Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Guild Wars: Factions - poradnik do gry

Guild Wars: Factions - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Centrum Kaineng, Przystań Bejuknan, Pawilon Raisu, Trasa Bukdek | Miasto Kaineng poradnik Guild Wars: Factions

Kolekcjonerzy - Centrum Kaineng, Przystań Bejuknan, Pawilon Raisu, Trasa Bukdek | Miasto Kaineng - Guild Wars: Factions - poradnik do gry

Trasa Bukdek

Kolekcjonerzy:

Kyuzo (5 szczypiec starszych mantyd) - 1

Sędzina Raisung (5 zakażonych figurek) - 2

Rzemieślnicy:

Orocu (zbroje, poziom 5) - 7

Sheco (uzbrojenie) - 1

Kupcy i handlarze:

Chifao Tan (kupiec) - 8

Sihung Lung (handlarz materiałami) - 1

Yong Yi (handlarz rzadkimi materiałami) - 1

Zadania:

Aiko (4):

 1. Zaginiona córka - gdy tylko porozmawiacie z Aiko, zostaniecie zaatakowani. Po uporaniu się z napastnikami można ruszać w drogę. Nie jest ona trudna, gdyż napotkacie tylko jedną grupkę przeciwników. Problem sprawia sama Aiko, gdyż na początku bardzo powoli idzie i łatwo się zagapić i zostawić ją z tyłu. Dlatego cały czas sprawdzajcie, czy idzie za wami, bo będziecie musieli się po nią wracać.

Bryan (5):

 1. Do domu - należy załatwić Brayanowi podróż do domu. W tym celu najpierw udajcie się na Przystań Bejuknan, a następnie na Bazar Waijun.

Minister Tahlen (6):

 1. Zwalanie odpowiedzialności - trzeba porozmawiać z trzema ministrami i jednym wartownikiem. Pierwszy minister stoi tuż obok Tahlena, drugi jest na Bazarze Waijun, zaraz za drzwiami Rynku, trzeci po drugiej stronie - na Trasie Bukdek. Natomiast do Wartownika Pah najbliżej jest z Kwartału Nahpui.

Nakai (3):

 1. Zbyt wysoka cena - gdy podejdziecie do Nakaia, zacznie on rozmawiać z pewnym przyjemniaczkiem. Po jego odejściu musicie chwilkę poczekać, aż zadanie stanie się aktywne. Należy wtedy podejść do córeczki Nakaia i wyjaśnić sprawę. Ostatecznie macie trzy opcje do wyboru. Pierwsza, to zapłacić 250 złota i mieć to z głowy. Dwie pozostałe tak naprawdę sprowadzają się do jednego: Sunzu, wraz z kilkoma przyjemniaczkami, zaatakuje was. Jest ich niewielu, więc nie powinno być problemu.

Nika:

 1. Bliżej gwiazd - Najpierw trzeba udać się na Bazar Waijun, tam trzeba ochronić rybaka przed kilkoma atakami. Gdy już się z tym uporacie, rybak wskaże wam drogę do Kwartału Nahpui.

Centrum Kaineng

Gildie:

Kumiko (symbole gildii)

Ambasador Kintaju(siedziby gildii)

Akoto (rejestracja gildii)

Kolekcjonerzy:

Cesarski Kwatermistrz (1 Cesarski List Pochwalny)

Cesarski Kwatermistrz (3 Cesarskie Listy Pochwalne)

Cesarski Kwatermistrz (5 Cesarskich Listów Pochwalnych)

Kupcy i handlarze:

Ryukichi (kupiec)

Natsuko (kupiec)

Xua Fang (handlarz barwnikami)

Yutake (handlarz materiałami)

Jiazhen Li (handlarz rzadkimi materiałami)

Zhou Pak (handlarz rzadkimi zwojami)

Mitsunari (handlarz runami)

Najemnicy (poziom 20):

Szpon Srebrnoszkrzydły (wojownik)

Zho (łucznik)

Siostra Tai (uzdrowicielka)

Su (plugawa najemniczka)

Lo Sha (iluzjonista)

Kai Ying (elementalista ziemi)

Panaku (nożownik)

Professor Gai (spirytualista)

Devona (wojowniczka)

Aidan (łucznik)

Ewa (kultystka)

Arcymistrz Vhang (najemnik błyskawic)

Nauczyciele:

Michiko (umiejętności)

Rzemieślnicy:

Suki, Kakumei, Ryoko (zbroje, poziom 5)

Xue Yi (surowce)

Manzo (uzbrojenie)

Schowek:

Dwie Agentki Xunlai (schowek)

Przedstawiciel Xunlai (ulepszenie schowka)

Pozostali:

Karczmarz Mehoro

Bujo

Wartownik Chienpo

Wartownik Ping

Wartownik Zingpah

Mistrz gildii Luan

Hanjo, cesarski agent

Wartownik cesarski Kintae

Wartownik cesarski Linro

Jin Siyan

Minister Nai

Strażnik Ministerstwa

Po Fang

Shae Wong

Honlo, agentka Xunlai

Zadania:

Karczmarz Mehoro:

 1. Pijany mistrz - szef karczmy za bardzo wczuł się w rolę i stracił kontakt z rzeczywistością - trzeba go przekonać, żeby wróciła na ścieżkę praworządności (a przy okazji trochę sklepać).

Bujo:

 1. Odnajdź Brata Tosai - jeśli macie już dostęp do Kwartału Nahpui, najlepiej wyjść właśnie stamtąd. Tak długo, jak to zadanie pozostaje aktywne, Am Fah na Bazarze Waijun nie będą was atakować.

Wartownik Chienpo:

 1. Wyeliminuj Jadeitowe Bractwo (dostępne po wykonaniu misji w Kwartale Naphui): Do tego zadania najlepiej podejść od strony Rynku. Należy wyeliminować znajdującego się w wyznaczonym miejscu bossa zabójcę. Gdy się do niego zbliżycie, wyskoczy na was ok. 6-10 członków Jadeitowego Bractwa, choć jest szansa, że jak podejdziecie od południa, to uda wam się wyciągnąć bossa, bez walki z obstawą.
 2. Chaos w Krycie (tylko dla postaci z Factions) - tak naprawdę całe zadanie polega na porozmawianiu z paroma osobami. Nie trzeba z nikim walczyć.

Wartownik Ping:

 1. Wyeliminuj Am Fah (dostępne po wykonaniu misji w Kwartale Naphui): Zadanie identyczne z "Wyeliminuj Jadeitowe Bractwo" z tą różnicą, że bossem jest elementalista.

Mistrz gildii Luan:

 1. Zagrożenie dla cesarstwa - czysto spacerowe zadanie - trzeba z kimś pogadać i wrócić do Luana.
 2. Spisek nabiera rozpędu - jak wyżej, tylko więcej osób do przepytania.
 3. To już koniec - należy udać się do Podmiasta i tam zabić pięć ognistych golemów, które tak naprawdę są nekromantami - golemami z ciała, które normalnie można spotkać na Wyspach Potępienia w Tyrii.
 4. Ostrza Cienia (dostępne po wykonaniu zadania "Do świątyni Tahnnakai") - należy udać się we wskazane miejsce (najlepiej rozpocząć wędrówkę z Placu Vizunah(kwartał kintajski)). Po dotarciu na miejsce zobaczycie grupkę zabójców Ostrzy Cienia - nie atakujcie ich, tylko podsłuchajcie rozmowę. Potem wystarczy tylko wrócić po nagrodę.
 5. Owieczki na rzeź - Udajcie do Placu Vizunah (kwartał kintajski) i stamtąd wyjdźcie do Podmiasta. Podążajcie we wskazanym kierunku, aż zobaczycie przed sobą bossa mnicha. Najlepiej jest go trochę wyciągnąć, gdyż za nim pojawi się kilka grupek skażonych i walka może okazać się bardzo trudna. Po oczyszczeniu tej części drogi zobaczycie ścieżkę po lewej wiodącą na most - dobrze jest też oczyścić ten fragment mapy. Następnie udajcie się na spotkanie z gildią zabójców. Ostatecznie trzeba dotrzeć do Ostrzy Cienie i ich pokonać. Nie jest to trudne, ale spaczeni po drodze mogą sprawiać problemy. Do momentu spotkania Ostrzy Cienia musi przeżyć choć jeden przedstawiciel Obsydianowego Ognia inaczej zadanie nie zostanie zaliczone i trzeba będzie zaczynać od nowa.

