Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2019, 11:50

autor: AlexB

Kingdom Come Deliverance - premiera Band of Bastards, patch 1.8.1 i inne nowości

Zadebiutowało trzecie fabularne DLC do Kingdom Come: Deliverance, nazwane Band of Bastards. Skupia się ono w dużej mierze na toczeniu walk. Ponadto światło dzienne ujrzały patch 1.8.1 oraz film dokumentalny Fechtbuch o średniowiecznej sztuce walki bronią białą.

Nadarzyła się kolejna okazja, by powrócić do średniowiecznych Czech. Zgodnie z obietnicami, wczoraj zadebiutowało trzecie DLC do Kingdom Come: Deliverance, zatytułowane Band of Bastards. Można je zakupić na PC (na Steam i GOG za 28,99 zł), PS Store (za 33 zł) i Microsoft Store (za 30,99 zł). Podobnie jak podstawowa wersja popularnego pierwszoosobowego RPG-a od studia Warhorse, również rozszerzenie posiada polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).

W Kingdom Come: Deliverance pojawiło się sporo nowości. - Kingdom Come Deliverance - premiera Band of Bastards, patch 1.8.1 i inne nowości - wiadomość - 2019-02-07
W Kingdom Come: Deliverance pojawiło się sporo nowości.

Dodatek Band of Bastards kładzie duży nacisk na walkę. Spotykamy w nim niejakiego barona Kuno z Rychwaldu i jego bandę najemników, którzy na zalecenie Radzika Kobyły mają oczyścić drogi prowadzące do Ratajów z bandytów. W trakcie wykonywania misji okazuje się, że w okolicy pojawili się dawni wrogowie naszego pracodawcy. Bezpośrednia konfrontacja jest zatem nieunikniona i co istotne, można ją zakończyć na różne sposoby. Prócz wątku głównego rozszerzenie oferuje również nową lokację, aktywność poboczną oraz unikalne przedmioty i zbroje.

Wraz z DLC Band of Bastards w Kingdom Come: Deliverance zadebiutował również nowy patch, oznaczony numerem 1.8.1. Naprawia on szereg kolejnych błędów, obecnych zarówno w podstawowej wersji gry, jaki i dodatkach, oraz wprowadza nowe funkcje. Wśród zmian możemy wymienić lepsze oświetlenie, interfejs, eliminację bugów uniemożliwiających ukończenie wielu zadań czy doszlifowanie animacji. Pełną zawartość łatki znajdziecie tutaj.

Znudziła Ci się gra? Zawsze możesz obejrzeć film. - Kingdom Come Deliverance - premiera Band of Bastards, patch 1.8.1 i inne nowości - wiadomość - 2019-02-07
Znudziła Ci się gra? Zawsze możesz obejrzeć film.

Potrzebujecie małej przerwy od wirtualnych przygód w dolinie Sazawy, lecz nie chcecie rozstawać się ze średniowiecznym klimatem? Jeśli tak, to studio Warhorse przygotowało dla Was kolejną niespodziankę. Wczoraj swoją premierę miał godzinny film dokumentalny zatytułowany Fechtbuch. Skupia się on na sztuce walki bronią białą, która jak powszechnie wiadomo, jest niezwykle istotną częścią Kingdom Come: Deliverance. Na materiale wypowiadają się wybitni specjaliści od pojedynków rycerskich i inscenizacji, od których można dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy, jak na przykład prawidłowego sposobu trzymania długiego miecza. Film Festbuch dostępny jest na Steamie. Można go wypożyczyć za 7,19 zł bądź kupić za 14,49 zł.

Są chętni na artbook? - Kingdom Come Deliverance - premiera Band of Bastards, patch 1.8.1 i inne nowości - wiadomość - 2019-02-07
Są chętni na artbook?

To jeszcze nie koniec wieści związanych z Kingdom Come: Deliverance. W oficjalnym sklepie gry ruszyła przedsprzedaż albumu The Art of Kingdom Come: Deliverance. Znajdą się w nim ekskluzywne grafiki koncepcyjne i screeny, opatrzone dodatkowo komentarzem twórców. Książka będzie dostępna w trzech wersjach językowych (angielskiej, niemieckiej i czeskiej) i wyceniono ją na 26,99 euro (około 116 złotych). Ukaże się ona w pierwszym kwartale 2019 roku.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Kingdom Come: Deliverance, a dzieło studia Warhorse znajduje się w Waszej sferze zainteresowań, to przypominamy, że pecetową wersję tytułu można obecnie zakupić na Steamie i GOG-u po obniżonej cenie. Na obu tych platformach tytuł kosztuje 107 złotych z groszami.