Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Team Bondi

Firma producent

Australijskie studio deweloperskie z siedzibą w Sydney, działające w latach 2003-2011. Zespół dostarczył tylko jedną grę – L.A. Noire – która nakładem firmy Rockstar Games trafiła na komputery osobiste, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Historia

W 2003 roku Brendan McNamara opuścił szeregi należącego do Sony Computer Entertainment (obecnie Sony Interactive Entertainment), londyńskiego zespołu Team SOHO i przeprowadził się do rodzinnej Australii; założył tam własne studio deweloperskie, które nazwał Team Bondi. Niedługo później działalność rozpoczęła siostrzana firma, czyli Depth Analysis, której zadaniem było opracowanie oprogramowania do techniki motion capture, zwanego Motion Scan.

Zespół, do którego dołączyli byli pracownicy Team SOHO, a zwłaszcza osoby, które wcześniej pracowały nad serią The Getaway, szybko nawiązał współpracę z australijskim oddziałem Sony Computer Entertainment, której owocem miała być produkcja przeznaczona na konsolę PlayStation 3. W lipcu 2005 roku świat po raz pierwszy usłyszał o przygodowej grze akcji zatytułowanej L.A. Noire, której wydaniem miał się zająć japoński gigant.

Z czasem projekt przeszedł w ręce firmy Rockstar Games, która miała go wydać zarówno na konsoli Sony, jak i na Xboksie 360 oraz komputerach osobistych. L.A. Noire zadebiutowało w maju 2011 roku, odnosząc tak sukces komercyjny, jak i artystyczny. Niedługo później, bo już w czerwcu, wokół firmy zaczęły jednak narastać liczne kontrowersje związane z wyjątkowo złymi warunkami pracy, na czele z olbrzymią liczbą nadgodzin wypracowywanych przez zespół. W rezultacie drogi Team Bondi i Rockstar Games się rozeszły, a studio zaczęło napotykać problemy ze znalezieniem wydawcy dla swojego drugiego dzieła.

W sierpniu Team Bondi zostało wykupione przez firmę Kennedy Miller Mitchell i przemianowane na KMM Interactive Entertainment. Pod nowym szyldem zespół dowodzony przez McNamarę miał opracować grę Whore of the Orient, której wydaniem miała się zająć firma Warner Bros. Interactive Entertainment. KMM Interactive Entertainment zakończyło jednak działalność w kwietniu 2013 roku, a niedługo później wyżej wspomniany projekt został skasowany.


Wydawcy gier Team Bondi

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Team Bondi:


Rockstar Games