Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 17 listopada 2022, 17:05

Evil Dead: The Game za darmo w EGS; Star Wars: Squadrons za tydzień [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną dwie gry - Evil Dead: The Game oraz Dark Deity. Obie te produkcje będzie można odebrać do 24 listopada.

Źrodło fot. Slant Magazine
i

[Aktualizacja] Evil Dead: The Game i Dark Deity można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostanie Star Wars: Squadrons.

W minionym tygodniu firma Epic Games udostępniła na swojej platformie cyfrowej dystrybucji dwie darmowe gry – taktyczną strategię Shadow Tactics: Blades of the Shogun oraz przygodówkę Alba: A Wildlife Adventure. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, to obie te produkcje możecie odebrać jeszcze do godziny 17:00 czasu polskiego. Natomiast później, tak jak podano w zeszły czwartek, pojawi się opcja zdobycia kolejnych dwóch pozycji. Będą to Evil Dead: The Game oraz Dark Deity.

Evil Dead: The Game jest opracowaną przez studio BossTeamGames wieloosobową grą akcji TPP, opartą na licencji kultowego filmowego cyklu Martwe zło stworzonego przez Sama Raimiego, a także serialu Ash kontra martwe zło. W ramach zabawy wcielamy się w jednego ze znanych z ekranu bohaterów, wśród których możemy wymienić chociażby Asha Williamsa, Scottiego, Lorda Arthura czy Kelly Maxwell, i wraz z maksymalnie trojgiem innych graczy stawić czoła potworom przywołanym do świata żywych za sprawą zaklęcia z księgi Necronomicon Ex-Mortis.

Co ciekawe, w grze istnieje także opcja objęcia kontroli nad przedstawicielem sił zła – Demonem Kandarian. W tej postaci można polować na dobrych bohaterów i opętywać pasożytnicze Deadites czy wpływać na otoczenie.

Pecetowe wydanie Evil Dead: The Game ma na platformie Metacritic średnią ocen na poziomie 76/100. Tytuł nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Evil Dead: The Game na platformie Epic Games Store

Z kolei Dark Deity to przygotowana przez ekipę Sword & Axe LLC gra jRPG, inspirowana takimi pozycjami jak Fire Emblem czy Final Fantasy Tactics. Podczas rozgrywki przenosimy się do magicznego świata Terrazael, w którym królestwa toczą nieustanne wojny. W jednej z nich biorą udział bohaterowie graczy – studenci Wojskowej Akademii Brookstead. Wysłani jako mięso armatnie, nieoczekiwanie otrzymują szansę zmiany biegu historii. W ramach swojej podróży będą musieli stoczyć mnóstwo turowych bitew, podczas których dowodzimy jednostkami, wydając im rozkazy – obejmujące ruch, standardowe ataki, rzucanie czarów czy korzystanie z umiejętności specjalnych na strategicznych planszach.

Dark Deity na PC może się pochwalić średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 80/100 (na podstawie 13 recenzji). Ten tytuł również nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Dark Deity na platformie Epic Games Store

Zarówno Evil Dead: The Game, jak i Dark Deity będzie można odebrać na platformie Epic Games Store do 24 listopada. Do tego samego dnia pozostanie również dostępna opcja darmowego zdobycia pakietu dodatków do Rumbleverse. Gdy tylko dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie oddana w ręce graczy jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej