HD
Tomb Raider 2
Tomb Raider 4 HD
Resident evil remake HD
Black Mesa

Oczywiście RDR 2 i GOW to też świetne gry.
Takie GOW to porównałbym do tego jak w 2004 szał zrobił POP- Warrior Within. RDR 2 znów zyskuje tym, że brakuje dobrych westernów, ale wśród sandboxów to nigdy nie postawiłbym tej gry na podium. Nie ma tego czegoś, by wiele razy do niej wracać, a w najlepsze gry ludzie potrafią grać po 8-15 razy przechodząc całość.

post wyedytowany przez Kaczmarek35 2018-12-24 11:35:02
24.12.2018 11:48
odpowiedz
3 odpowiedzi
Ghost2P
97
Fuck Society

O Jezu się zaczyna..

Tak jest lepsza, ale jedynie twoim zdaniem
RDR2 jest bardzo mało 'kazualowy' więc nie wiem co ty brałeś.
GOW już bardziej, ale też nie do końca bo np. pojedynki z Valkirami należą do bardzo trudnych
Obie gry są dwie klasy wyżej od KCD pod każdym względem, począwszy od fabuły na gameplayu kończąc, można mówić że RDR 2 ma drobne potknięcia w gameplayu, ale to właśnie wynika z realizmu
GOW tak naprawdę robi wszystko idealnie, zabrakło jedynie jak dla mnie jakiejś dodatkowej walki z bossem.

KCD ma natomiast sporo minusów, ot system walki jest tragiczny - pierwszy lepszy przykład z brzegu ;)
Świetny jest natomiast klimat, a zadania głównego wątku są bardzo ciekawe, choć sama fabuła nie jest zbyt porywająca, główny bohater jest takim typowym Seba troche..

POP WW nigdy w życiu nie robił takiego wrażenia jak gow w tym roku, to porównanie z tyłka można rzec
Nawet Piaski czasu nie robiły takiego wrażenia
Wystarczy spojrzeć na oceny czy tytuły gry roku
GOW idzie na goty coraz śmielej

04.01.2019 19:23
😐
odpowiedz
2 odpowiedzi
WoJoRGW
55
Centurion

Ta gra to pożeracz pamięci RAM xd
Nie dość, że gram na średnich to zużywa mi prawie całe zasoby (8GB ram) i jeszcze się przycina xd
Tekstury zanim mi się załadują na początku gry to mija z 20 minut xd
v. 1.7
Z innymi grami nie mam takich problemów. Pomysł na grę spoko ale optymalizacja do kitu.

07.01.2019 18:13
👍
odpowiedz
kotonikk
67
Wśród horyzontów

Idealna gra na obecną porę roku - za oknami zimno i szaro, ale dzięki Kingdom Come można sobie przypomnieć letnie klimaty i atrakcje (cóż, w realu nie przeżyłem najazdu na miasto i popijawy z lokalnym księdzem, ale nie można mieć wszystkiego). Dla fanów swojskich krajobrazów to po prostu rzecz obowiązkowa.

post wyedytowany przez kotonikk 2019-01-07 18:19:33
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze