Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Cities: Skylines (PC)

Dodatki do Cities: Skylines

Cities: Skylines - Sunset Harbor
Cities: Skylines - Sunset Harbor

dodatek do gry26 marca 2020

Dziewiąte duże rozszerzenie do strategii ekonomicznej Cities: Skylines. W Sunset Harbor gracze mogą projektować miasta nad malowniczymi zatokami, a wśród nowości prym wiodą dodatkowa gałąź przemysłu (rybołówstwo) i kwestie związane z transportem miejskim.

Cities: Skylines - Campus
Cities: Skylines - Campus

dodatek do gry21 maja 2019

Ósmy duży dodatek do wydanej w 2015 roku strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Rozszerzenie Campus skupia się na edukacji, wprowadzając do rozgrywki możliwość tworzenia specjalnych stref akademickich oraz realizowania projektów naukowych.

Cities: Skylines - Industries
Cities: Skylines - Industries

dodatek do gry23 października 2018

Siódmy duży dodatek do gry Cities: Skylines, w którym autorzy skoncentrowali się na rozbudowie elementów związanych z przemysłem. W Cities: Skylines - Industries gracze mogą tworzyć wyspecjalizowane dzielnice i wznosić w ich obrębie unikalne budynki pokroju magazynów oraz fabryk.

Cities: Skylines - Parklife
Cities: Skylines - Parklife

dodatek do gry24 maja 2018

Szóste duże rozszerzenie do popularnej strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Skupia się ono na wszelkiej maści parkach – od wesołych miasteczek po rezerwaty przyrody. Wprowadza szereg ozdobników i budynków z nimi związanych, jedenaście nowych przepisów oraz niespotykane dotąd opcje turystyczne. Pewnych zmian doczekał się również system budowania – w dzielnicach parkowych nie jest już wymagane stawianie obiektów przy drogach.

Cities: Skylines - Green Cities
Cities: Skylines - Green Cities

dodatek do gry19 października 2017

Piąte większe rozszerzenie do Cities: Skylines, czyli popularnej gry strategicznej typu city builder, za której opracowaniem stoi studio Colossal Order. Zgodnie z tytułem dodatek pozwala graczom na tworzenie miast przyjaznych środowisku. Oprócz ponad dwustu nowych budynków (w naszych metropoliach pojawiają się na przykład sklepy z żywnością ekologiczną), add-on wprowadza nowe specjalizacje dla poszczególnych stref (ich poziom zaawansowania w danej dziedzinie można zwiększać w miarę postępów), cztery nowe rodzaje ustaw oraz szereg kosmetycznych nowinek – gracz wcielający się w burmistrza może na przykład wznieść specjalny pomnik na chwałę swoich ekologicznych dokonań. Pomimo że w Cities: Skylines - Green Cities można tworzyć od podstaw miasta, które niemal nie generują zanieczyszczeń, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać wyłącznie z wybranych rozwiązań, choćby w celu zrównoważenia dotychczasowych planów zabudowy.

Cities: Skylines - Concerts
Cities: Skylines - Concerts

dodatek do gry17 sierpnia 2017

Jeden z mniejszych dodatków do strategii Cities: Skylines opracowanej przez studio Colossal Order. Tym razem zadaniem graczy wcielających się w burmistrzów jest organizowanie w swoich miastach większych lub mniejszych festiwali muzycznych. Do ich obowiązków należy nie tylko wznoszenie nowych budynków, w których goszczą zapraszane przez nich gwiazdy, lecz także zarządzanie poszczególnymi koncertami, prowadzenie kampanii reklamowych i zabezpieczane budżetu (choćby na ochronę danej imprezy) poprzez wprowadzanie w życie nowych uchwał i przepisów. Ulepszając teren festiwalowy możemy zarówno zorganizować lepsze show, jak i pomieścić w nim większą liczbę fanów, a co za tym idzie – zwiększyć przychody zasilające nasz wirtualny skarbiec. Listę nowości wprowadzonych w Cities: Skylines - Concerts zamyka „Live”, czyli nowa stacja radiowa o charakterze czysto muzycznym.

Cities: Skylines - Mass Transit
Cities: Skylines - Mass Transit

dodatek do gry18 maja 2017

Czwarte rozszerzenie do Cities: Skylines, opracowane przez fińskie studio Colossal Order. DLC wymaga do działania podstawowej wersji gry. Dodatek rozbudowuje aspekty związane z komunikacją miejską, poszerzając rozgrywkę o nowe metody transportu ludności. Dzięki niemu mieszkańcy wirtualnych metropolii mogą korzystać z dobrodziejstw niesionych przez promy, kolejki linowe, koleje jednoszynowe, a nawet podróżować na pokładach sterowców. Istotną rolę odgrywają również centra komunikacyjne, czyli specjalne budynki pozwalające na szybkie przesiadki i wygodne zmiany metod podróżowania. Listę nowości wprowadzonych w Cities: Skylines - Mass Transit zamykają nowe typy dróg, mostów i kanałów, a także kolejne budynki i plany polityczne. Jej dopełnieniem są bonusowe scenariusze stawiające przed graczami wyzwania związane z zarządzaniem ruchem oraz rozwiązywaniem problemów komunikacyjnych.

Cities: Skylines - Natural Disasters
Cities: Skylines - Natural Disasters

dodatek do gry29 listopada 2016

Trzeci płatny dodatek do udanej strategii ekonomicznej Cities: Skylines, w której gracze budują nowoczesne miasta oraz zarządzają ich gospodarką i przemysłem. Zgodnie z tytułem, rozszerzenie Cities: Skylines - Natural Disasters wprowadza do gry wszelkiego rodzaju kataklizmy, które mogą zdewastować nasze miasta. Wśród nich znajdują się pożary, uderzenie meteorytu, huragany czy trzęsienia ziemi. Aby poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, gracze mogą stosować przeróżne środki prewencyjne, jak np. system wczesnego ostrzegania, a także zarządzić ewakuację mieszkańców metropolii. Do przekazywania ostrzeżeń ludności wykorzystujemy radio, które w spokojniejszych okolicznościach pozwala nam też posłuchać nowych utworów muzycznych. Dodatek Natural Disasters wprowadza także długo oczekiwaną nowość – Tryb scenariusza, dzięki któremu możemy tworzyć własne misje z wybranym początkowym miastem oraz warunkami zwycięstwa. Stworzone w ten sposób zadania da się udostępnić poprzez Warsztat Steam.

Cities: Skylines - Snowfall
Cities: Skylines - Snowfall

dodatek do gry18 lutego 2016

Drugi pełnoprawny dodatek do strategii ekonomicznej Cities: Skylines studia Colossal Order. Rozszerzenie o nazwie Snowfall wprowadza do rozgrywki zmienną pogodę oraz temperaturę, która w dość istotny sposób wpływa na funkcjonowanie naszego miasta. Wraz ze spadkiem słupka rtęci mieszkańcy zużywają bowiem znacznie więcej energii, co wiąże się z koniecznością zaspokojenia zwiększonego zapotrzebowania na prąd czy budową miejskiego systemu centralnego ogrzewania. Poza deszczem lub mgłą, które mają znaczenie czysto kosmetyczne, poważnym problemem dla burmistrza mogą stać się opady śniegu, które paraliżują ruch uliczny i wymagają dodatkowych nakładów na odśnieżanie. Oprócz tego w dodatku znajdziemy też masę nowych budynków związanych z tematyką zimową, poprawiony system zarządzania komunikacją zbiorową, a także długo oczekiwane tramwaje, które uzupełniają listę dostępnych środków transportu publicznego.

Cities: Skylines - After Dark
Cities: Skylines - After Dark

dodatek do gry24 września 2015

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2015 roku strategii ekonomicznej Cities: Skylines, opracowanej przez twórców serii Cities in Motion, fińskie studio Colossal Order. Zgodnie z tytułem dodatku, największą nowością jest tutaj wprowadzenie dynamicznie zmieniającego się cyklu dobowego, który umożliwia zabawę także w nocy. Co najważniejsze, element ten nie stanowi wyłącznie zabiegu wizualnego, gdyż po zapadnięciu zmroku mieszkańcy naszego miasta mogą oddawać się zupełnie innym aktywnościom, a ruch na ulicach zauważalnie spada. Zawartość dodatku wzbogaca szereg nowych, typowo nocnych budynków i niedostępnych wcześniej funkcji. W grze pojawia się możliwość specjalizacji stref handlowych, w zależności od ich lokalizacji. Autorzy wprowadzili także m.in. taksówki, rowery i ścieżki rowerowe, potężne międzynarodowe lotniska oraz więzienia, do których trafiają złapani przez policję przestępcy.

DLC do Cities: Skylines

Synthetic Dawn Radio

cena: 14,49 zł

DLC23 października 2018

Dodatek wprowadza do gry nową rozgłośnię radiową Synthetic Dawn Radio, oferującą 16 elektronicznych utworów muzycznych.

Country Road Radio

cena: 14,49 zł

DLC24 maja 2018

Dodatek wprowadza do gry nową rozgłośnię radiową Country Road Radio, oferującą 16 utworów muzycznych z gatunku folk i country.

All That Jazz

cena: 14,49 zł

DLC5 grudnia 2017

Dodatek wprowadza do gry nową rozgłośnię radiową All That Jazz, oferującą 16 jazzowych utworów muzycznych.

Carols, Candles and Candy

cena: za darmo

DLC5 grudnia 2017

Dodatek wprowadza do gry pięć kolęd bożonarodzeniowych, emitowanych losowo przez poszczególne stacje radiowe.

Content Creator Pack: European Suburbia

cena: 21,00 zł

DLC19 października 2017

Dodatek wprowadza do gry 80 nowych, specjalnych budynków mieszkalnych oraz rekwizytów, stworzonych przez modderkę Samanthę „Awanyę” Woods. Za inspirację dla autorki posłużyły miasta angielskie, niemieckie, szwedzkie, duńskie i niderlandzkie.

Pearls From the East

cena: za darmo

DLC19 października 2017

Darmowy dodatek, wprowadzający do gry trzy obiekty inspirowane Chinami - szanghajską Oriental Pearl Tower, zoo z pandami i chińską świątynię.

Rock City Radio

cena: 17,00 zł

DLC18 maja 2017

Dodatek wprowadza do gry nową rozgłośnię radiową Rock City Radio, oferującą 16 rockowych utworów muzycznych.

Content Creator Pack: High-Tech Buildings

cena: 21,00 zł

DLC29 listopada 2016

Dodatek wprowadza 10 budynków specjalnych (np. centrum nanotechnologii, instytut robotyki, kosmodrom) i 5 zaawansowanych technologicznie budynków służb miejskich (m.in. agencja wywiadu, kriokrypta), autorstwa moddera Mauro „GCVos” Vosy.

Relaxation Station

cena: 17,00 zł

DLC29 listopada 2016

Dodatek wprowadza do gry nową rozgłośnię radiową Relaxation Station, w której można usłyszeć łagodny jazz, lounge, pulsujący groove, a także brzmienia karaibskie. Muzykę skomponował Tobias Gustavsson, mający w dorobki ścieżki dźwiękowe do gier Europa Universalis IV i Crusader Kings II.

Stadiums: European Club Pack

cena: 26,00 zł

DLC18 października 2016

Dodatek wprowadza do gry cztery nowe, w pełni licencjonowane stadiony piłkarskie (Camp Nou - FC Barcelona, Stamford Bridge - Chelsea Londyn, Juventus Stadium - Juventus Toryn i Parc des Princes - Paris Saint-Germain).

Content Creator Pack: Art Deco

cena: 22,00 zł

DLC1 września 2016

Dodatek wprowadza 15 nowych budynków w stylu art deco, autorstwa moddera Matta "Shroomblaze" Cruxa.

Match Day

cena: za darmo

DLC8 czerwca 2016

Dodatek wprowadza możliwość postawienia stadionu i rozgrywania na nim meczów (w tym celu zaimplementowano nawet nową mechanikę, związaną z piłką nożną). Dodatek towarzyszy łatce 1.5, która oddaje do użytku wszystkim graczom zawartość oferowaną wcześniej jako bonus pre-orderowy, a także eliminuje szereg niedoróbek.