Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Eat the Glukkons Oddworld Soulstorm poradnik i solucja to kompletny opis przejścia, najlepsze porady do Mudokonów, craftingu, skradnia się i walki. Opisujemy kontrolę umysłu oraz jak uniknąć wszczynania alarmów; wszystkie zagadki, trofea i wymagania sprzętowe.

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2021

Poradnik do gry Oddworld Soulstorm pomoże nam w pomyślnym ukończeniu nowych przygód Abe'a oraz w uratowaniu bezbronnych Mudokonów znajdujących się pod opieką protagonisty. Najważniejszym elementem naszego poradnika jest szczegółowy opis przejścia gry, w którym informujemy jak poprawnie zaliczać kolejne sceny. Nasza solucja skupia się na takich tematach jak unikanie i odwracanie uwagi przeciwników, utrzymywanie Mudokonów przy życiu oraz zaliczanie zagadek.

Najważniejsze mechaniki rozgrywki dokładniej opisane zostały w naszym przewodniku po grze. Zawiera on porady i wskazówki m.in. na temat skradania się, zaliczania sekcji platformowych, eliminowania wrogów, eksploracji świata, wydawania poleceń Mudokonom, craftingu czy korzystania z opcji kontroli umysłu. Najtrudniejsze zagadki opisaliśmy w osobnym rozdziale i powinny one pomóc w przejściu najbardziej skomplikowanych momentów gry. Problematyczne kwestie poruszone zostały również w rozdziale FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Podpowiada on m.in. jak rzadziej ginąć, jak unikać zgonów wśród Mudokonów, jak komunikować się z Mudokonami, czy jak unikać wszczynania alarmów.

W poradniku do Oddworld Soulstorm uwzględniliśmy sekrety i znajdźki, które możemy odnajdywać w trakcie przechodzenia gry. Łowców trofeów powinien z kolei zainteresować poradnik trofeowy, w którym wyjaśniamy jak zdobyć 100% osiągnięć i jak odblokować platynowe trofeum. Całość uzupełniają strony na temat sterowania, wymagań sprzętowych, dostępnych wersji gry oraz z informacją ile czasu zajmuje przejście gry Oddworld Soulstorm.

Oddworld Soulstorm: Szybkie porady na start

Oddworld Soulstorm jest dość trudną grą i problematyczne może być nie tylko z uratowanie 100% Mudokonów, ale nawet pomyślne dotarcie do końca niektórych etapów. Poniżej zamieściliśmy kilka przydatnych wskazówek.

 1. Skradanie się jest podstawą przeżycia. Abe jest bezbronny w bezpośrednich konfrontacjach i w rezultacie kluczem do sukcesu jest unikanie wykrycia. Możemy tego dokonywać m.in. odwracając uwagę przeciwników, omijając wrogów dzięki chodzeniu po półkach nad / pod nimi, bądź też polegając na przekradaniu się na palcach obok śpiących przeciwników reagujących na dźwięki.
 2. Przeciwnicy nie są jedynym zagrożeniem. Sterowana przez nas postać może też łatwo zginąć np. w wyniku uaktywnienia śmiertelnej pułapki czy spadnięcia w przepaść po nieudanym skoku. Każda podejmowana przez nas akcja powinna być dobrze zaplanowana - warto zatrzymać się na chwilę w każdej nowej lokacji i wstępnie się z nią zapoznać.
 3. Kontrola umysłu pomaga w przechodzeniu przez trudne obszary. Abe podobnie jak w poprzedniej części może używać opętania na wybranych przeciwnikach. Może nam to pomagać na różne sposoby - możemy np. ostrzelać kolegów opętanego przeciwnika, celowo wejść opętaną postacią w pułapkę czy oddalić ją od interesującego nas obszaru.
 4. Wydawanie poleceń Mudokonom jest bardzo istotne. Odnajdywane przez nas zaprzyjaźnione inne Mudokony nie są zbyt rozgarnięte i w rezultacie mogą bardzo łatwo zginąć. Chcąc tego uniknąć musimy wydawać im polecenia np. podążania za Abe'em albo zatrzymywania się aż dana ścieżka stanie się bezpieczna. Bez (bezbłędnego) stosowania poleceń nie zdołamy uratować 100% Mudokonów.

Bardziej rozbudowane podpowiedzi znalazły się na osobnej stronie Porady na start.

Oddworld Soulstorm: Wszystkie główne misje

W Oddworld Soulstorm do zaliczenia jest szereg rozdziałów i każdy etap rozgrywa się w osobnej lokacji. W naszym opisie przejścia gry skupiliśmy się na zagadkach środowiskowych, unikaniu pułapek i przeciwników oraz odnajdywaniu i ratowaniu Mudokonów.

