Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2013, 09:37

autor: Góral

Whore of the Orient - twórcy otrzymali 200 tys. dolarów wsparcia finansowego

Firma Kennedy Miller Mitchell (KMM), twórcy gry Whore of the Orient, otrzymała od rządu 200 tys. dolarów dofinansowania. Kilka miesiącu temu plotkowano o anulowaniu projektu, jednak dzięki tej kwocie jest jeszcze jakaś nadzieja.

Pojawiły się nowe informacje dotyczące gry Whore of the Orient, nowego projektu twórców L.A. Noire. Firma Kennedy Miller Mitchell, deweloperzy produkcji, otrzymała 200 tys. dolarów od Interactive Media Fund, australijskiej organizacji rządowej, wspierającej finansowo niezależne projekty z rynku gier wideo i nie tylko.

Whore of Orient nie ma lekkiego życia. - Whore of the Orient - twórcy otrzymali 200 tys. dolarów wsparcia finansowego - wiadomość - 2013-06-22
Whore of Orient nie ma lekkiego życia.

Taka kwota oczywiście nie sprawi, że twórcy będą mogli bezproblemowo dokończyć swój projekt, ale da im trochę czasu na poszukanie nowych inwestorów, gdyż z tego, co się ostatnio dowiedzieliśmy, KMM jest w poważnych tarapatach finansowych.

Studio, wcześniej znane jako Team Bondi, zapowiedziało Whore of the Orient w sierpniu zeszłego roku. Akcja produkcji, szykowanej na komputery PC i konsole nowej generacji, rozgrywać ma się w Szanghaju w 1936 roku. Gracz wcieli się w policjanta Międzynarodowych Sił Policyjnych, który strzeże porządku w mieście. Z ujawnionych w listopadzie 2012 roku informacji wynika, że premiera odbędzie się w 2015 roku, o ile projekt w ogóle uda się dokończyć.

Whore of the Orient - twórcy otrzymali 200 tys. dolarów wsparcia finansowego - ilustracja #2Firma KMM wykupiła australijskie studio Team Bondi w 2011 roku, kiedy to deweloper zbankrutował, nawet pomimo tego, że osiągnął spory sukces ze swoją grą L.A. Noire. Ta sprzedała się w nakładzie około 5 mln egzemplarzy i została bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów. Konsolowe wersje na serwisie Metacritic uzyskały średnią ocen wynoszącą 89 punktów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Whore of the Orient

Whore of the Orient