Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards (PC)

Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards

Trzeci dodatek fabularny do realistycznej gry RPG Kingdom Come: Deliverance. Fabuła przedstawiona w rozszerzeniu dotyczy bandy najemników pod wodzą zubożałego szlachcica Kunona z Rychwaldu. DLC zostało stworzone przez autorów oryginału – czeską firmę Warhorse Studios.

To jest dodatek do gry Kingdom Come: Deliverance.

RPG | FPP | średniowiecze | sandbox | indie | historyczne | RPG akcji

Okładka Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards (PC)

data premiery gry:

5lut2019

PC PS4 XONE

Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards to trzecie duże rozszerzenia fabularne do uznanej gry RPG Kingdom Come: Deliverance, która ukazała się na rynku w lutym 2018 roku. Podobnie jak podstawowa wersja gry, DLC zostało opracowane przez czeską firmę Warhorse Studios, założoną przez Daniela Vávrę i innych byłych pracowników czeskiego oddziału 2K, znanego wcześniej pod nazwą Illusion Softworks (twórców kultowego Mafia: The City of Lost Heaven i jego kontynuacji z 2010 roku).

Fabuła

Drogi Ratajów stały się niezwykle niebezpieczne – po traktach krążą bandyci, którzy zagrażają podróżnym i mieszkańcom okolicznych wiosek. Sir Radzik Kobyła postawia rozwiązać problem, prosząc o pomoc pewnego starego znajomego – zubożałego barona Kuno z Rychwaldu, który obecnie stoi na czele bandy najemniczej. Bohaterowi gracza – znanemu z podstawowej wersji Kingdom Come: Deliverance Henrykowi – przypada rola przewodnika. Zadanie będzie jednak trudniejsze niż się wydaje, bowiem najemnicy są skorzy do bitki, a ich przebiegły przywódca nie przebiera w środkach. W dodatku w okolicy pojawiają się śmiertelni wrogowie Sir Radzika…

Mechanika

Rozgrywka w Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards nie różni się od tego, co znamy z podstawowej wersji gry. Obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, eksplorujemy sporych rozmiarów (łącznie kilkanaście kilometrów kwadratowych) otwarty świat, będący autentycznie odwzorowanym, niewielkim wycinkiem średniowiecznego Królestwa Czech (konkretniej obszaru tzw. doliny Sazawy).

Podróżując napotykamy przeróżnych bohaterów niezależnych, wykonujemy zadania i walczymy z wrogami z wykorzystaniem niezwykle realistycznych systemów strzelectwa (strzały poddają się prawom fizyki – regularne trafianie do celu wymaga długotrwałego treningu i dużego wyczucia konkretnego łuku) oraz walki wręcz (opiera się na atakach kierunkowych, które musimy wyprowadzać i parować odpowiednio ustawiając broń).

W miarę postępów w rozgrywce rozwijamy umiejętności swojego bohatera i zdobywamy nowy sprzęt. Konieczne jest również dbanie o podstawowe potrzeby (głód, pragnienie, sen), zdrowie oraz higienę i stan ekwipunku (przykładowo, podziurawiony pancerz szybko traci na skuteczności, a chodzenie w ubraniu poplamionym krwią spowoduje, że napotkani ludzie będą reagowali na Henryka obrzydzeniem lub przerażeniem).

Tryby gry

Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards nie wprowadza żadnych nowych trybów gry. Produkcja oferuje wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza. Dostęp do nowych zadań uzyskujemy dopiero po dotarciu do konkretnego punktu w głównym wątku fabularnym. Istnieje też możliwość zagrania w DLC po zakończeniu podstawowej kampanii.

Kwestie techniczne

Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards jest dodatkiem niesamodzielnym, co oznacza, że wymaga do działania podstawowej wersji gry Kingdom Come: Deliverance. Rozszerzenie nie wprowadza żadnych zmian w warstwie audiowizualnej, jednak nie są one potrzebne – korzystająca z silnika CryEngine 3 produkcja Warhorse Studios prezentuje się doskonale, a nowemu wątkowi fabularnemu towarzyszą charakterystyczny rozmach oraz realizm, dzięki którym mamy wrażenie obcowania z filmem historycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 28,99 PLN

Gry podobne do Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards

Klasyfikacja PEGI Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 7/8 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 12 GB RAM
  • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580
  • Windows 7/8 64-bit
Kingdom Come Deliverance doczeka się kompletnego wydania
Kingdom Come Deliverance doczeka się kompletnego wydania

wiadomość28 marca 2019

W ciągu roku od premiery gra Kingdom Come: Deliverance otrzymała szereg fabularnych dodatków. Na sklepowe półki zmierza więc jej kompletne wydanie zatytułowane Royal Edition.

Kingdom Come Deliverance - premiera Band of Bastards, patch 1.8.1 i inne nowości
Kingdom Come Deliverance - premiera Band of Bastards, patch 1.8.1 i inne nowości

wiadomość6 lutego 2019

Zadebiutowało trzecie fabularne DLC do Kingdom Come: Deliverance, nazwane Band of Bastards. Skupia się ono w dużej mierze na toczeniu walk. Ponadto światło dzienne ujrzały patch 1.8.1 oraz film dokumentalny Fechtbuch o średniowiecznej sztuce walki bronią białą.

Band of Bastards – trzecie DLC do Kingdom Come Deliverance zadebiutuje w lutym
Band of Bastards – trzecie DLC do Kingdom Come Deliverance zadebiutuje w lutym

wiadomość23 stycznia 2019

Czeska firma Warhorse Studios poinformowała, że Band of Bastards – trzeci dodatek do historycznego RPG Kingdom Come: Deliverance – zadebiutuje 5 lutego. Opowieść przedstawiona w rozszerzeniu skupi się na grupie najemników dowodzonej przez przebiegłego barona Kunona z Rychwaldu.

PC
PS4
XONE