Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 10 listopada 2022, 17:05

Shadow Tactics za darmo w Epic Store; Evil Dead: The Game za tydzień [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun oraz Alba: A Wildlife Adventure. Obie produkcje będzie można odebrać do 17 listopada.

Źródło fot. Epic Games Store
i

[Aktualizacja] Shadow Tactics: Blades of the Shogun i Alba: A Wildlife Adventure można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Dark Deity oraz Evil Dead: The Game.

W miniony czwartek na platformie Epic Games Store pojawiła opcja zdobycia darmowych egzemplarzy dwóch gier – wieloosobowej strzelanki rozgrywającej się podczas wojny w Wietnamie Rising Storm 2: Vietnam oraz produkcji przygodowo-logicznej Filament. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, to oba tytuły można przypisać do swoich kont jeszcze do godziny 17:00. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, udostępnione zostaną Shadow Tactics: Blades of the Shogun oraz Alba: A Wildlife Adventure.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to opracowana przez studio Mimimi Games taktyczna strategia czasu rzeczywistego, nawiązująca do tak kultowych gier jak Desperados: Wanted Dead or Alive czy Commandos: Za linią wroga. Akcja tytułu toczy się w Japonii w 1615 roku, czyli wczesnym okresie epoki Edo. Nowy szogun stara się zaprowadzić pokój, w czym pomaga mu grupa pięciorga specjalistów od zabójstw, sabotażu i szpiegostwa, nad którą kontrolę sprawują gracze.

Ich zadaniem jest wykonywanie kolejnych misji zlecanych przez swojego suwerena, które polegają na przekradaniu się przez pełne przeciwników poziomy. Pomagają im w tym specjalne umiejętności, jakie posiadają. Istnieje wiele różnych sposobów na kończenie zleceń, a ich wybór zależy od pomysłów grających.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun w wersji PC może się pochwalić średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 85/100 (na podstawie 40 recenzji). Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Shadow Tactics: Blades of the Shogun na platformie Epic Games Store

Natomiast Alba: A Wildlife Adventure to przygodówka stworzona przez studio ustwo, znane przede wszystkim z cyklu Monument Valley. W ramach zabawy przenosimy się na śródziemnomorską wyspę jako młoda dziewczyna o imieniu Alba, która, chcąc pomóc zwierzęciu w niebezpieczeństwie, uruchamia serię wydarzeń, mogących przyczynić się uratowania owego skrawka lądu i rozpoczęcia prawdziwej rewolucji. Rozgrywka polega na eksploracji malowniczych zakątków, realizowaniu rozmaitych misji itp.

Pecetowa wersja gry Alba: A Wildlife Adventure posiada na platformie Metacritic średnią ocen na poziomie 79/100 (na podstawie 12 recenzji). Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

Alba: A Wildlife Adventure na platformie Epic Games Store

Zarówno Shadow Tactics: Blades of the Shogun, jak i Alba: A Wildlife Adventure będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 17 listopada. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej