Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2012, 09:44

autor: Adrian Werner

Crysis 3 - obejrzyj sześciominutowy zapis rozgrywki w trybie kampanii

Studio Crytek wypuściło nowy materiał video z FPS-a Crysis 3. Filmik trwa ponad sześć minut i stanowi zapis rozgrywki z kampanii dla pojedynczego gracza.

Premiera Crysis 3 zapowiadana jest na luty przyszłego roku. - Crysis 3 - obejrzyj sześciominutowy zapis rozgrywki w trybie kampanii - wiadomość - 2012-11-15
Premiera Crysis 3 zapowiadana jest na luty przyszłego roku.

Większość wielkich tegorocznych strzelanek, z Call of Duty: Black Ops II i Halo 4 na czele, już trafiła na półki sklepowe. Czas więc zacząć powoli wypatrywać przyszłorocznych FPS-ów. Jednym z najbardziej obiecujących jest Crysis 3. Do premiery pozostało tylko kilka miesięcy, więc studio Crytek i firma Electronic Arts coraz mocniej rozkręcają kampanię reklamową tej produkcji. Najnowszym tego owocem jest wypuszczony właśnie świeży filmik.

Materiał trwa ponad sześć minut i stanowi zapis fragmentu kampanii dla pojedynczego gracza. Pochodzi on z wersji alpha, ale mimo to całość robi spore wrażenie, zwłaszcza pod względem jakości grafiki.

Crysis 3 powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Gra ukaże się w lutym przyszłego roku. Na początku tego miesiąca ruszyły zamknięte beta testy, a przed premierą ma zostać zorganizowana otwarta beta na wszystkich platformach docelowych.

Gra ma stanowić zwieńczenie fabuły rozpoczętej w pierwszej części cyklu. Nie znaczy to wcale, że będzie to koniec marki. Twórcy mają już w planach kolejną odsłonę, która pójdzie jednak w nieco innym kierunku niż jej poprzedniczki. Ludzie ze studia Crytek na razie nie są jeszcze gotowi podzielić się żadnymi konkretami i zamiast tego ograniczyli się do stwierdzenia, że projekt połączy tradycyjny model biznesowy z rozwiązaniami znanymi z formatu free-to-play.

Crysis 3 - obejrzyj sześciominutowy zapis rozgrywki w trybie kampanii - ilustracja #2 Obecnie zapanowała godna pochwały moda na rozwijanie marek gier za pośrednictwem innych mediów. Taką strategię stosowano już w latach 90-tych, ale dopiero niedawno wydawcy zaczęli do tego podchodzić na poważnie. W rezultacie, tworzenie filmów, komiksów i książek korzystających z licencji powierzane jest obecnie wysokiej jakości zespołom oraz pisarzom.

Seria studia Crytek jest tego dobrym przykładem. Cykl nie doczekał się niestety jeszcze animowanej adaptacji, ale za to premierze drugiej części gry towarzyszyła powieść Crysis: Legion. Napisał ją doskonale znany fanom literatury science-fiction Peter Watts, czyli autor Ślepowidzenia. Książka oparta jest na scenariuszu z Crysis 2, ale jednocześnie znacząco rozbudowuję fabułę o nowe wątki, jak również opisuje wydarzenia mające miejsce po zakończeniu gry. Warto na koniec dodać, że wypuszczenie tej powieści w języku polskim planuje wydawnictwo Fabryka Słów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Crysis 3

Crysis 3