Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Wyścigi Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku wyścigi na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Wyścigi. Gatunek gier polegających na ściganiu się z rywalami. Zadaniem gracza jest zdobycie pierwszego miejsca lub uzyskanie jak najlepszego czasu okrążenia. Możemy ścigać się różnymi pojazdami (naziemne, wodne, powietrzne), a sama natura rozgrywki też może być zmienna (symulacyjna bądź zręcznościowa).

Po premierze 70 Przed premierą 2
iOS
Wyścigi
Tematyki
Czas
Need for Speed: Most Wanted
Need for Speed: Most Wanted

Wyścigi 30 października 2012

Mobilna edycja Need for Speed: Most Wanted, nawiązująca do jednej ze starszych odsłon cyklu i motywu tytułowej "czarnej listy". Akcja gry osadzona została w fikcyjnym mieście Fairheaven, gdzie uczestnicząc w kolejnych wyścigach zdobywamy doświadczenie, niezbędne do rywalizacji z najlepszymi kierowcami. Atutem gry jest spora liczba licencjonowanych samochodów oraz znakomita oprawa audiowizualna.

GRID: Autosport
GRID: Autosport

Wyścigi 27 listopada 2017

GRID: Autosport to gra wyścigowa autorstwa zespołu Codemasters. Pozwala ona na wcielenie się w profesjonalnego kierowcę i odtwarza zarówno same zawody, jak i inne aspekty tego typu kariery, takie jak dobieranie partnerów, modyfikowane samochodów, czy pozyskiwanie sponsorów.

Need for Speed: No Limits
Need for Speed: No Limits

Wyścigi 30 września 2015

Przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych spin-offowa odsłona popularnej serii wyścigowej koncernu EA. Akcja gry nawiązuje do kultowego Need for Speed Underground, koncentrując się na nielegalnych wyścigach ulicznych z udziałem policji. Wyścigowe zmagania toczą się na ulicach fikcyjnego miasta Blackridge, opanowanego przez 5 ulicznych gangów, specjalizujących się w odmiennych klasach samochodów.

Need for Speed: Undercover
Need for Speed: Undercover

Wyścigi 27 kwietnia 2009

Pierwsza odsłona kultowej serii Need for Speed przygotowana dla posiadaczy urządzeń mobilnych. W grze wcielamy się w policjanta, który pracując pod przykrywką stara się rozpracować niebezpieczny gang samochodowy. Gra oferuje rozbudowany wątek fabularny, 20 licencjonowanych samochodów oraz 24 wyścigowe wyzwania, rozgrywające się w 3 odmiennych sceneriach.

Shift 2: Unleashed
Shift 2: Unleashed

Wyścigi 4 sierpnia 2011

Mobilna odsłona gry Shift 2: Unleashed, stanowiącej drugą część odrębnego sub-cyklu serii Need for Speed, stawiającego na większy realizm rozgrywki. W grze kontynuujemy karierę kierowcy wyścigowego, rywalizując w 6 różnych lokacjach, a do odblokowania mamy aż 40 modeli licencjonowanych samochodów.

Need For Speed: Hot Pursuit
Need For Speed: Hot Pursuit

Wyścigi 16 listopada 2010

Czternasta pełnoprawna odsłona zapoczątkowanej w 1994 roku serii wyścigowej, odwołująca się do dwóch klasycznych części cyklu, o identycznym podtytule. Rozgrywka koncentruje się na rywalizacji kierowców ekskluzywnych samochodów z policją, pozwalając graczom stanąć po obu stronach konfliktu. Podczas wyścigów korzystamy z arsenału rozmaitych gadżetów, jak kolczatki, blokady policyjne, impulsy elektromagnetyczne czy zakłócacze radarów.

Need for Speed Shift
Need for Speed Shift

Wyścigi 18 grudnia 2009

Mobilna wersja gry Need for Speed Shift, będącej trzynastą pełnoprawną odsłoną kultowej serii wyścigowej od EA. W grze prowadzimy karierę profesjonalnego kierowcy wyścigowego, rywalizując na ulicach 3 miast: Chicago, Londynu oraz Tokio. Do naszej dyspozycji oddano 20 licencjonowanych samochodów oraz możliwość tuningu optycznego i mechanicznego.

Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne

Wyścigi 22 sierpnia 2013

Kontynuacja kultowej serii firmy Gameloft, która zdobyła popularność na telefonach i urządzeniach przenośnych. W nowej części gry otrzymujemy znacznie poprawioną grafikę i dźwięk, nowy model zniszczeń i licencjonowaną ścieżkę dźwiękową. Wprowadzono również zupełnie nowe tryby zabawy.

Motorsport Manager
Motorsport Manager

Wyścigi 21 sierpnia 2014

Sportowy manager z elementami strategicznymi. Gracz przejmuje tu kontrolę nad początkującą drużyną i prowadzi ją przez mistrzostwa wzorowane na Formule 1. Do jego zadań należy zarządzanie ekipą, planowanie budżetu oraz nadzorowanie kierowców, biorących udział w wyścigach.

SkidStorm
SkidStorm

Wyścigi 2018

Zręcznościowe, emocjonujące wyścigi, w których akcja prezentowana jest z lotu ptaka. W produkcji zasiadamy za kierownicą kilku pojazdów i pędzimy na złamanie karku po świetnie zaprojektowanych trasach pełnych przeszkód i hopek. Niewątpliwym atutem gry jest obecność sieciowego trybu multiplayer.

Carmageddon
Carmageddon

Wyścigi 17 października 2012

Port słynnej gry wyścigowej z 1997 roku. Wersja na urządzenia mobilne jest nieco usprawnionym wydaniem oryginalnej produkcji. Zabawa polega na braniu udziału w morderczych wyścigach, w których nie tylko trzeba dojechać do mety, najlepiej na pierwszym miejscu, ale także walczyć z innymi kierowcami i rozjeżdżać przechodniów.

Real Racing 3
Real Racing 3

Wyścigi 28 lutego 2013

Trzecia odsłona popularnej mobilnej serii wyścigowej, zapoczątkowanej w 2009 r. przez studio Firemint. Gra pozwala wziąć udział w ponad 2 tysiącach wyścigowych wyzwań w jednym z kilku zróżnicowanych wariantów zabawy, oferując równie imponującą liczbę rzeczywistych tras i licencjonowanych samochodów. Cechami charakterystycznymi produkcji są: realistyczny model jazdy, znakomita oprawa graficzna oraz asynchroniczny tryb multiplayer.

Colin McRae Rally
Colin McRae Rally

Wyścigi 27 czerwca 2013

Mobilna iteracja jednej z najpopularniejszych rajdowych serii gier, opracowana na podstawie drugiej odsłony cyklu (Colin McRae Rally 2.0). Gra oferuje trzy tryby zabawy, cztery wozy i trzydzieści odcinków specjalnych, a także głos Nicky'a Grista w roli pilota. Jest to dzieło firmy Codemasters.

Re-Volt Classic
Re-Volt Classic

Wyścigi 2 października 2012

Mobilny remake zwariowanej gry wyścigowej studia Acclaim, która ukazała się w 1999 roku na PC i ówczesnych konsolach. W grze przejmujemy kontrolę nad zdalnie sterowanymi modelami samochodów i uczestniczymy w wyścigowych zmaganiach, rozgrywających się w tak nietypowych sceneriach, jak ogrody, dachy i wnętrza domów, parki, muzeum, supermarket, a nawet pokład statku.

Raceline CC
Raceline CC

Wyścigi 17 września 2015

Motocyklowa gra wyścigowa, w której przejmujemy pośrednią kontrolę nad potężnym motocyklem i bierzemy udział w nielegalnych wyścigach, rozgrywanych na ulicach wielkiej metropolii niedalekiej przyszłości pod osłoną nocy.

CarX Drift Racing
CarX Drift Racing

Wyścigi 6 marca 2014

Opracowana przez rosyjskie CarX Technologies gra wyścigowa, w której oprócz uzyskania jak najlepszego czasu równie ważne są punkty, zdobywane za wykonywanie efektownych poślizgów. W miarę postępów rozgrywki, za zarobioną na driftowaniu walutę odblokowujemy kolejne trasy oraz modele samochodów. Gra odznacza się całkiem dużym realizmem oraz wysokiej jakości oprawą graficzną, uzyskaną dzięki autorskiemu silnikowi CarX Engine.

RISE: Race The Future
RISE: Race The Future

Wyścigi jeszcze nie ogłoszona

Zręcznościowa produkcja wyścigowa, rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Gracze zasiadają za kierownicami futurystycznych samochodów wyposażonych w unikalny typ kół, pozwalający poruszać się po każdej możliwej powierzchni, nawet po wodzie.

The Crew Road Empire
The Crew Road Empire

Wyścigi 20 listopada 2014

Mobilny spin-off samochodowego MMO The Crew. W grze wcielamy się w rolę przywódcy własnego klubu samochodowego, a naszym zadaniem jest realizacja coraz bardziej intratnych zleceń, z których większość jest wysoce nielegalna i sprowadza się do transportu poszukiwanych osób czy przemytu cennych towarów. Zarobione w ten sposób pieniądze inwestujemy w rozwój klubu oraz zakup nowych samochodów. Tytuł oferuje mocno uproszczony model jazdy, sprowadzający się głównie do zmiany pasa ruchu celem uniknięcia kolizji.

GT Racing 2: The Real Car Experience
GT Racing 2: The Real Car Experience

Wyścigi 13 listopada 2013

Druga odsłona mobilnej serii wyścigowej firmy Gameloft, zapoczątkowanej w 2010 roku. Twórcy oddali do dyspozycji graczy 67 licencjonowanych samochodów oraz realistyczny model jazdy i high-endową oprawę graficzną. Wyścigowe zmagania toczą się na 13 zróżnicowanych trasach w kilku trybach rozgrywki, takich jak Classic Race, One on One, Qualification, Knockout, Overtake i King of the Hill.

CSR Racing 2
CSR Racing 2

Wyścigi 29 czerwca 2016

CSR Racing 2 to opracowana z myślą o systemie iOS mobilna gra wyścigowa. Produkcja odtwarza tzw. drag racing, czyli zawody rozgrywane na prostej drodze, bez skrętów, gdzie liczy się tylko umiejętność uzyskania maksymalnego przyśpieszenia w jak najkrótszym czasie. Projekt oferuje tryb solo, jak również opcję rywalizacji wieloosobowej.

Carmageddon: Crashers
Carmageddon: Crashers

Wyścigi 7 sierpnia 2017

Carmageddon: Crashers to opracowana z myślą o systemie iOS mobilna gra wyścigowa. Cała zabawa sprowadza się do zderzeń czołowych, w których zwycięstwo jest wypadkową prędkości oraz cech samochodów. Dlatego rozgrywka polega na wybieraniu idealnego momentu do zmiany biegów oraz ulepszaniu aut.

Traffic Rider
Traffic Rider

Wyścigi 23 grudnia 2015

Traffic Rider to wydana na system iOS mobilna gra motocyklowa zainspirowana gatunkiem endless, w której zadaniem gracza jest unikanie kolizji podczas jazdy na zatłoczonych trasach. Drogi są pozbawione skrętów, a użytkownik kontroluje prędkość i może zmieniać pasy. Projekt oferuje tryb nieskończony oraz kampanię.

Hot Wheels: Race Off
Hot Wheels: Race Off

Wyścigi 22 października 2016

Hybryda zręcznościówki i gry samochodowej, w której gracze zasiadają za sterami zróżnicowanych pojazdów. Ich zadaniem jest przejechanie wyznaczonej trasy w możliwie najbardziej efektownym stylu, osiągając tym samym jak największą przewagę punktową nad oponentami.

Race the Sun
Race the Sun

Wyścigi 30 lipca 2015

Futurystyczne wyścigi, w których zasiadamy za sterami napędzanego energią słoneczną statku, mknącego poprzez niekończący się świat w stronę tytułowego słońca. Gra cechuje się minimalistyczną oprawą, proceduralnie generowanymi etapami i doskonałą fizyką lotu.