Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Whore of the Orient (PC)

Whore of the Orient PC

Przygodowa gra akcji, której wydarzenia przenoszą nas do Szanghaju lat 30. XX wieku, w sam środek konfliktów społecznych pomiędzy chińskimi komunistami, nacjonalistami z Kuomintangu oraz przedstawicielami wielkich mocarstw. Za tytuł odpowiadają twórcy L.A. Noire.

Przygodowe | gangsterskie | detektywistyczne | policyjne | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Whore of the Orient (PC)

producent: KMM Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Whore of the Orient to drugi – po L.A. Noire – projekt australijczyków, którzy pracowali w studio Team Bondi przed jego rozwiązaniem, a następnie znaleźli zatrudnienie w oddziale koncernu Kennedy Miller Mitchell zajmującym się produkcją wydawnictw multimedialnych – KMM Interactive Productions.

Produkcja deweloperów z Sydney przenosi nas na Daleki Wschód, do ograniętego konfliktami społecznymi Szanghaju, znanego z historii jako „Dziwka Orientu” i „Paryż Wschodu”. Akcja gry ma miejsce w 1936 roku, w samym środku konfliktów społecznych pomiędzy chińskimi nacjonalistami z Kuomintangu, rodzącym się ruchem komunistycznym oraz przedstawicielami zachodnich mocarstw. Wcielamy się w policjanta z Międzynarodowych Sił Policyjnych, który w pełnym korupcji i zepsucia mieście, gdzie wszystko można kupić za pieniądze, musi starać się stać na straży porządku i rozwiązywać zagadki kryminalne.

Oprawa audiowizualna Whore of the Orient powstała z wykorzystaniem możliwości zaawansowanych pecetów i konsol nowej generacji.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Whore of the Orient

Wymagania wiekowe Whore of the Orient

odpowiednia dla każdego wieku

Whore of the Orient anulowane
Whore of the Orient anulowane

wiadomość24 czerwca 2016

Derek Proud ze studia KMM Interactive potwierdził rozwiązanie swojego zespołu oraz zaprzestanie prac nad Whore of the Orient. Tym samym następca L.A. Noire ostatecznie nie ujrzy światła dziennego.

Whore of the Orient – twórcy zostali wezwani do zmiany tytułu gry
Whore of the Orient – twórcy zostali wezwani do zmiany tytułu gry

wiadomość2 września 2013

Twórcy Whore of the Orient zostali wezwani do zmiany tytułu swojej gry, jako że uznano go za rasistowski i obraźliwy dla Chińczyków. Osoba stawiająca zarzut zagroziła, że sprawa trafi do Komisji Praw Człowieka, jeśli produkcja nie otrzyma nowej nazwy.

Whore of the Orient – wyciekł pierwszy zapis rozgrywki
Whore of the Orient – wyciekł pierwszy zapis rozgrywki

wiadomość2 sierpnia 2013

Do sieci wyciekł filmik prezentujący w akcji Whore of the Orient, nową produkcję twórców L.A. Noire. Widać, że nagranie zostało przygotowane na podstawie bardzo wczesnej wersji gry, gdyż wiele elementów jest jeszcze niedopracowanych.

Whore of the Orient - twórcy otrzymali 200 tys. dolarów wsparcia finansowego
Whore of the Orient - twórcy otrzymali 200 tys. dolarów wsparcia finansowego

wiadomość22 czerwca 2013

Firma Kennedy Miller Mitchell (KMM), twórcy gry Whore of the Orient, otrzymała od rządu 200 tys. dolarów dofinansowania. Kilka miesiącu temu plotkowano o anulowaniu projektu, jednak dzięki tej kwocie jest jeszcze jakaś nadzieja.

Whore of the Orient – plotki o zamknięciu studia i „zamrożeniu” projektu
Whore of the Orient – plotki o zamknięciu studia i „zamrożeniu” projektu

wiadomość18 kwietnia 2013

Anonimowe źródła donoszą, że prace nad Whore of the Orient zostały wstrzymane, a studio, w którym urzędował Brendan McNamara, twórca L.A. Noire, zamknięto. Byli pracownicy Team Bondi nie mogli znaleźć nowego wydawcy dla zapowiedzianej w zeszłym roku gry.