Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja Oddworld Soulstorm poradnik, solucja

Escape the burning cave - solucja 1: The Raid on Monsaic

Na tej stronie poradnika do gry Oddworld Soulstorm znajduje się opis przejścia misji 1 - The Raid on Monsaic. Nasza solucja podpowiada jak bezpiecznie opuścić płonące jaskinie, jak zachowywać się jeśli Abe zostanie podpalony, jak unikać ostrzału wrogów i jak radzić sobie z zagrożeniami środowiskowymi.

Dodatkowa uwaga - Zielony kolor w opisie przejścia etapu symbolizuje sekrety i unikalne lokacje / czynności powiązane z odznakami (wyzwaniami) gry. Odznaki misji 1 opisaliśmy na osobnej stronie solucji.

Ucieknięcie z płonącej jaskini - Escape the burning cave

Po uzyskaniu kontroli nad protagonistą wyruszamy w prawo - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po uzyskaniu kontroli nad protagonistą wyruszamy w prawo. Odnajdywane po drodze kamienie Story Stone zawierają krótkie samouczki / podpowiedzi na temat podstaw gry oraz sterowania Abem - do wchodzenia w interakcję z nimi używany jest Kwadrat.

Kierujemy się w prawo, polegając na sprincie (przytrzymywanie R1) i skokach (X; Abe może też wykonywać podwójne skoki - przycisk X trzeba wcisnąć w locie drugi raz). Nie zatrzymujemy się pod ostrzałem, bo Abe może zostać zastrzelony lub podpalony. W tym drugim przypadku możemy zacząć robić przewrotki (przytrzymywanie B) żeby ugasić bohatera. Przewrotki będą też wymagane do przeciśnięcia się pod skałami.

Po drodze będziemy napotykać punkty kontrolne (Checkpoint) - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po drodze będziemy napotykać punkty kontrolne (Checkpoint). Możemy powracać do nich automatycznie po śmierci Abe'a lub ręcznie wybierając restart z menu pauzy (przyda się to w późniejszych etapach gdy np. nie uda nam się uratować Mudokonów).

W kolejnej pieczarze omijamy lewitujące miny i wykonujemy skoki w prawo. Abe znajdzie się pod ostrzałem i może chować się po drodze za małymi murkami. Oferują one niestety jedynie czasową ochronę i mogą zostać docelowo zniszczone.

Butelki z wodą - Water Bottles

Obok kolejnego checkpointu znajdziemy pierwsze interaktywne pojemniki - można je badać wciskając Kwadrat - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Obok kolejnego checkpointu znajdziemy pierwsze interaktywne pojemniki - można je badać wciskając Kwadrat. Abe może pozyskiwać w ten sposób loot i chwilowo zdobywanym lootem będą wyłącznie butelki z wodą - Water Bottle. To pierwszy gadżet bohatera, który wykorzystywany jest do gaszenia pożarów.

Butelki musimy wybrać z inwentarza (przytrzymanie Trójkąta), następnie przystąpić do celowania (prawa gałka analogowa) i na koniec potwierdzić rzut (R2). Celujemy oczywiście w płomienie. Nie każda tego typu akcja zakończy się sukcesem, ale wystarczy lekko skorygować tor lotu butelki i spróbować ponownie.

Zanim wybierzemy ugaszone przejście warto doskoczyć do górnych półek, tzn - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Zanim wybierzemy ugaszone przejście warto doskoczyć do górnych półek, tzn. tych zlokalizowanych nad checkpointem. Znajdziemy pierwszy sekret Royal Jelly. Kolekcjonowanie tych przedmiotów pozwala wydłużyć pasek zdrowia Abe'a.

Wracamy na dół i wyruszamy w prawo. Po dotarciu do krawędzi przepaści musimy pomagać sobie podwójnymi skokami po to żeby bezpiecznie doskakiwać do bardziej oddalonych półek.

1 - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry
W górnej oraz w dolnej części obszaru, w którym wykonuje się podwójne skoki, są dwa kolejne sekrety Royal Jelly - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W górnej oraz w dolnej części obszaru, w którym wykonuje się podwójne skoki, są dwa kolejne sekrety Royal Jelly. Przy próbach dotarcia do znajdziek musimy uważać na płomienie oraz na latające miny.

Po zebraniu sekretów wyruszamy wdalej w prawo. Pamiętajmy o tym żeby rozpoczynać sprint w miejscach, w których życie Abe'a ponownie znajdzie się w niebezpieczeństwie. W dalszej części przemarszu bohater musi po raz pierwszy skorzystać z drążków Monkey Bars. Wystarczy do nich doskakiwać, a Abe sam się ich złapie.

W sali z płomieniami musimy najpierw kierować się w prawo, później wspiąć się na wyższą półkę i następnie zacząć doskakiwać do lewych drążków - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W sali z płomieniami musimy najpierw kierować się w prawo, później wspiąć się na wyższą półkę i następnie zacząć doskakiwać do lewych drążków. Dalsza przeprawa również jest liniowa i zakłada chwytanie się kolejnych drążków. Pamiętajmy o tym żeby nie pozostawać zbyt długo za murkami, które mogą zostać zburzone.

Po dotarciu do miejsca z dołączonego obrazka możemy opuścić się i zebrać sekret Royal Jelly. Kierujemy się dalej w prawo i używamy po drodze butelek z wodą do ugaszenia płomieni.

Abe docelowo dotrze do pieczary, w której znajdują się cztery drążki nad płonącą podłogą - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Abe docelowo dotrze do pieczary, w której znajdują się cztery drążki nad płonącą podłogą. Zatrzymajmy się na ostatnim drążku i wycelujmy butelkami z wodą w zaznaczony na dołączonym obrazku prawy dolny narożnik tej lokacji. Po ugaszeniu płomieni możemy tam osobiście dotrzeć i zebrać sekret Royal Jelly.

Wspinamy się na górę i wyruszamy w prawo. W kolejnym płonącym obszarze musimy śpieszyć się z doskakiwaniem do drążków. Warto polegać na opcji sprintu i nie zatrzymywać się żeby drewniana konstrukcja przedwcześnie się nie zawaliła.

Butelki z naparem - Brew Bottles

Po dotarciu do końcowej części półki zaczniemy zeskakiwać na niżej położone - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po dotarciu do końcowej części półki zaczniemy zeskakiwać na niżej położone. Na samym dole znajduje się praktycznie nieukryty sekretny obszar (Secret Area). Możemy ugasić płomienie butelkami z wodą i umożliwić sobie dotarcie do sekretu Royal Jelly.

Po zdobyciu znajdźki wyruszamy w lewo. Przeszukanie okolicznych pojemników pozwoli nam po raz pierwszy wejść w posiadanie butelek z naparem - Brew Bottle. Możemy przełączać się pomiędzy butelkami z naparem i butelkami z wodą z poziomu inwentarza (przytrzymanie Trójkąta).

Działanie butelek z naparem polega na podpalaniu okolicy - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Działanie butelek z naparem polega na podpalaniu okolicy. Schodzimy na sam dół i interesujemy się zabarykadowanym prawym przejściem. Musimy rzucić butelką z naparem w taki sposób żeby weszła ona w kontakt z ogniskiem i doprowadziła do podpalenia oleistej substancji. Płomienie przeniosą się na barykadę i docelowo ją zniszczą. Jeśli się nie powiodło i pożar nie wybuchł, to spróbujmy rzucić butelką pod innym kątem.

Zanim wyruszymy dalej przełączamy się oczywiście na butelki z wodą i używamy ich do ugaszenia pożaru. Dopiero teraz możemy bezpiecznie wyruszyć w prawo.

Schodzimy na dół (w okolicy są nowe pojemniki z lootem) - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Schodzimy na dół (w okolicy są nowe pojemniki z lootem). Dotrzemy do kolejnej barykady i musimy powtórzyć te same kroki - rzucamy butelką z naparem w stronę ognia i oleistej substancji, czekamy aż płomienie strawią barykadę i przełączamy się na butelki z wodą po to żeby użyć ich do ugaszenia pożaru. Uwaga - Jeśli barykada nie chce się podpalić, to rzućmy w nią dodatkową butelką z naparem.

Wkrótce dotrzemy do pierwszej windy (Pulley). Musimy wejść z nią w interakcję (Kwadrat) i dotrzeć nią na górę.

Pozostajemy w miejscu, w które dotarliśmy po użyciu windy i doskakujemy do lewych krawędzi - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Pozostajemy w miejscu, w które dotarliśmy po użyciu windy i doskakujemy do lewych krawędzi. Na najwyżej lewej półce ukryto sekret Royal Jelly i jest to jednocześnie sekretny obszar (Secret Area).

Zeskakujemy na dół i wyruszamy w prawo - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Zeskakujemy na dół i wyruszamy w prawo. Abe musi wkrótce rozpocząć sprint po to żeby unikać ostrzału i podpalenia.

W trakcie zaliczania sceny ucieczki rozglądamy się za obszarem z dołączonego obrazka - bohater może tam znaleźć kolejny sekret Royal Jelly.

2 - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry
Po zaliczeniu krótkiej nowej wspinaczki zatrzymujemy się w miejscu z obrazka 1 - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po zaliczeniu krótkiej nowej wspinaczki zatrzymujemy się w miejscu z obrazka 1. Możemy się to obrócić i doskoczyć do prawej górnej półki. Wykonanie tej czynności pozwoli nam dotrzeć do sekretnego obszaru (Secret Area) oraz sekretu Royal Jelly.

Dopiero teraz udajemy się w lewo i docieramy do windy. Po zaliczeniu przejażdżki kierujemy się w prawo i korzystamy z jeszcze jednej windy.

Musimy kierować się w prawo i do radzenia sobie z płomieniami możemy oczywiście używać butelek z wodą - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Musimy kierować się w prawo i do radzenia sobie z płomieniami możemy oczywiście używać butelek z wodą. W trakcie przeprawy w prawym górnym rogu ekranu pojawi się licznik uratowanych i zabitych Mudokonów. W tym etapie nie musimy nikogo ratować. Wszystkie Mudokony zostaną automatycznie ocalone.

Abe wkrótce będzie musiał ponownie unikać ostrzału. Podczas ucieczki pilnujmy się jedynie żeby nie przegapić półki z sekretem Royal Jelly z dołączonego obrazka.

Tuż po odnalezieniu opisanego powyżej sekretu zeskakujemy na najniższy poziom i udajemy się w prawo - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Tuż po odnalezieniu opisanego powyżej sekretu zeskakujemy na najniższy poziom i udajemy się w prawo. Abe może przeturlać się przez mały otwór i dotrzeć do pokazanego na obrazku obszaru. Jest tu ostatni sekret Royal Jelly i żeby do niego dotrzeć musimy ugasić płomienie (butelki z wodą).

Po zdobyciu znajdźki powracamy w lewo i zaliczamy wspinaczkę. Po drodze gasimy płomienie i doskakujemy do wyższych półek (przydatny będzie podwójny skok).

W nowym obszarze możemy przetestować akcję niszczenia skrzyń z butelkami z naparem (Kwadrat) - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W nowym obszarze możemy przetestować akcję niszczenia skrzyń z butelkami z naparem (Kwadrat). Po zebraniu butelek zainteresujmy się lewą górną półką. Doskoczenie do niej pozwoli nam odkryć ostatni sekretny obszar (Secret Area).

Powracamy na dół i w poznany już wcześniej sposób używamy butelek z naparem na ognisku celem zniszczenia barykady. Gasimy pożar i wyruszamy w prawo.

Końcowa część tego etapu to już wyłącznie bardzo liniowa ucieczka - Oddworld Soulstorm: Ucieczka z płonącej jaskini, The Raid on Monsaic - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Końcowa część tego etapu to już wyłącznie bardzo liniowa ucieczka. Polegamy na opcji sprintu oraz na wykonywaniu skoków po to żeby omijać przepaście i doskakiwać do drążków. Po ucieknięciu przeciwnikom gra załączy cut-scenkę i wyświetli się ekran podsumowania misji.