Hanjo, cesarski agent:

 1. W poszukiwaniu leku - należy tak długo zabijać członków Am Fah, aż zbierzecie 3 peleryny. Peleryny wypadają z każdego zabitego Am Fah, nie tylko na Bazarze Waijun.
 2. Potworne odkrycie - należy pokonać jeszcze 10 Am Fah. Chociaż zadanie pokazuje, że trzeba to zrobić na Bazarze Waijun, to tak naprawdę nie jest istotne, gdzie ich zabijecie, byle 10.

Wartownik cesarski Kintae:

 1. Przemieniony strażnik - należy odnaleźć przemienionego strażnika i ulżyć jego cierpieniom - inaczej mówiąc: zabić.
 2. Nakarm głodnych - należy udać się na spotkanie z kucharzem i osłonić go przed kilkoma falami wrogich ataków.

Wartownik cesarski Linro :

 1. Słoneczne włócznie w Kintaju (tylko dla postaci spoza Nightfalla) - należy oczyścić Centrum Kaineng ze sług Abbadona i zamknąć cztery portale.

Minister Jaisan:

 1. Capturing the Orrian Tome (tylko dla postaci z Factions) - Najpierw małe wyjaśnienie. Gdy robiłem to zadanie, jego nazwa nie została przetłumaczona w polskiej wersji, choć treść już tak. Kiedy zbliżycie się do wyznaczonego celu, zobaczycie przed sobą most, a za nim dwóch Am Fah. Nie podchodźcie do nich, ani tym bardziej nie atakujcie. Zaczną ze sobą rozmawiać. Gdy już status zadania się zmieni, a oni zaczną odchodzić, możecie ich zaatakować i ruszyć w wyznaczone miejsce. Tam spotkacie grupkę Am Fah, wraz z ich przywódcą. To właśnie on ma skradziony tom.
 2. Test ministra (tylko dla postaci z Factions) - należy użyć Sygnetu Pochwycenia, aby złapać jakąś umiejętność (nie musi być elitarna). W tym celu trzeba najpierw zabić bossa jednej z naszych profesji, a następnie użyć sygnetu.

Honlo, agentka Xunlai :

 1. Agent Xunlai - należy udać się we wskazane miejsce i odzyskać własność agentów Xunlai. Najlepiej wyjść z Rynku.

Przystań Bejuknan

Jest to mały teren, służący za swojego rodzaju komunikator, pomiędzy trzema kontynentami. Postaci przybywające po raz pierwszy do Kintaju znajdą się właśnie tutaj. Podobnie postacie z Factions stąd wypłyną do pozostałych kontynentów.

Zadania:

Doker Quangnai:

 1. Witajcie w Kintaju - należy porozmawiać z Menhlo na Trasie Bukdek, a następnie podążyć z nim do bram Placu Vizunah (kwartał cudzoziemski). To zadanie jest jedynym sposobem, aby dostać się do tego miasta. Jeśli w drużynie będą osoby, które nie mają, ani nie zrobiły wcześniej tego zadania, nie zostaną one wpuszczone do miasta.

Pawilon Raisu

Mały teren, który stanowi łącznik pomiędzy Centrum Kaineng, a Pałacem Raisu.

Zadania:

Ręka Cesarza:

 1. Pojmany - należy udać się na Bazar Waijun i tam uratować porwanego strażnika. Czeka was walka ze sporą grupką. Co prawda nie powinniście jej przegrać, ale ktoś może zginąć.
 2. Olejek z nagi - należy udać się do jednego z pięciu handlarzy fałszywymi miksturami uzdrowienia i zdobyć jedną. Do tego celu potrzeba dwóch pasów z nagów. Wypadają one z nagów w Zatoce Haiju. Możecie też je kupić - dużo osób sprzedaje je w Centrum Kaineng i w Rynku.
 3. Uliczna sprawiedliwość - należy udać się na Bazar Waijun i zabić każdego z nieuczciwych handlarzy. Za każdym razem, gdy się do takiego zbliżycie, pojawi się grupka około pięciu zabójców Am Fah - nie powinni stanowić problemu, tym bardziej, że w paru miejscach pomogą wam strażnicy.
 4. Bitwa w kanałach - Należy znów wyjść z Twierdzy Maatu do Kanałów Senzuhn i eskortować stamtąd strażników aż do Kapitana Jahai. W momencie gdy się zbliżycie do celu (poznacie to po tym, że gwiazdka pojawi się na nowo), możecie od razu biec do Jafaia nie przejmując się wrogami. Ważne, by choć jeden strażnik przeżył.