Etap 1: The Raid on Monsaic

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Scavenger i Hidden Help
 2. Ucieczka z płonącej jaskini

Etap 2: The Ruins

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Hidden Help, Wrecker, Slig Apprehender i Saviour
 2. Odnalezienie innych Mudokonów
 3. Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów
 4. Ochranianie innych Mudokonów

Etap 3: The Blimp

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Scavenger, Hidden Help i Slig Apprehender
 2. Ucieczka przed sterowcem Mollucka
 3. Przeprawa przez terytorium Sligów

Etap 4: The Funicular

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Saviour, Crafter, Hidden Help i Searcher
 2. Zebranie składników antidotum
 3. Uleczenie chorych Mudokonów
 4. Podróż do stacji Phat

Etap 5: Sorrow Valley

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Saviour, Leader, Wrecker, Hidden Help i Scenic Viewer
 2. Przekroczenie doliny windą
 3. Ponowne przekroczenie doliny
 4. Pozbycie się snajperów

Etap 6: Phat Station

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Saviour, Keymaster, Searcher, Hidden Help i Scavenger
 2. Zinfiltrowanie stacji
 3. Dotarcie do wieży Fueling Tower
 4. Przeprawa przez Tank Row 2D
 5. Przeprawa przez Tank Row 3D
 6. Dotarcie na szczyt Fueling Tower

Etap 7: The Hijack

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Spender, Wrecker, Saviour, Hidden Help i Rock Candy.
 2. Uwolnienie Mudokonów z wagonów
 3. Slig Mama - pojedynek z bossem

Etap 8: Reunion at the Old Trellis

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Rock Candy, Searcher, Hidden Help, Saviour i Slig Apprehender.
 2. Odnalezienie Alfa i innych
 3. Ochranianie Mudokonów

Etap 9: Slig Barracks

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Wrecker, Crafter, Spender, Saviour i Hidden Help.
 2. Skradanie się w Overlook Tower
 3. Przeprawa przez piec Furnace
 4. Dotarcie windą do Comms Tower

Etap 10: Necrum

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Searcher, Saviour, Hidden Help, Crafter i Spender.
 2. Ominięcie ochrony
 3. Zejście na poziom Bone Processing

Etap 11: The Mines

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Saviour, Brewnade, Hidden Help, Wrecker i Searcher.
 2. Zejście na Poziom 2
 3. Znalezienie drogi na Poziom 3

Etap 12: The Sanctum

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia sa odznaki Explorer, Scavenger, Hidden Help i Collector.
 2. Spotkanie z Keeperem
 3. Odnalezienie Fragon's Eye

Etap 13: Escape

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Searcher, Saviour, Spender, Hidden Help i Bouncy Candy.
 2. Więzienia Holding Pen 10-6
 3. Więzienia Holding Pen 5-1

Etap 14: Feeco Depot

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Searcher, Hidden Help, Crafter, Saviour i Collector.
 2. Odblokowanie platformy w Workzone 1
 3. Przejście przez Workzone 2

Etap 15: The Yards

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Hidden Help, Saviour, Searcher, Crafter i Brewnade.
 2. Dotarcie dźwigiem do Security Station
 3. Przeprawa przez Gantry Channel
 4. Wspinaczka na dźwig Loading Crane

Etap 16: Brewery

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Crafter, Searcher, Saviour, Slig Apprehender i Hidden Help.
 2. Otwarcie 1 i 2 bramy
 3. Otwarcie 3 bramy
 4. Otwarcie ostatniej bramy

Etap 17: Eye of the Storm - Finał

 1. Odznaki (wyzwania) - Do zaliczenia są odznaki Explorer, Saviour, Hidden Help, Brewnade, Keymaster i Slig Apprehender.
 2. Aktywowanie Feedera
 3. Aktywowanie 5 komór Brewing Chambers
 4. Finałowy boss

Oddworld Soulstorm: Znajdźki i sekrety

Abe oprócz ratowania kolejnych Mudokonów ma też możliwość kolekcjonowania różnorakich skarbów i znajdziek. Nasz poradnik opisuje dostępne unikalne sekrety gry Oddworld Soulstorm i podpowiada jak do nich dotrzeć.

 1. Lista wszystkich kluczy - W grze do odnalezienia jest 9 kluczy i są one nam potrzebne do otwierania kłódek zamontowanych przy niektórych szafkach.

Oddworld Soulstorm: Poradnik do gry - podstawy

Oddworld Soulstorm jest wymagającą produkcją, zwłaszcza jeśli jest to nasz pierwszy kontakt z serią Oddworld, bądź też jeśli nie pamiętamy już zbyt dobrze gry Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty. Na kolejnych stronach przewodnika poruszyliśmy różne tematy powiązane z poprawnym zaliczaniem etapów i utrzymywaniem Abe'a oraz innych Mudokonów przy życiu.

 1. Skradanie się - Na stronie wyjaśniamy jak unikać wszczynania alarmów (pasek zaalarmowania okolicy), jak nie dać się zauważyć przeciwnikom, jak odwracać uwagę wrogów rzucanymi przedmiotami, a także jak neutralizować lub przekradać się obok śpiących przeciwników.
 2. Walka - Opracowaliśmy listę sztuczek, broni i ataków, dzięki którym Abe może ogłuszać lub zabijać wrogów. Osobne porady dotyczą pełnoprawnych przeciwników, jak i mniejszych kreatur napotykanych w badanych lokacjach. Wyjaśniamy też na jakich zasadach inne Mudokony mogą atakować wrogów.
 3. Eksploracja i sekcje platformowe - Przygotowaliśmy różnorakie porady dotyczące m.in. badania nowo odwiedzanych lokacji w poszukiwaniu lootu i sekretów, radzenia sobie z różnorakimi zagrożeniami środowiskowymi oraz doskakiwania do kolejnych półek.
 4. Dowodzenie Mudokonami - Na stronie znalazły się wartościowe porady odnośnie wydawania napotykanym Mudokonom różnorakich poleceń, np. podążania za Abe'em albo używania podarowanych im przedmiotów. Wszystko to ma na celu unikanie sytuacji, w których bezpowrotnie zginą.
 5. Kontrola umysłu - Nasz poradnik dokładnie objaśnia na jakich zasadach działa mechanika kontroli umysłu, kogo można opętać i jakie najważniejsze zastosowania powiązane są z opcją kontroli umysłu.
 6. Crafting - W poradniku wyjaśniamy na jakich zasadach odbywa się wytwarzanie przedmiotów w grze. Ponadto informujemy jakie są wymagania craftingu i jakiego rodzaje obiekty można wyprodukować.
 7. Odznaki - Wyjaśniamy jak zdobywać odznaki (Badges), czyli jak zaliczać swego rodzaju wyzwania dotyczące np. eliminowania przeciwników na określone sposoby czy odnajdywania sekretów.
 8. Quarma - Na stronie znajduje się wyjaśnienie współczynnika Quarma. Jest to system karmy powiązany z pozytywnymi lub negatywnymi czynnościami i wydarzeniami z rozgrywanych etapów.
 9. Lista gadżetów - Przygotowaliśmy zestawienie wszystkich dostępnych przedmiotów, które są przydatne w eliminowaniu lub odwracaniu uwagi wrogów, a także w rozwiązywaniu niektórych zagadek środowiskowych. Podpowiadamy również które gadżety z gry są najlepsze.

Oddworld Soulstorm: FAQ

W rozdziale FAQ przygotowaliśmy odpowiedzi na często zadawane pytania. Dotyczą one rozwiązań konkretnych problemów jakie możemy napotykać w trakcie przechodzenia gry.

 1. Śmierć Abe'a - jak unikać? - Podpowiadamy jak unikać najczęstszych błędów mogących doprowadzić do zgonu Abe'a. Chodzi tu m.in. o nieumiejętne zachowywanie się w pobliżu przeciwników, wszczynanie alarmów oraz niedostrzeganie ukrytych pułapek.
 2. Mudokony - jak ratować? - Opisujemy cały proces krok po kroku - od odnalezienia Mudokonów, poprzez prowadzenie ich przez kolejne lokacje i utrzymywanie ich przy życiu, a kończąc na dotarciu z nimi do miejsc, w których mogą bezpiecznie uciec i zostać uznane za uratowane.
 3. Komunikowanie się z Mudokonami - jak? - Na stronie zamieściliśmy zestawienie komend, które możemy wydawać napotykanym Mudokonom (np. idź za mną, zatrzymaj się). Podpowiadamy również jakie najczęstsze zastosowania mają poszczególne polecenia.
 4. Alarmy - jak unikać? - Wszczęcie alarmu w Oddworld Soulstorm może sprowadzić na Abe'a i inne Mudokony poważne kłopoty i doprowadzić ich do szybkiego zgonu. Przygotowaliśmy kilka wskazówek w jakich okolicznościach może zostać wszczęty alarm i jak powinniśmy się zachowywać żeby ich unikać i pozostawać w ukryciu.
 5. Kradzież kieszonkowa - jak działa? - Informujemy w jaki sposób Abe może okradać napotykanych przeciwników oraz na jaki loot można liczyć dzięki poleganiu na kradzieży kieszonkowej.
 6. Granie bez zabijania - czy możliwe? - Na stronie odpowiadamy na pytanie czy można ukończyć grę jako pacyfista, tzn. nie zabijając napotykanych przeciwników, tylko pozbywając się ich lub omijając na inne sposoby.
 7. Moolah / złoto - jak gromadzić? - Nasz poradnik objaśnia w jaki sposób gromadzić Moolah, które jest odpowiednikiem głównej waluty w świecie gry. Podpowiadamy też na co warto warto wydać zebrane złoto.
 8. Misje w 100% - jak zaliczyć? - Na stronie przygotowaliśmy jakie są wymagania do uznania danego etapu za ukończony w 100 procentach. Może to nam pomóc w zdobyciu niektórych trofeów gry.

Oddworld Soulstorm: Rozwiązania zagadek

W wielu etapach gry Oddworld Soulstorm musimy sporo napracować się żeby bezpiecznie przejść przez daną lokację czy żeby pomyślnie uratować napotkaną grupę Mudokonów. Wszystkie najtrudniejsze zagadki gry szczegółowo opisaliśmy na osobnych stronach poradnika.

Opis najtrudniejszych zagadek jest w przygotowaniu.

Oddworld Soulstorm: Platynowe trofeum

Oddworld Soulstorm pozwala na zdobycie platynowego trofeum na PS4 i PS5. W naszym poradniku trofeowym na stronie Trofea / Osiągnięcia bardzo dokładnie opisaliśmy wszystkie trofea i osiągnięcia, dzięki któremu odblokowanie platynowego trofeum i ukończenie gry w 100% powinno okazać się prostsze.

Oddworld Soulstorm: Wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Quad Core 1.7 GHz
 2. Pamięć RAM: 8 GB
 3. Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / Windows 10
 5. Miejsce na dysku: 20 GB
 6. Wymagane konto Epic Games Store.

Więcej informacji m.in. o zalecanych wymaganiach Oddworld Soulstorm oraz o wykorzystaniu unikalnych funkcji konsoli PS5 znajdziemy na stronie Wymagania sprzętowe.

Oddworld Soulstorm: Platformy sprzętowe - na czym zagramy?

Oddworld Soulstorm ukaże się na następujące platformy sprzętowe:

 1. PC
 2. PS4
 3. PS5

Dodatkowe informacje:

 1. Gra w wersji na komputery osobiste jest tytułem ekskluzywnym sklepu Epic Games Store. Nie jest w rezultacie możliwe zakupienie jej na Steam ani w żadnych innych popularnych sklepach.
 2. Gra w kwietniu 2021 roku zostanie zaoferowana za darmo na PS5 w ramach oferty PS+. Subskrybenci PlayStation Plus mogą odebrać za darmo Oddworld Soulstorm i grać bez dodatkowych opłat, przy czym oferta ta dotyczy wyłącznie konsoli PlayStation 5. Posiadacze PS4 muszą zakupić grę i nie mogą skorzystać z oferty.

Oddworld Soulstorm: Data premiery

Gra Oddworld Soulstorm ma dwie różne daty premiery. Dotyczą one wersji cyfrowej, która debiutuje jako pierwsza, oraz wersji pudełkowej na konsole, która ukaże się kilka miesięcy później.

 1. Data premiery cyfrowej wersji Oddworld Soulstorm to 6 kwietnia 2021 roku. Jest to wspólna data dla wszystkich trzech wersji - na PC, PS4 i PS5. Warto odnotować, że subskrybentom usługi PS+ tego samego dnia gra zostanie zaoferowana za darmo w wersji na konsolę PlayStation 5 (w ramach kwietniowej oferty PlayStation Plus).
 2. Data premiery wersji pudełkowej to 6 lipca 2021 roku. Gra w wersji pudełkowej ukaże się wyłącznie na PS4 oraz PS5 - jako zwykła i kolekcjonerska edycja. Odmiana pudełkowa nie będzie dostępna na PC.

Oddworld Soulstorm: Edycja kolekcjonerska

Oddworld Soulstorm otrzyma kolekcjonerską edycję, która pojawi się w odmianach na PS4 i PS5 i zadebiutuje ona w lipcu 2021 roku - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm otrzyma kolekcjonerską edycję, która pojawi się w odmianach na PS4 i PS5 i zadebiutuje ona w lipcu 2021 roku. W skład wersji kolekcjonerskiej wejdzie m.in. wysokiej jakości figurka Abe'a. Skład edycji dla kolekcjonerów dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie Wersje gry.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 29 marca 2021, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 7 kwietnia 2021, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.