Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja Oddworld Soulstorm poradnik, solucja

Find the others - solucja 2: The Ruins

Na tej stronie poradnika do gry Oddworld Soulstorm znajduje się pierwsza część opisu przejścia misji 2 - The Ruins. Nasza solucja podpowiada jak korzystać ze śpiewu (Chanting), jak unikać pierwszych Sligów, jak korzystać z mocy opętania (Possession) oraz jak rozbrajać miny (Slap Mines).

Dodatkowa uwaga - Zielony kolor w opisie przejścia etapu symbolizuje sekrety i unikalne lokacje / czynności powiązane z odznakami (wyzwaniami) gry. Odznaki misji 2 opisaliśmy na osobnej stronie solucji.

Odnalezienie innych - Find the others

Ruszamy w prawo i zapoznajemy się przy kamieniu Story Stone z samouczkiem z korzystania z opcji śpiewu (Chanting) (przytrzymanie L2) - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Ruszamy w prawo i zapoznajemy się przy kamieniu Story Stone z samouczkiem z korzystania z opcji śpiewu (Chanting) (przytrzymanie L2). Doprowadza on do pojawienia się sfery Chi Orb, którą możemy sterować lewą gałką analogową.

Śpiew ma kilka zastosowań, przy czym w tym przypadku chodzi nam o docieranie Chi Orb do trójkątnych obiektów-dzwonów podobnych do tego zaznaczonych na obrazku. Uaktywnienie dzwonu odblokowuje nowe przejście. Umiejętność tę musimy ponownie użyć przy drugim dzwonie żeby odblokować także dolną bramę.

Skradanie się - Sneak

Po dotarciu do checkpointu musimy zacząć skradać się (przytrzymywanie L1) po to żeby uniknąć wykrycia przez Sligi z dolnych półek - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po dotarciu do checkpointu musimy zacząć skradać się (przytrzymywanie L1) po to żeby uniknąć wykrycia przez Sligi z dolnych półek. Wszyscy przeciwnicy reagują na dźwięki, które są niwelowanie dzięki skradaniu się. Ważną informacją jest to, że Abe może skakać oraz opuszczać się bez konieczności wychodzenia z trybu skradania się. Jeśli wrogowie zostali zaalarmowani, to zaczekajmy na najwyższej półce aż powrócą do spokojnego niebieskiego stanu (Calm).

Zbliżymy się do śpiącego Sliga i możemy tu przetestować dwie bardzo ważne akcje:

 1. Kradzież kieszonkowa (Pickpocket) - W tym przypadku powinniśmy zdobyć taśmę (Rope), ale w dalszej części gry będzie to też inny loot.
 2. Związanie przeciwnika (Tie) - Metoda ta działa na śpiących oraz ogłuszonych Sligów, ale tylko jeśli mamy przy sobie co najmniej 1 sztukę taśmy. Możemy w ten sposób pozbyć się przeciwnika bez konieczności zabijania go.
Po wyeliminowaniu pierwszego Sliga przeskoczmy na prawą półkę żeby zabrać sekret Royal Jelly - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po wyeliminowaniu pierwszego Sliga przeskoczmy na prawą półkę żeby zabrać sekret Royal Jelly. Drugiego (aktywnego) Sliga nie możemy ogłuszyć. Zaczekajmy aż uda się on w prawo, zeskoczmy na półkę z nim i pobiegnijmy w lewo. Sprint w połączeniu z szybkim opuszczeniem się powinien uchronić Abe'a przed odniesieniem jakichkolwiek obrażeń.

Nie idźmy jeszcze w lewo w stronę checkpointu, tylko kontynuujmy docieranie do niższych półek. Celem podróży jest zaznaczona na obrazku otwarta bramka.

Abe może po dotarciu do bramki skorzystać z przejścia (Kwadrat) i przeniesiemy się do sekretnego obszaru (Secret Area) - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Abe może po dotarciu do bramki skorzystać z przejścia (Kwadrat) i przeniesiemy się do sekretnego obszaru (Secret Area). Zbadanie tej sekretnej lokacji pozwoli nam pozyskać kolejny sekret Royal Jelly.

Możemy już opuścić to miejsce i powrócić do obszaru z pojedynczym Sligiem. Udajmy się w lewo do checkpointu i po aktywowaniu go zniszczmy pierwsze skrzynie z butelkami z naparem (Brew Bottles).

