Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja Oddworld Soulstorm poradnik, solucja

Find a path through the Sligs - solucja 3: The Blimp

Na tej stronie poradnika do gry Oddworld Soulstorm znajduje się druga część opisu przejścia misji 3 - The Blimp. Nasza solucja podpowiada jak bezpiecznie przejść przez dwie lokacje ze Sligami, wrogimi snajperami oraz ostrzałem moździerzowym sterowca.

Dodatkowa uwaga - Zielony kolor w opisie przejścia etapu symbolizuje sekrety i unikalne lokacje / czynności powiązane z odznakami (wyzwaniami) gry. Odznaki misji 3 opisaliśmy na osobnej stronie solucji.

Snajperzy i bombardowania - pierwsza lokacja

Przed nami trudniejsza część etapu - musimy przejść przez dwie duże lokacje, w których Abe musi jednocześnie radzić sobie ze Sligami, snajperami (czerwone wiązki) oraz bombardowaniami sterowca - Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Przed nami trudniejsza część etapu - musimy przejść przez dwie duże lokacje, w których Abe musi jednocześnie radzić sobie ze Sligami, snajperami (czerwone wiązki) oraz bombardowaniami sterowca. Szczególnie irytujace są te ostatnie - nawet jeśli wydaje się nam, że stoimy za dobrą zasłoną, może zdarzyć się tak, że zostaniemy trafieni przez jakąś bombę. Problem możemy ograniczać dużo przemieszczając się i oddalając się / biegając po odniesieniu obrazeń od ostrzału moździerzowego żeby zregenerować zdrowie.

W badanej lokacji nie ma urządzeń Chant Suppressor, a więc możemy używać opętania na wszystkich Sligach. Jeśli nie chcemy ryzykować oberwania ostrzałem moździerzowym, to po opętaniu najlepiej Sliga od razu zabić lub zaatakować nim innego. Podejmowanie prób ogłuszania i związywania Sligów może być ryzykowne.

Musimy kierować się sukcesywnie w lewo - Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Musimy kierować się sukcesywnie w lewo. Po drodze warto zainteresować sie zaznaczoną na obrazku półką, na której znajduje się sekret Royal Jelly. Dotarcie do tej znajdźki wiąże się z ryzykiem znalezienia się na celowniku snajperów - musimy w dobrym momencie wspinać się na półki i doskakiwać do kolejnych.

W celu opuszczenia tej lokacji wykonujemy podwójny skok w lewo z półki, na której był sekret. Pozwoli to nam przeskoczyć nad płomieniami i dotrzeć do checkpointu.

Snajperzy i bombardowania - druga lokacja

Także i w drugiej dużej lokacji zagrożeniami są Sligi, snajperzy oraz ostrzał moździerzowy sterowca - Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Także i w drugiej dużej lokacji zagrożeniami są Sligi, snajperzy oraz ostrzał moździerzowy sterowca. Najbliższych dwóch Sligów możemy pozbyć się polegając na opętaniu. Jako że Abe może dość szybko znaleźć się na celowniku sterowca opętanych wrogów warto od razu zabijać (przy założeniu, że nie stoimy w jakimś bezpiecznym miejscu).

Jeśli chcemy zebrać wszystkie znajdźki, to powinniśmy rozważyć skierowanie się w lewo i doskakiwanie do kolejnych wysokich półek. Musimy przy tym unikać snajperów, ale nagrodą za nasze starania będzie możliwość doskoczenia do zaznaczonej na obrazku półki z sekretem Royal Jelly.

Szybko zeskoczmy na niższe półki po prawej stronie - Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Szybko zeskoczmy na niższe półki po prawej stronie. Najlepsza taktyka to przejście przez dolne poziomy lokacji. Wiąże się to z napotykaniem nowych Sligów, przy czym możemy swobodnie używać na nich opętania. Umiejętności te starajmy się używać podczas gdy Abe stoi za jakąś zasłoną żeby zmniejszyć ryzyko oberwania odłamkiem.

Dolna ścieżka doprowadzi nas do punktu kontrolnego. Uwaga - Miejsce tuż obok checkpointu też może być bombardowane. Nie jest to niestety bezpieczna lokacja.

Problem ze snajperami został chwilowo zażegnany, ale nadal musimy uważać na Sligów i na bombardowania sterowca - Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Problem ze snajperami został chwilowo zażegnany, ale nadal musimy uważać na Sligów i na bombardowania sterowca. Przygotujmy sobie butelki z wodą (Water Bottle) - można je odnaleźć w pobliskich najemnikach.

Wykonujemy podwójny skok w stronę lewej półki, opuszczamy się i pozostając z pozycji wiszącej gasimy butelkami z wodą płomienie pod sobą. Pozwoli to nam tam bezpiecznie wylądować i zacząć używać opętania do wyeliminowania Sligów z wyższych półek. Opętane Sligi najlepiej będzie zabić, gdyż dotarcie do ogłuszonych wrogów byłoby bardzo wymagające.

Po zabezpieczeniu obszaru nad sobą możemy rozpocząć wspinaczkę - Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu obszaru nad sobą możemy rozpocząć wspinaczkę. Niestety małe półki będą stawały w płomieniach. Musimy je szybko gasić po to żeby w trakcie rzucania butelkami z wodą nie stać się celem bombardowania.

Po dotarciu na najwyższą półkę możemy rozpocząć bieg w lewo. Zaprowadzi on nas do nowych pojemników i punktu kontrolnego.

W nowej lokacji kierujemy się w dół gasząc po drodze płomienie - Oddworld Soulstorm: Przeprawa przez terytorium Sligów, The Blimp - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W nowej lokacji kierujemy się w dół gasząc po drodze płomienie. W miejscu z powyższego obrazka możemy przeturlać się przez mały otwór żeby dotrzeć do prawego obszaru, w którym znajduje się sekret Royal Jelly.

Wyruszamy w lewo. W ostatniej lokacji opisywanego etapu przebywa 2 Sligów. Abe nie może ich pozbyć się opętaniem (okoliczny Chant Suppressor). Najpierw gasimy płomienie butelkami z wodą, a po znalezieniu się pod Sligami zaczynami używać min ogłuszających. Pozwoli to nam pozbyć się obu wrogów. Wybranie lewej ścieżki pozwoli dotrzeć do miejsca zakończenia misji.