Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 3 listopada 2022, 16:25

Strzelanka o Wietnamie od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 16:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione zostaną gry Rising Storm 2: Vietnam oraz Filament. Obie produkcje będzie można odebrać do 10 listopada.

Źródło fot. Epic Games Store
i

[Aktualizacja] Rising Storm 2: Vietnam i Filament można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Alba: A Wildlife Adventure oraz Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Równo siedem dni temu na platformie Epic Games Store pojawiła się opcja zdobycia darmowych egzemplarzy dwóch gier – premierowego horroru Saturnalia oraz taktycznej strategii Warhammer 40,000: Mechanicus. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, to jeszcze do godziny 16:00 macie czas, by przypisać obie te produkcje do swoich kont. Natomiast później, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, oddane w ręce graczy zostaną Rising Storm 2: Vietnam i Filament.

Rising Storm 2: Vietnam to opracowana przez studia Tripwire Interactive i Antimatter Games pierwszoosobowa strzelanina kładąca nacisk na rozgrywkę wieloosobową, stanowiąca kolejną odsłonę popularnego w niektórych kręgach cyklu (znanego również jako Red Orchestra). Akcja tytułu toczy się podczas wojny w Wietnamie. W trakcie zabawy możemy wcielić się w żołnierzy USA bądź Wietkongu oraz NVA i toczyć realistyczne boje na całkiem sporych mapach. Strony konfliktu różnią się między sobą i każda ma swoje mocne oraz słabe strony. Na przykład wojska amerykańskie dysponują śmigłowcami szturmowymi, a oddziały Wietkongu mogą zastawiać pułapki, ukrywać się przed zwiadem czy znacznie szybciej poruszać.

Rising Storm 2: Vietnam może pochwalić się na platformie Metacritic średnią ocen na poziomie 81/100 (na podstawie 18 recenzji). Tytuł nie oferuje polskiej wersji językowej.

Warto przypomnieć, że Rising Storm 2: Vietnam było już raz rozdawane za darmo w Epic Games Store. Miało to miejsce w październiku 2020 roku.

Rising Storm 2: Vietnam na platformie Epic Games Store

Natomiast Filament jest stworzoną przez studio Beard Envy grą przygodowo-logiczną. W ramach zabawy wcielamy się w kosmonautę, który na zlecenie firmy The Filament Corporation trafia na pokład wyglądającego na opuszczony statku kosmicznego o nazwie Alabaster. Zadaniem bohatera jest rozwikłanie tajemnicy zaginięcia załogi okrętu. Aby to zrobić, konieczne jest rozwiązanie różnego typu łamigłówek, w czym protagoniście pomaga niejaka Juniper.

Filament w serwisie Metacritic uzyskało średnią ocen na poziomie 82/100 (na podstawie 11 recenzji). Tytuł ten również nie zawiera polskiej wersji językowej.

Filament na platformie Epic Games Store

Zarówno Rising Storm 2: Vietnam, jak i Filament będzie można odebrać za darmo na platformie Epic Games Store do 10 listopada. Gdy tylko oficjalnie dowiemy się, jaka produkcja (bądź produkcje) zostanie udostępniona jako następna, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej