Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 8 października 2020, 17:05

autor: AlexB

Abzu i Rising Storm 2: Vietnam od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Od dziś na platformie Epic Games Store będzie można za darmo przypisać do swojego konta dwie gry - Abzu oraz Rising Storm 2: Vietnam. Obie produkcje pozostaną bezpłatne do 15 października.

[Aktualizacja] Abzu i Rising Storm 2: Vietnam można już zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store. Natomiast w przyszłym tygodniu udostępnione zostaną Amnesia: A Machine for Pigs oraz Kingdom New Lands.

Gotowi na kolejne darmowe tytuły w Epic Games Store? Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na tej popularnej platformie cyfrowej dystrybucji bezpłatnie udostępnione zostaną dwie pozycje – Abzu oraz Rising Storm 2: Vietnam. Zanim to jednak nastąpi, wciąż możecie zdobyć tytuł oddany w ręce graczy w ubiegłym tygodniu, czyli humorystyczną produkcję zręcnzościowo-logiczną Pikuniku.

Abzu jest stworzoną przez studio Giant Squid niezależną grą przygodową, która polega na przemierzaniu rozległego podwodnego świata i poznawaniu historii dawno zaginionej cywilizacji. Pod względem konstrukcji i estetyki może przywodzić na myśl głośną Podróż. Nie są to skojarzenia przypadkowe. Na czele ekipy odpowiedzialnej za omawiany tytuł stoi Matt Nava, który pełnił rolę dyrektora artystycznego przy produkcji wspomnianego dzieła firmy Thatgamecompany z 2012 roku.

Co ciekawe, Abzu było już raz rozdawane za darmo na platformie Epic Games Store. Tytuł został udostępniony we wrześniu ubiegłego roku.

  1. Abzu na platformie Epic Games Store

Z kolei Rising Storm 2: Vietnam to opracowana przez studia Tripwire Interactive i Antimatter Games pierwszoosobowa strzelanina kładąca nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Zgodnie z tytułem, jej akcja toczy się podczas wojny w Wietnamie. W trakcie zabawy możemy wcielić się w żołnierzy USA bądź Wietkongu oraz NVA i toczyć realistyczne boje na całkiem sporych mapach. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez graczy, jak i media branżowe. W serwisie Metacritic może się pochwalić średnią oceną na poziomie 81/100 (na podstawie 18 recenzji).

  1. Rising Storm 2: Vietnam na platformie Epic Games Store

Abzu oraz Rising Storm 2: Vietnam będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store do 15 października. Jakie gry zostaną udostępnione jako następne? Tego dowiemy się dziś po godzinie 17:00 (o ile firma Epic Games nie szykuje jakiejś niespodzianki).

  1. Oficjalna strona platformy Epic Games Store