Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Drift Stage (PC)

Drift Stage PC

Niezależna gra wyścigowa w stylu retro, nawiązująca do klasycznych arcade’owych ścigałek z lat 80-tych. Inspiracją dla twórców Drift Stage były takie tytuły jak Super Hang-On, Daytona USA czy Outrun 2006.

Wyścigi | samochodowe | indie | podzielony/wspólny ekran

PC Windows
Okładka Drift Stage (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drift Stage to oryginalna, niezależna gra wyścigowa w stylu retro, nawiązująca do klasycznych arcade’owych ścigałek z lat 80-tych XX wieku. Wśród swoich głównych inspiracji twórcy wymieniają takie tytuły, jak Super Hang-On, Daytona USA czy niedoceniane Outrun 2006.

Gra pozwala nam wziąć udział w szalonych wyścigowych zmaganiach, których głównym elementem jest oczywiście tytułowy drift. Twórcy przygotowali szereg zróżnicowanych tras, od miejskich ulic po nadmorskie plaże oraz całkiem spory wachlarz rozpoznawalnych modeli samochodów z lat 80-tych i 90-tych. Model jazdy jest rzecz jasna czysto zręcznościowy, jednak perfekcyjne opanowanie sztuki driftu i sprawnego pokonywania zakrętów wymaga nieco praktyki.

Charakterystycznym elementem Drift Stage jest oldskulowa oprawa graficzna, złożona z trójwymiarowych modeli z prostymi teksturami, stylizowanymi na produkcje z epoki 8- i 16-bitowców. Z tego też okresu zaczerpnięto również stosunkowo ubogą paletę kolorów. Oprócz typowego trybu kariery, w którym poprowadzimy do sukcesów jednego z wybranych kierowców, przewidziano również możliwość rywalizacji przez internet oraz lokalny multiplayer w trybie podzielonego ekranu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran    

Oczekiwania czytelników: 4.1 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drift Stage

odpowiednia dla każdego wieku