Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Freedom Games

Firma producent wydawca


Wydawcy gier Freedom Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Freedom Games :


GMX Media

Got Game Entertainment

Strategy First

Plany wydawnicze na przyszłość

Coromon2022

Sands of Aura2023

Współpracujący z Freedom Games producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Freedom Games


The Wandering Band

TRAGsoft

Afterburner Studios

Chashu Entertainment

Wydane gry

Wiadomości dotyczące Freedom Games


Squad Assault: Second Wave już jest

Krooliq, 2 września 2005, 09:25

O dwa dni wcześniej niż zapowiadano, wczoraj w amerykańskich i kanadyjskich sklepach pojawiła się strategiczna gra wojenna Squad Assault: Second Wave.

Squad Assault: Second Wave w "złocie"

Krystian Smoszna, 11 sierpnia 2005, 08:15

Już niedługo, bo trzeciego września bieżącego roku, na rynek trafi produkt o nazwie Squad Assault: Second Wave. Gra osiągnęła właśnie „złoty” status i powędrowała do tłoczni, o czym triumfalnie poinformowały firmy Mercom i Got Game Entertainment.

Squad Assault: Second Wave - niedługo na rynku

Elrond, 21 kwietnia 2005, 10:40

Dla wszystkich fanów strategicznej gry wojennej Squad Assault: West Front, którzy mają za sobą kilka(dziesiąt) nieprzespanych nocy spędzonych z tą pozycją i zaczynają się rozglądać za podobnymi tytułami, mam dobrą wiadomość. Otóż jak poinformowały firmy Got Game Entertainment oraz Merscom, dzięki ich wspólnym staraniom na rynku ukaże się Squad Assault: Second Wave.

Squad Assault również w polskiej wersji językowej

Elrond, 25 marca 2005, 10:09

Firmy Merscom oraz DAS Entertainment poinformowały o porozumieniu, którego przedmiotem jest wydanie strategii czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w realiach II Wojny Światowej, Squad Assault: West Front, na terytoriach USA, Niemiec, Tajwanu, Rosji oraz Polski. Nas oczywiście najbardziej interesuje ojczysta wersja językowa, dzięki której jeszcze bardziej zanurzymy się w rozgrywkę. Wydanie to ...

Seria Squad Assault pod szyldem Matrix Games

ComCo, 28 lutego 2003, 14:38

Firma Matrix Games poinformowała o zawarciu porozumienia z zespołem Freedom Games (twórcy G.I. Combat), na mocy którego stała się oficjalnym wydawcą serii Squad Assault. Pierwszym tytułem, który ukaże się dzięki powyższej umowie będzie West Front - rozbudowana gra strategiczna, której akcja została osadzona podczas Drugiej Wojny Światowej.

Usprawniamy działanie G.I. Combat

eLKaeR, 30 grudnia 2002, 13:30

Połączone sztaby firm Freedom Games i Strategy First przygotowały piąty z kolei patch, dedykowany trójwymiarowej strategii czasu rzeczywistego pt. G.I. Combat.

Korespondent wojenny donosi...

Łosiu, 6 listopada 2002, 08:51

Operacja w Normandii przebiega wyśmienicie, jak informuje nasz wojenny korespondent Strategy First, G.I. Combat wylądował już na zachodnich półkach sklepowych. W dżungli wietnamskiej sytuacja jest równie dobra, Platoon: The 1st Airborne Cavalry Division in Vietnam ukończył już szkolenie bojowe (status GOLD) i przewiduje się, że wkroczy do akcji 19 listopada.

Wczoraj „gold”, dzisiaj demo

Sznur, 18 października 2002, 14:25

Strategy First stara się rozgrzać atmosferę przed listopadową premierą G.I. Combat. Zaledwie wczoraj gra została ozłocona, o czym obszernie informowaliśmy, a już dzisiaj można pograć w wersję demonstracyjną tej zaawansowanej strategii wojennej.

G.I. Combat - GOLD

Łosiu, 17 października 2002, 08:16

Firmy Strategy First oraz Freedom Games przekazały dziś oficjalną informację dotyczącą długo oczekiwanej wojennej produkcji G.I. Combat. Otóż, prace nad grą dobiegły końca i znajdzie się ona w zachodnich sklepach 5 listopada. Należy dopowiedzieć, że pod nazwą zespołu Freedom Games, kryją się ludzie odpowiedzialni za powstanie serii Close Combat, a co za tym idzie, G.I. Combat można traktować jako wskrzeszenie bądź wersję rozwojową tej serii, tym razem w pełni trójwymiarowej grafice. Twórcy nie kryją, iż planują stworzyć kolejne części G.I. Combat.

Demo G.I. Combat dopiero 27 września

Solnica, 16 września 2002, 07:12

Demo G.I. Combat pojawi się w sieci nieco później niż początkowo planowano – 27 września. Swoją decyzję autorzy gry, ludzie z Freedom Games tłumaczą koniecznością dopracowania kilku drobnych szczegółów tak, aby do rąk graczy trafił produkt naprawdę wysokiej jakości.

Zapowiedź: G.I. Combat

Fajek, 31 maja 2002, 10:59

G.I.Combat to realistyczny symulator walki (czas rzeczywisty) z czasów II Wojny światowej (z okresu 1944-1945 - Francja i Normandia), z bardzo dopracowaną i atrakcyjną trójwymiarową grafiką, zaawansowaną komputerową sztuczną inteligencją oraz prostym w obsłudze interfejsem.

G.I.Combat - nowe szczegóły na 5 minut przed premierą

Łosiu, 17 kwietnia 2002, 09:12

Po kilkumiesięcznym okresie ciszy zespół Freedom Games przygotowuje grunt na premierę swej gry - G.I.Combat. W ciągu niespełna miesiąca na różnych serwisach, m.in.: WarGamer, GameSpot, HomeLan, GameSpy, pojawiło się kilka wywiadów i zapowiedzi gry. Oto kilka konkretnych informacji, które w nich padły.

Najnowsze wieści ze świata wydawców i producentów, czyli kto co wydaje

Łosiu, 26 marca 2002, 08:57

Trzy dopiero produkowane, aczkolwiek wyśmienicie zapowiadające się tytuły znalazły swych wydawców. Otóż wydawcą strategii czasu rzeczywistego, G.I.Combat, tworzonej przez zespół Freedom Games, została firma Strategy First. Wydawcą kolejnego RTS-a, Civil War: War Between the States, nad którym pracuje Walker Boys Studio, została firma Octagon Entertainment. Z kolei wydawcą gry, EVE: The Second Genesis, określanej przez niektórych „nową jakością gier MMO” została firma Simon & Schuster Interactive.

Strategie, na które warto czekać w odczuciu skromnego gracza

Łosiu, 10 marca 2002, 13:08

Na wstępie zaznaczam, że nie chodzi tu o przedstawienie wszystkich nadchodzących RTS-ów, czy turówek, ale gier, które starają się jak najwierniej oddać realia historycznych wojen i potyczek. Jak wiemy, do roku 2000 prym w tej dziedzinie wiodła seria Close Combat, niestety odeszła do lamusa, a część piąta okazała się być ostatnią. Również w 2000 roku ukazała się gra Combat Mission: Beyond Overlord, przejęła palmę pierwszeństwa i trzyma ją do dziś, już blisko dwa lata. Przez ten czas praktycznie nie było żadnego innego tytułu tego typu godnego uwagi, jednak rok bieżący rok oraz początek roku 2003 może odmienić panującą sytuację. W tym okresie ma, bowiem zostać wydanych kilka bardzo ciekawie zapowiadających się tytułów, które pokrótce wam przedstawię.

WWII: D-Day To Berlin - zwykły RTS, czy też coś więcej?

Łosiu, 27 lutego 2002, 09:05

Na zachodnim serwisie Computer and Video Games pojawiły się pierwsze screenshoty z najnowszej produkcji zespołu Bitmap Brothers i firmy Codemasters zatytułowanej WWII: D-Day To Berlin. Przypominam, że będzie to strategia czasu rzeczywistego przenosząca nas do czasów II Wojny Światowej, gdzie obejmiemy dowodzenie nad walczącymi oddziałami. Być może to zbyt duży i zbyt wczesny wniosek, ale patrząc na screeny, wygląda na to (jest nadzieja :-), że nie będzie to zwykły RTS, lecz rasowy symulator ówczesnego pola walki wzorowany na grze G.I.Combat, a idąc dalej na Combat Mission (bo na tej wzoruje się G.I.Combat).