Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2019, 09:28

autor: Aquma

Band of Bastards – trzecie DLC do Kingdom Come Deliverance zadebiutuje w lutym

Czeska firma Warhorse Studios poinformowała, że Band of Bastards – trzeci dodatek do historycznego RPG Kingdom Come: Deliverance – zadebiutuje 5 lutego. Opowieść przedstawiona w rozszerzeniu skupi się na grupie najemników dowodzonej przez przebiegłego barona Kunona z Rychwaldu.

Kingdom Come: Deliverance otrzyma niedługo trzecie rozszerzenie fabularne. - Band of Bastards – trzecie DLC do Kingdom Come Deliverance zadebiutuje w lutym - wiadomość - 2019-01-23
Kingdom Come: Deliverance otrzyma niedługo trzecie rozszerzenie fabularne.
W SKRÓCIE:
  1. Band of Bastards – trzecie DLC do Kingdom Come: Deliverance – zadebiutuje 5 lutego;
  2. fabuła dodatku skupi się na pewnej niebezpiecznej grupie najemników dowodzonej przez barona Kuno z Rychwaldu.

Deweloper Warhorse Studios poinformował, że trzecie duże rozszerzenie do historycznego RPG-a akcji Kingdom Come: Deliverance zadebiutuje 5 lutego. Fabuła dodatku będzie się obracała wokół niebezpiecznej bandy najemników barona Kuno z Rychwaldu. Karta DLC na razie nie pojawiła się w PlayStation Store i Microsoft Store, jednak biorąc pod uwagę sposób działania twórców przy poprzednich rozszerzeniach, najprawdopodobniej będzie ono dostępne na wszystkich platformach w tym samym czasie. Na razie nie znamy też ceny dodatku (dwa poprzednie były sprzedawane za 34,99 zł).

„Na drogach wokół Ratajów zapanowało bezprawie, dlatego Sir Radzik Kobyła sprowadza do pomocy starego znajomego. Jest nim zubożały, przebiegły baron Kuno z Rychwaldu, stojący na czele osławionej bandy najemników. Radzik daje im za przewodnika Henryka... którego zadaniem jest trzymanie w ryzach skorych do bitki najemników. Oddział rusza w drogę i wkrótce natrafia na zaprzysięgłych wrogów Radzika, którzy przybyli wyrównać rachunki. Rywale rozpoczynają walkę, która musi zakończyć się decydującym starciem” – czytamy w opisie gry na karcie Steam.

Akcja Kingdom Come: Deliverance toczy się w XV-wiecznych Czechach. Produkcja pozwala graczom wcielić się w Henryka – młodzieńca, którego rodzina pewnego dnia zostaje wymordowana w wyniku szlacheckich porachunków. Opuszczając zgliszcza swojej wioski, chłopak poprzysięga zemstę, wplątując się tym samym w skomplikowaną sieć intryg, w których stawką jest czeski tron. Tytuł wyróżnia się dużym poziomem realizmu, który dostrzec można zarówno w mechanice, jak i warstwie audiowizualnej. Dotychczas gra otrzymała dwa duże rozszerzenia: From the Ashes oraz The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon. W przyszłości zadebiutuje jeszcze czwarty dodatek – A Woman’s Lot – który pozwoli nam pokierować przedstawicielką płci pięknej (co, biorąc pod uwagę epokę, może być nietypowym doświadczeniem).

Kingdom Come: Deliverance zadebiutowało 13 lutego 2018 roku na PC (Steam, GOG.com), PlayStation 4 oraz Xboksie One. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Kingdom Come: Deliverance – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Kingdom Come: Deliverance - między Gothikiem a Wiedźminem
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach