Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4ANDWPXONEiOS
Okładka CarX Drift Racing Online (PC)

CarX Drift Racing Online

CarX Drift Racing

Opracowana przez rosyjskie CarX Technologies gra wyścigowa, w której oprócz uzyskania jak najlepszego czasu równie ważne są punkty, zdobywane za wykonywanie efektownych poślizgów.

Wyścigi | samochodowe | zagraj za darmo | indie

Okładka CarX Drift Racing Online (PC)

data premiery gry:

6mar2014

iOS

29mar2014

AND

15lip2014

WP

17lis2017

PC

12gru2019

PS4

9wrz2020

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

CarX Drift Racing to wydana m.in. na platformie iOS, AND i WP gra wyścigowa, w której kluczowym elementem zabawy jest umiejętność tytułowego driftingu. Gra została opracowana przez rosyjskie studio CarX Technologies i dostępna jest w modelu free-to-play z mikropłatnościami.

Jak w większości typowych gier samochodowych, rozgrywka w CarX Drift Racing sprowadza się do pokonywania kolejnych tras, osadzonych w trzech zróżnicowanych sceneriach. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że w grze nie liczy się tylko i wyłącznie miejsce na mecie. Równie ważne są punkty (przeliczane na wirtualną walutę gry), które uzyskujemy za wykonywanie efektownych driftów na kolejnych wirażach. Pozwalają one na odblokowanie nowych samochodów, wśród których znalazły się zarówno maszyny typowo sportowe, jak i modele turystyczne, klasyczne, a nawet półciężarówka. Samochody nie są co prawda licencjonowane, ale wiernie odzwierciedlają rzeczywiste odpowiedniki. Dodatkowo każdy z nich możemy poddać prostemu tuningowi wizualnemu, zmieniając kolor karoserii oraz felgi.

Autorzy gry położyli szczególny nacisk na realizm zachowania samochodu, co przełożyło się na całkiem dobre – jak na warunki mobilne – wrażenia z jazdy oraz driftowania. Dodatkowo w grze możemy modyfikować przyczepność maszyn, wybierając jeden z czterech dostępnych schematów ustawień, takich jak Stock, Turbo, Racing oraz Drift. Zadbano także o trzy różne modele sterowania, wykorzystujące żyroskop bądź wirtualne przyciski odpowiadające za kierownicę, gaz, hamulec oraz hamulec ręczny – niezwykle przydatny podczas driftowania. Dla mniej doświadczonych kierowców przewidziano możliwość włączenia kilku ułatwień, takich jak wspomaganie sterowania czy hamowania.

Jak na produkcję nieznanego wcześniej studia, CarX Drift Racing na iOS, AND i WP odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną. Modele samochodów wykonano z dużą dbałością o szczegóły, a poszczególne trasy robią wrażenie ilością i jakością detali. Nic w tym dziwnego, gdyż jest także w pewnym sensie demonstracją możliwości autorskiego silnika CarX Engine, który został przez twórców wystawiony na sprzedaż. Co ważne, całość działa płynnie nawet na słabszych modelach smartfonów i tabletów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do CarX Drift Racing Online

Klasyfikacja PEGI CarX Drift Racing Online

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe CarX Drift Racing Online

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E6700 2.66 GHz/AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB Nvidia GeForce 8800 GT/AMD Radeon HD 2900 PRO lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows Vista SP2/7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-530 2.93 GHz/AMD Phenom II X4 810 2.60 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB Nvidia GeForce GTX 650 Ti/AMD Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 2 GB HDD
 • Windows Vista SP2/7/8/10
iOS
AND
WP
PC
XONE
PS4