Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2012, 10:45

autor: Sarge

Whore of the Orient - nowa gra twórców L.A. Noire w 2015 roku?

Być może poznaliśmy właśnie orientacyjny termin premiery Whore of the Orient - niedawno zapowiedzianej gry studia KMM Interactive. W skład dewelopera wchodzą byli pracownicy zespołu Team Bondi, odpowiedzialnego za L.A. Noire.

Australijskie studio KMM Interactive zatrudni osoby mające pracować nad „narracyjną, przygodową grą akcji, podobną gatunkowo do L.A. Noire”. Można się domyślać, że chodzi o niedawno zapowiedzianą produkcję Whore of the Orient.

Wskazuje na to nie tylko powyższy opis (w studiu KMM Interactive pracują twórcy L.A. Noire z rozwiązanego zespołu Team Bondi), ale także informacja na temat długości procesu dewelopingu. Z ogłoszenia dla starszego programisty silnika wynika, że pełna produkcja potrwa od początku 2013 roku do połowy 2015 roku. Tymczasem wiemy, że Whore of the Orient ukaże się na PC oraz konsolach nowej generacji, które do 2015 roku z pewnością będą już obecne na rynku. Z powyższych danych można wywnioskować, że tajemnicza produkcja ma duże szanse na debiut przed końcem 2015 roku.

Pierwszy i na razie jedyny screen z gry Whore of the Orient - Whore of the Orient - nowa gra twórców L.A. Noire w 2015 roku? - wiadomość - 2012-11-15
Pierwszy i na razie jedyny screen z gry Whore of the Orient

W grze Whore of the Orient wcielimy się w policjanta należącego do Międzynarodowych Sił Policyjnych stacjonujących w Szanghaju - mieście określanym „Paryżem Wschodu” a także tytułową „Dziwką Orientu”. Twórcy przedstawią nam konflikt społeczny pomiędzy chińskimi nacjonalistami z Kuomintangu, komunistami, a reprezentantami zachodnich mocarstw. Na więcej szczegółów na temat produkcji musimy jednak poczekać.

W skład australijskiej spółki KMM Interactive wchodzą byli pracownicy studia Team Bondi, odpowiedzialnego za wydaną w zeszłym roku grę L.A. Noire. W wyniku dużych problemów finansowych, zespół ogłosił bankructwo, a niedługo później został całkowicie zlikwidowany. Wcześniej słyszeliśmy o sporych zawirowaniach między studiem Team Bondi a firmą Rockstar Games. Twórcy L.A. Noire oskarżali wydawcę m.in. o łamanie praw pracownika (12-godzinny czas pracy). W efekcie obie strony zakończyły współpracę.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Whore of the Orient

Whore of the Orient