Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka Daytona USA (PC)

Daytona USA

Daytona USA to wyścigi samochodowe z 1994 roku, które pierwotnie dostępne były wyłącznie na automatach coin-op. Kilkanaście miesięcy później koncern SEGA Corporation zdecydował się stworzyć dwie konwersje tej gry na domowe platformy.

Wyścigi | samochodowe | NASCAR

Okładka Daytona USA (PC)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

data premiery gry:

6cze1996

PC

25paź2011

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Daytona USA to wyścigi samochodowe z 1994 roku, które pierwotnie dostępne były wyłącznie na automatach coin-op. Kilkanaście miesięcy później koncern SEGA Corporation zdecydował się stworzyć dwie konwersje tej gry na domowe platformy. Jedną edycję otrzymali użytkownicy konsol Saturn, drugą posiadacze „blaszaków”. Po kolejnych piętnastu latach tytuł trafił w końcu także do usług sieciowej dystrybucji Xbox Live i PlayStation Network.

Omawiany produkt reprezentuje gatunek wyścigów o zręcznościowym charakterze, w którym realizm nie ma większego znaczenia, dlatego też widowiskowe uderzenia w przeszkodę przy ponad dwustu kilometrach na godzinę nie przekreślają szans gracza na ukończenie zmagań. Do wyboru są trzy trasy (ich długość i stopień skomplikowania określa jednocześnie poziom trudności gry) oraz dwa samochody, z automatyczną i ze zwykłą skrzynią biegów.

Gra oferuje trójwymiarową oprawę wizualną, nieco ustępującą pierwowzorowi z automatów coin-op, a także składającą się z dynamicznych utworów ścieżkę dźwiękową, pasującą do charakteru rozgrywki. W trakcie jazdy można zmienić ustawienia kamery – dostępne są cztery różne widoki.

Daytona USA w wersji konsolowej została wzbogacona o możliwość rozgrywki multiplayer do maksymalnie ośmiu osób i sprawdzenia swoich umiejętności w internetowych rankingach. Ponadto tytuł obsługuje dedykowane konsolom kierownice. Oprawa graficzna i muzyczna pozostały bez zmian, pojawił się natomiast tryb Karaoke, w którym można posłuchać występujących w grze utworów bez konieczności wzięcia udziału w wyścigu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Daytona USA

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Daytona USA

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3