Dotrzemy do obszaru z zamkniętą bramą, Sligiem i dzwonem - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Dotrzemy do obszaru z zamkniętą bramą, Sligiem i dzwonem. Użyjmy śpiewu i pokierujmy sferę Chi Orb do dzwonu. Problem Sliga możemy rozwiązać na dwa zasadnicze sposoby:

 1. Rzucić butelką z naparem w ognisko - doprowadzi to do podpalenia Sliga po tym jak zbliży się do ogniska.
 2. Użyć opętania (Possession) na Sligu - musimy skorzystać ze śpiewu i nakierować Chi Orb na przeciwnika. Po przejęciu kontroli nad Sligiem możemy go ogłuszyć (pojedyncze wciśnięcie L2) lub sprawić żeby eksplodował (przytrzymanie L2).
Idziemy dalej w lewo - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Idziemy dalej w lewo. W nowym obszarze czeka nas nowa porcja skradania się, bo przebywa tu grupa Sligów. Sugerowaną trasę przemarszu prezentuje powyższy obrazek.

 1. Początkowo cały czas skradamy się i opuszczamy na niższe półki gdy okoliczny Slig jest zwrócony w przeciwną stronę.
 2. Na samym dole używamy butelki z naparem do podpalenia ogniska i Sliga. Po uspokojeniu się sytuacji gasimy obszar butelkami z wodą i docieramy do zaznaczonego na obrazku sekretu Royal Jelly. Jest to jednocześnie sekretny obszar (Secret Area).
 3. Musimy teraz dotrzeć do lewego, górnego wyjścia. Jest niestety prawdopodobne, że inne Sligi mogły przestać patrolować okolicę. Pomagamy sobie butelkami z naparem żeby "zachęcić" je do wznowienia patrolu i żeby przy okazji podpalić 1-2 wrogów (Sligi najlepiej zachodzić od tyłu).
 4. Unikamy lewego górnego przeciwnika i wspinamy się gdy nie patrzy w stronę Abe'a. Szybko doskakujemy do najwyższej półki, by opuścić to miejsce.

Opętanie - Possession

W kolejnym obszarze gra zaproponuje samouczek z używania zdolności opętanie (Possession) - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W kolejnym obszarze gra zaproponuje samouczek z używania zdolności opętanie (Possession). Zaczynamy od użycia śpiewu do aktywowania lewego dzwonu. Możemy teraz zacząć nakierowywać sferę Chi Orb bezpośrednio na wrogów. Z każdym przeciwnikiem, którego opętaliśmy, możemy wykonać kilka czynności:

 1. Przemieszczanie się / Aktywowanie dźwigni itp.
 2. Użycie broni palnej Sliga - Możemy w ten sposób zabijać inne Sligi, ale musimy liczyć się z tym, że odpowiedzą ogniem.
 3. Ogłuszenie opętanego Sliga - Pozwala to nam przekraść się obok Sliga lub dotrzeć do niego i związać go (eliminacja bez zabijania).
 4. Wysadzenie opętanego Sliga - Opętany przeciwnik popełnia efektowne samobójstwo.

Możemy stosować dowolne techniki żeby przejść przez całą tę lokację.

W następnej lokacji do rozwiązania jest prosta zagadka z dzwonem - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W następnej lokacji do rozwiązania jest prosta zagadka z dzwonem:

 1. Używamy śpiewu i docieramy Chi Orb do prawego górnego obszaru. Pojawi się tam Slig, którego musimy opętać.
 2. Po przejęciu kontroli nad Sligiem nakazujemy mu pociągnięcie za dźwignię. Odblokuje to lewy górny otwór. Możemy w dowolny sposób zakończyć opętanie (ogłuszenie lub zabójstwo).
 3. Ponownie wysyłamy Chi Orb, ale tym razem do dzwonu. Uaktywnienie go odblokuje dolne przejście.
Na lewo od kolejnego checkpointu spotkamy pojedynczego Sliga, ale nie możemy skorzystać z opętania, gdyż śpiew blokuje urządzenie Chant Suppressor - Oddworld Soulstorm: Odnalezienie innych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Na lewo od kolejnego checkpointu spotkamy pojedynczego Sliga, ale nie możemy skorzystać z opętania, gdyż śpiew blokuje urządzenie Chant Suppressor. Rozwiązaniem tego problemu jest rzucenie w Sliga butelką z naparem po to żeby doprowadzić do jego podpalenia.

W obszarze na lewo od tego miejsca stacjonuje grupa Sligów, ale uporanie się z nimi jest paradoksalnie prostsze. Możemy już używać opętania. Stosujmy tę technikę żeby wysadzać Sligi, żeby doprowadzać do wzajemnego atakowania się lub żeby je ogłuszać i wiązać (jeśli więcej niż 1 okupuje tę samą półkę, to zeskoczmy nim na niższą).