Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja Oddworld Soulstorm poradnik, solucja

Heal all the sick Mudokons - solucja 4: The Funicular

Na tej stronie poradnika do gry Oddworld Soulstorm znajduje się druga część opisu przejścia misji 4 - The Funicular. Nasza solucja podpowiada gdzie odnaleźć wszystkie chore Mudokony, jak je uleczyć i opcjonalnie jak doprowadzić do uratowania wyleczonych Mudokonów.

Dodatkowa uwaga - Zielony kolor w opisie przejścia etapu symbolizuje sekrety i unikalne lokacje / czynności powiązane z odznakami (wyzwaniami) gry. Odznaki misji 4 opisaliśmy na osobnej stronie solucji.

Uleczenie pierwszego Mudokona - Heal a Mudokon with the antidote

Zadaniem tym możemy zająć się po zebraniu 5 składników do craftingu i wyprodukowaniu antidotum (pojedyncza butelka z odtrutką w zupełności wystarczy) - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Zadaniem tym możemy zająć się po zebraniu 5 składników do craftingu i wyprodukowaniu antidotum (pojedyncza butelka z odtrutką w zupełności wystarczy). Zaczynamy od wyjścia z kopalni, w której znaleźliśmy ostatni składnik antidotum.

Abe automatycznie uleczy pierwszego Mudokona napotkanego na górskiej ścieżce. Sprawi to, że ocalony Mudokon zacznie za nami podążać. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że:

  1. Abe może wydawać polecenia innym Mudokonom - Najważniejsze to rozkazy zatrzymania się (dolny kierunek na krzyżaku) oraz podążania za Abe'em (górny kierunek na krzyżaku). Przyda się to w dalszej części etapu do eksploracji niebezpiecznych miejsc w pojedynkę.
  2. Inne Mudokony mogą zginąć - Jest to symbolizowane przez czerwoną ikonę Mudokona w lewym dolnym rogu ekranu. Jeśli chcemy ocalić 100% Mudokonów, to po niezaplanowanej śmierci towarzysza najlepiej załadować ostatni checkpoint i spróbować ponownie.

Uleczenie pozostałych Mudokonów - Heal all the sick Mudokons

Uwaga wstępna - Na potrzeby awansowania w etapie Abe musi docelowo uleczyć "tylko" 7 Mudokonów. Nasz opis przejścia informuje jednak gdzie odnajdywać i ratować także opcjonalne Mudokony po to żeby ukończyć etap w 100 procentach.

Skorzystaj z pierwszym wyleczonym Mudokonem z pobliskiej kolejki - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Skorzystaj z pierwszym wyleczonym Mudokonem z pobliskiej kolejki. Po zaliczeniu krótkiej przejażdżki tuż obok jest drugi chory Mudokon. Tego oraz wszystkie kolejne Mudokony możemy wyleczyć przytrzymując przycisk interakcji (Kwadrat). Każda taka akcja sprawi, że za protagonistą zacznie podążać nowy sojusznik.

Udajemy się w lewo, czyli w pobliże zbadanej wcześniej trzeciej kopalni - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Udajemy się w lewo, czyli w pobliże zbadanej wcześniej trzeciej kopalni. Tym razem opuszczamy się całkiem na dół. W miejscu z powyższego obrazka jest przejście do sekretnego obszaru (Secret Area). Abe zbada go w pojedynkę.

W sekretnym obszarze znajdziemy sekret Royal Jelly oraz 4 opcjonalne Mudokony - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W sekretnym obszarze znajdziemy sekret Royal Jelly oraz 4 opcjonalne Mudokony. Każdego z tych Mudokonów możemy wyleczyć z pomocą antidotum. Po tym jak przywrócimy Mudokony do zdrowia przechodzimy całkiem w lewo gdzie znajduje się ptasi portal (Bird Portal). Abe może aktywować ten portal używając śpiewu (Chanting) i nakierowując na niego sferę Chi Orb. Po załączeniu się portalu 4 Mudokony uciekną przez niego i zostaną uznane za uratowane.

Uwaga - Z racji na to, że kamera jest oddalona, dostrzeganie Mudokonów może być utrudnione. Upewnijmy się w menu pauzy, że uratowaliśmy 4 sojuszników (wyzwanie Saviour).

Powracamy do miejsca gdzie był drugi chory Mudokon i tym razem wyruszamy w prawo - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Powracamy do miejsca gdzie był drugi chory Mudokon i tym razem wyruszamy w prawo. Trzeci chory Mudokon (spośród powiązanych z głównym celem misji) jest w miejscu z obrazka, tzn. tuż obok mostu gdzie Abe uciekał wcześniej przed przetaczającym się obiektem.

Wyruszmy dalej w prawo, ale po drodze wskoczmy do dziury, w której nie ma kolców - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Wyruszmy dalej w prawo, ale po drodze wskoczmy do dziury, w której nie ma kolców. Jest to pokazany na obrazku sekretny obszar (Secret Area), w którym możemy znaleźć sekret Royal Jelly oraz szafki z miedzianymi kłódkami. Miejsce to nie było wcześniej dostępne, bo Abe był zajęty uciekaniem przed wielkim toczącym się obiektem.

Idziemy cały czas w prawo aż dotrzemy do windy - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Idziemy cały czas w prawo aż dotrzemy do windy. Tym razem windą zjeżdżamy na sam dół, a więc dwukrotnie wciskamy przycisk wyruszenia na niższy poziom. Pozwoli to bohaterowi dotrzeć do pokazanego na obrazku wejścia do sekretnego obszaru (Secret Area). Abe zbada tę lokację w pojedynkę.

W sekretnym obszarze oprócz nowych szafek ważny jest interaktywny panel zaznaczony na powyższym obrazku - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W sekretnym obszarze oprócz nowych szafek ważny jest interaktywny panel zaznaczony na powyższym obrazku. Wejście w interakcję z nim odblokuje dostęp do innej sekretnej lokacji z początkowej części tego etapu. Miejsce to opiszemy nieco dalej w naszej solucji.

Wychodzimy z sekretnego obszaru, ponownie używamy windy i docieramy windą na środkowy poziom - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Wychodzimy z sekretnego obszaru, ponownie używamy windy i docieramy windą na środkowy poziom. Wyruszamy tu w lewo, mijając po drodze zbadaną wcześniej kopalnię. Na lewo od wejścia do kopalni spotykamy czwartego chorego Mudokona.

Podążamy dalej w lewo - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Podążamy dalej w lewo. Piąty chory Mudokon jest łatwy do odnalezienia. Mogliśmy go już wcześniej dostrzec rozgrywając początkową część misji.

Na jednej z wyżej położonych platform jest szósty chory Mudokon - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Na jednej z wyżej położonych platform jest szósty chory Mudokon. Także i jego odnajduje się bez większych kłopotów. Jest to metalowy balkonik na prawo od jednego z checkpointów.

Kierujemy się teraz w lewo, czyli idziemy w stronę obszaru gdzie rozpoczynaliśmy cały etap - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Kierujemy się teraz w lewo, czyli idziemy w stronę obszaru gdzie rozpoczynaliśmy cały etap. Przy pierwszej możliwej okazji zeskakujemy na niższy poziom. Wejście w interakcję z przełącznikiem w sekretnym obszarze (opisaliśmy to nieco wcześniej) odblokowało pokazane na obrazku dolne przejście. Abe może zbadać to opcjonalne miejsce w pojedynkę.

W nowej lokacji docelowo musimy skierować się w prawo. Dotrzemy w ten sposób do wejścia do nowego, znacznie większego sekretnego obszaru (Secret Area).

W trakcie eksploracji opcjonalnej kopalni warto pomagać sobie flarami lub śpiewem (Chanting), gdyż Abe może tu zginąć i do odkrycia jest kilka różnych obszarów - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W trakcie eksploracji opcjonalnej kopalni warto pomagać sobie flarami lub śpiewem (Chanting), gdyż Abe może tu zginąć i do odkrycia jest kilka różnych obszarów.

Pierwszy sekret Royal Jelly jest pod ścieżką gdzie rozpoczęliśmy eksplorację. Musimy uważać na pracującą maszynę i zdobyć znajdźkę gdy będzie to bezpieczne. Do ominięcia maszynerii i kontynuowania eksploracji posłużą nam drążki zlokalizowane przy suficie.

Doskakiwanie do kolejnych drążków i krawędzi pozwoli nam przeprowadzić wspinaczkę, ale musimy uważać na kolejne pracujące ostrza i wspiąć się oraz odbić w prawo gdy będzie to bezpieczne - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Doskakiwanie do kolejnych drążków i krawędzi pozwoli nam przeprowadzić wspinaczkę, ale musimy uważać na kolejne pracujące ostrza i wspiąć się oraz odbić w prawo gdy będzie to bezpieczne. Po wykonaniu ostatniego skoku w lewo dotrzemy do checkpointu i pokazanego na obrazku sekretu Royal Jelly.

Musimy teraz powrócić na dół, a konkretnie do obszaru z pierwszą dużą maszyną - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Musimy teraz powrócić na dół, a konkretnie do obszaru z pierwszą dużą maszyną. Trzeba zaczekać aż wyruszy ona w lewo i przecisnąć się w prawo żeby móc kontynuować eksplorację opcjonalnej kopalni.

Uważamy na przepaść i wspinamy się w ciemnej pieczarze żeby dotrzeć do miejsca z jeszcze jednym sekretem Royal Jelly.

Na koniec zajmijmy się zbadaniem prawej części kopalni - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Na koniec zajmijmy się zbadaniem prawej części kopalni. Dotrzemy do obszaru z 3 opcjonalnymi Mudokonami. Leczymy towarzyszy i używamy śpiewu (Chanting) żeby aktywować w tym miejscu ptasi portal (Bird Portal).

Możemy już (OSTROŻNIE!) powrócić do wyjścia z opcjonalnej kopalni, a następnie do głównych towarzyszy czekających na Abe'a na zewnątrz.

Powracamy z całą ekipą w prawo, czyli do obszaru powiązanego z aktualnym głównym zadaniem tego etapu - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Powracamy z całą ekipą w prawo, czyli do obszaru powiązanego z aktualnym głównym zadaniem tego etapu.

Siódmy chory Mudokon (spośród powiązanych z głównym celem misji) jest oparty o ścianę za pokazanym na obrazku wielkim kołem.

Użycie Mudokonów do uruchomienia windy - Find enough Mudokons to work the elevator

Tym celem misji możemy się zająć dopiero po odnalezieniu i uleczeniu siedmiu obowiązkowych chorych Mudokonów - Oddworld Soulstorm: Uleczenie chorych Mudokonów, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Tym celem misji możemy się zająć dopiero po odnalezieniu i uleczeniu siedmiu "obowiązkowych" chorych Mudokonów. Pozostajemy w obszarze gdzie był siódmy Mudokon i docieramy do rzędu interaktywnych paneli. Abe z pomocą 7 sojuszników będzie mógł je wszystkie jednocześnie aktywować i zaliczyć przejazd kolejką.

Zanim rozpoczniemy podróż warto upewnić się, że uratowaliśmy 7 z 24 Mudokonów - informacja z lewego dolnego rogu ekranu. Są to Mudokony z dwóch opisanych wcześniej opcjonalnych lokacji. Do tego wyniku nie są zaliczane Mudokony, które nadal podróżują za bohaterem. Zostaną one uznane za uratowane dopiero później, po tym jak otworzymy dla nich osobny ptasi portal.