Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja Oddworld Soulstorm poradnik, solucja

Free the pinned-down Mudokons - solucja 2: The Ruins

Na tej stronie poradnika do gry Oddworld Soulstorm znajduje się druga część opisu przejścia misji 2 - The Ruins. Nasza solucja podpowiada jak dotrzeć do Mudokonów atakowanych przez Sligi i jak im pomóc, jak przejść przez kopalnię oraz jak korzystać z min ogłuszających (Stun Mines).

Dodatkowa uwaga - Zielony kolor w opisie przejścia etapu symbolizuje sekrety i unikalne lokacje / czynności powiązane z odznakami (wyzwaniami) gry. Odznaki misji 2 opisaliśmy na osobnej stronie solucji.

Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów - Free the pinned-down Mudokons

Po tym jak uporaliśmy się z grupą Sligów i dotarliśmy na górną półkę załączy się scenka przerywnikowa - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po tym jak uporaliśmy się z grupą Sligów i dotarliśmy na górną półkę załączy się scenka przerywnikowa. Kierujemy się cały czas w prawo aż do zaktualizowania celu misji. W nowej lokacji po raz pierwszy natrafimy na miny-pułapki - Slap Mines, które reagują na ruch. Możemy się tu zachować na kilka sposobów:

  1. Próby rozbrajania pułapek - Musimy w pozycji kucającej powoli zbliżyć się do każdej miny i wcisnąć przycisk interakcji w momencie gdy na dłużej zapali się zielona lampka.
  2. Detonowanie pułapek - Możemy tego dokonywać dzięki używaniu opętania na Sligach i docieraniu nimi do min.

Uwaga - Gra może mieć problemy z rozpoznaniem czynności jeśli kilka min-pułapek jest obok siebie. Musimy ustawić się w poprawnej odległości od pułapki żeby dokonywać dezaktywacji zamiast reaktywacji jednej z poprzednich pułapek.

Kierujemy się ku wyższym półkom - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Kierujemy się ku wyższym półkom. Dwóch nowych wrogów możemy opętać i ogłuszyć/zabić. Używamy śpiewu do załączenia górnego dzwonu, a następnie przeskakujemy z rozbiegu nad rzędem min-pułapek.

W kolejnej sekcji różne Sligi okupują różne półki. Najlepszym rozwiązaniem jest wsparcie się opętaniem do przejęcia kontroli nad Sligami z lewych półek. Możemy nimi zeskakiwać na znajdujące się na dole miny-pułapki.

Idziemy w prawo i z racji braku możliwości użycia opętania podpalamy Sliga rzucając butelką z naparem w ogień - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Idziemy w prawo i z racji braku możliwości użycia opętania podpalamy Sliga rzucając butelką z naparem w ogień. Drugi Slig rozstawiony po prawej stronie jest bardziej problematyczny. Czekamy aż uda się w prawo, szybko zbliżamy się do niego od tyłu i używamy na nim opętania (będąc już dostatecznie daleko od obiektu Chant Suppressor).

W lokacji, w której przebywał drugi Slig, znajduje się sekret Royal Jelly i jest to jednocześnie sekretny obszar (Secret Area).

1 - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry
Wracamy się kawałek w lewo i rozpoczynamy wspinaczkę - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Wracamy się kawałek w lewo i rozpoczynamy wspinaczkę. Po przejściu w prawo załączy się cut-scenka.

Po zeskoczeniu na dolną półkę nie śpieszmy się z pójściem w prawo, tylko najpierw zainteresujmy się lewą barykadą z obrazka 1. Możemy rzucić butelką z naparem (Brew Bottle) w pobliskie ognisko i doprowadzić tym samym do eksplozji, która zniszczy barykadę. Pozwoli to nam udać się w lewo. Dotrzemy do sekretnego obszaru (Secret Area) z sekretem Royal Jelly.

Możemy już wznowić podróż w prawo - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Możemy już wznowić podróż w prawo. Użyjmy śpiewu i aktywowania dzwonu do odblokowania przejścia, oraz opętania do uporania się ze Sligiem.

Po dotarciu do nowych min Slap Mines z powyższego obrazka musimy je osobiście rozbroić. Nie możemy w tym miejscu użyć opętania, ale możemy z niego skorzystać na lewo stąd. Po przejęciu kontroli nad Sligiem pójdźmy nim w prawo i zabijmy Sliga, który pilnuje sekretu Royal Jelly. Pozwoli to nam osobiście do niego dotrzeć.

Mudokony ostrzeliwane są przez Sligi - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Mudokony ostrzeliwane są przez Sligi. Możemy po kolei zacząć się nimi zajmować. Jeśli będziemy stać w miejscu z dołączonego obrazka, to Abe będzie dostatecznie daleko od obiektu blokującego śpiew. Pozwoli nam to bezproblemowo opętać wszystkie Sligi. Możemy je po kolei eliminować, choć te rozstawione bardziej na prawo możemy również ogłuszać i osobiście docierać do nich żeby je związać.

Po zniwelowaniu zagrożenia możemy rozpocząć nowy przemarsz. Używamy śpiewu żeby dolecieć sferą Chi Orb do dzwonu i odblokować przejście.

Doścignięcie innych - Catch up with the others

Abe docelowo zbliży się do nowych Sligów z dołączonego obrazka - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Abe docelowo zbliży się do nowych Sligów z dołączonego obrazka. Najbardziej problematyczny jest pierwszy Slig, w którego rzucamy butelką z naparem w momencie gdy będzie zwrócony w przeciwną stronę.

Kolejne dwa Sligi możemy opętać. Sliga z najniższej półki pozbywamy się rzucając w stronę ogniska butelką z naparem.

Po dotarciu do dzwona posyłamy w jego stronę sferę Chi Orb, by odblokować przejście - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po dotarciu do dzwona posyłamy w jego stronę sferę Chi Orb, by odblokować przejście. Wykonujemy podwójny skok żeby dotrzeć do wysoko położonej półki.

Kontynuujemy podróż w górę. Doprowadzi ona nas do pokazanego na obrazku wejścia do kopalni. Musimy zająć się zbadaniem tej lokacji.

Miny ogłuszające - Stun Mines

Od momentu wejścia do kopalni możemy zacząć przeszukiwać wszystkie szafki w poszukiwaniu min ogłuszających - IED Stun Mines - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Od momentu wejścia do kopalni możemy zacząć przeszukiwać wszystkie szafki w poszukiwaniu min ogłuszających - IED Stun Mines. Jest to zupełnie nowy gadżet, którego używa się tak samo jak butelek - trzeba go wybrać z menu inwentarza (przytrzymanie Trójkąta).

Gra odblokowała też menu craftingu (wciśnięcie Trójkąta), ale na chwilę obecną nie dysponujemy jeszcze składnikami do wytwarzania min. Na szczęście dzięki eksploracji możemy je na bieżąco odnajdywać.

Kierujemy się na dolne poziomy kopalni zaglądając po drodze do wszystkich szafek - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Kierujemy się na dolne poziomy kopalni zaglądając po drodze do wszystkich szafek. Slig pilnuje dźwigni i to właśnie w tym miejscu możemy przetestować używanie min ogłuszających. Celujemy gdzie chcemy rzucić (prawa gałka analogowa) i potwierdzamy rzut (R2).

Miny ogłuszające same w sobie nie skupiają uwagi wrogów. Problem ten można rozwiązywać wprowadzając Sligi w zaalarmowany stan i w przypadku kopalni najłatwiej to osiągnąć próbując zaśpiewać. Aktywowanie się urządzenia Chant Suppressor zaalarmuje zawsze okolicznych wrogów, którzy zaczną patrolować okolicę. Po tym jak Slig wejdzie na minę zostanie ogłuszony. Najlepiej wtedy szybko do niego dotrzeć i go związać, a także przeszukać ciało. Jeśli nie mamy taśmy (Tape), to szybko oddalmy się od wroga zanim odzyska przytomność.

Istotną informacją jest to, że pokonany Slig pozostawi po sobie miedziany klucz - Copper Square Key - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Istotną informacją jest to, że pokonany Slig pozostawi po sobie miedziany klucz - Copper Square Key. Abe od tego momentu może używać wspomnianego klucza do otwierania wszystkich zamkniętych pojemników z miedzianymi kłódkami - pierwsze szafki z tego typu zabezpieczeniem są po prawej stronie.

Klucz pozostanie już z nami na zawsze i będzie też znajdował się w inwentarzu bohatera w kolejnych etapach. Pozwoli to nam rozbrajać wszystkie kolejne miedziane kłódki. Niestety miedziany klucz nie będzie pasował do kłódek o innym kolorze.

Badamy okolicę i pociągamy za dźwignię żeby móc udać się w lewo - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Badamy okolicę i pociągamy za dźwignię żeby móc udać się w lewo. W tej części kopalni przebywają kolejni wrogowie, ale schemat działania jest identyczny:

  1. Rozstawiamy minę w pobliżu przeciwnika (cenna uwaga - rzutów możemy też dokonywac w pozycji wiszącej).
  2. Próbujemy używać śpiewu żeby załączył się Chant Suppressor i żeby okolica została zaalarmowana.
  3. Czekamy aż Slig patrolujący okolicę wejdzie na minę i wiążemy lub omijamy go.
Wyjście z kopalni jest w jej lewej górnej części - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Wyjście z kopalni jest w jej lewej górnej części. Po okolicy kręcą się dwa Sligi, ale możemy je ogłuszyć rozrzucając dwie miny.

Po wyjściu na zewnątrz docieramy do drabinek i wykorzystujemy je do dotarcia na wyższą półkę. Na wszystkich okolicznych przeciwnikach możemy używać opętania. Pozwoli nam to dotrzeć do dźwigni (Lever) i pociągnąć za nią. Wracamy się w lewo i śpiewamy po to żeby sfera Chi Orb dotarła do dzwona i odblokowała przejście.

Wyruszamy w prawo - Oddworld Soulstorm: Uwolnienie przygwożdżonych Mudokonów, The Ruins - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Wyruszamy w prawo. Podczas podróżowania tą ścieżką musimy unikać snajperów, a konkretnie czerwonych wiązek laserów. Schemat działania jest bardzo prosty - chowamy się po drodze za przeszkodami i przebiegamy dalej gdy będzie bezpiecznie. W razie potrzeby możemy też kucnąć za zasłoną.

Docelowo musimy dotrzeć do bramki, która przeniesie nas w nowe miejsce. Udajemy się w prawo i docieramy do checkpointu.