Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja Oddworld Soulstorm poradnik, solucja

Collect all ingredients to craft the Antidote - solucja 4: The Funicular

Na tej stronie poradnika do gry Oddworld Soulstorm znajduje się pierwsza część opisu przejścia misji 4 - The Funicular. Nasza solucja podpowiada gdzie odnaleźć pięć składników antidotum, jak uruchomić pierwszy generator z kopalni oraz jak doprowadzić do stworzenia odtrutki w oparciu o crafting.

Dodatkowa uwaga - Zielony kolor w opisie przejścia etapu symbolizuje sekrety i unikalne lokacje / czynności powiązane z odznakami (wyzwaniami) gry. Odznaki misji 4 opisaliśmy na osobnej stronie solucji.

Zdobycie pierwszego składnika - Collect the first ingredient

Wyruszamy w prawo - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Wyruszamy w prawo. Bohater po drodze natrafi na pierwsze szafki (Lockers) i w kolejnych tego typu obiektach będziemy odnajdywać m.in. składniki do craftingu. Część z nich będzie mogła przydać się nam w dalszej części etapu do stworzenia pierwszych min ogłuszających w oparciu o crafting.

Ignorujemy zablokowane dolne przejście (można je odblokować później) i wykonujemy podwójny skok żeby dotrzeć do obszaru z wagonikami kolejki. Abe zacznie tu spotykać pierwsze chore Mudokony. Chwilowo nie możemy im pomóc. Konieczne okaże się zebranie pięciu różnych składników do craftingu po to żeby je zużyć do wyprodukowania antidotum. Kolejne składniki odnajduje się w narzuconej przez autorów kolejności.

Dolne przejście jest zabarykadowane i jego odblokowanie dzięki przywróceniu dostaw prądu stanie się naszym nowym priorytetem - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Dolne przejście jest zabarykadowane i jego odblokowanie dzięki przywróceniu dostaw prądu stanie się naszym nowym priorytetem. Ignorujemy chwilowo kolejne chore Mudokony oraz rząd paneli kontrolnych na górnej platformie. Kierujemy się dalej w prawo aż dotrzemy do wejścia do pierwszej kopalni.

W najbliższej szafce znajdziemy pierwsze flary (Flares). Mogą one być bardzo pomocne w tej misji do rozświetlania ciemnych lokacji. Flary najlepiej jest zawsze wybierać z rozwijanego menu (przytrzymanie Trójkąta), dzięki czemu Abe będzie je trzymał w ręce zamiast rzucania nimi. Każda flara ma ograniczony czas działania. Wyczerpanie zapasu flar nie oznacza podróżowania w całkowitych ciemnościach, aczkolwiek widoczność zostanie mocno ograniczona i trudniej będzie nam np. lokalizować pułapki, przeszkody czy półki, do których można doskoczyć.

Niedługo po zdobyciu flar Abe zmuszony zostanie do przeciśnięcia się przez wąski tunel - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Niedługo po zdobyciu flar Abe zmuszony zostanie do przeciśnięcia się przez wąski tunel. To właśnie tu znajdziemy pierwszy składnik antidotum - Moongrass.

Zdobycie drugiego składnika - Collect the second ingredient

Po dotarciu do nowego kamienia Story Stone możemy zgodnie z sugestią gry przetestować używanie śpiewu (Chanting) i sfery Chi Orb do skanowania i rozświetlania ciemnych lokacji - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po dotarciu do nowego kamienia Story Stone możemy zgodnie z sugestią gry przetestować używanie śpiewu (Chanting) i sfery Chi Orb do "skanowania" i rozświetlania ciemnych lokacji. To dodatkowa pomoc jeśli zabraknie nam flar, aczkolwiek używanie jej będzie całkowicie opcjonalne.

Na dole znajdziemy nowe szafki, a w nich nowe flary. Po tym jak wyruszymy w lewo od checkpointu zeskoczmy do najbliższej dziury. Nie będzie to pułapka, tylko pierwszy sekretny obszar (Secret Area) z dwoma szafkami z lootem.

Powracamy na górę i wykonujemy kilka kroków w lewo - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Powracamy na górę i wykonujemy kilka kroków w lewo. Abe znajdzie w tym miejscu drugi składnik antidotum - Paramold.

Odnalezienie Phatoline w kopalni i uruchomienie generatora - Find Phatoline in the mine

Przeciskamy się przez wąski tunel - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Przeciskamy się przez wąski tunel. Nad drugą przepaścią musimy przeskoczyć, gdyż zgodnie z ostrzeżeniem z tabliczki spadnięcie w przepaść oznaczałoby śmierć protagonisty.

Dotrzemy do nieaktywnego generatora Phatoline Generator. Do rozwiązania jest tu prosta zagadka. Nad generatorem są dwie półki z powyższego obrazka. Przystępujemy w tym miejscu do wspinaczki.

Po dotarciu na najwyższą półkę możemy zacząć korzystać z drążków (Monkey Bars) po prawej stronie - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Po dotarciu na najwyższą półkę możemy zacząć korzystać z drążków (Monkey Bars) po prawej stronie. Dotrzemy w ten sposób do miejsca, w którym znajdują się Phatoline (poszukiwany kanister z benzyną) oraz sekret Royal Jelly.

Możemy już powrócić do generatora i uzupełnić zapasy paliwa celem uruchomienie go - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Możemy już powrócić do generatora i uzupełnić zapasy paliwa celem uruchomienie go. Wykonanie tej akcji uaktywni lewą windę. Używamy jej żeby przenieść się na wyższy poziom kopalni.

Po dotarciu na górę przemieszczamy się w prawo i wychodzimy z kopalni.

Zdobycie trzeciego składnika - Collect the third ingredient

Uruchomienie generatora w kopalni doprowadziło do odblokowania przełącznika przy dolnym przejściu w miejscu z dołączonego obrazka - jest to obszar obok kilku chorych Mudokonów i pod rzędem interaktywnych terminali - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Uruchomienie generatora w kopalni doprowadziło do odblokowania przełącznika przy dolnym przejściu w miejscu z dołączonego obrazka - jest to obszar obok kilku chorych Mudokonów i pod rzędem interaktywnych terminali. Możemy wcisnąć przycisk i po podniesieniu się bramy wyruszyć w prawo.

Dotrzemy do nowej nieaktywnej windy. Na lewo od niej znajduje się wejście do drugiej kopalni. Musimy zacząć ją badać.

W trakcie eksploracji tej kopalni oraz niektórych kolejnych z dalszej części misji musimy uważać na śpiące kreatury (przykład na obrazku), które analogicznie do Sligów reagują na ruch - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W trakcie eksploracji tej kopalni oraz niektórych kolejnych z dalszej części misji musimy uważać na śpiące kreatury (przykład na obrazku), które analogicznie do Sligów reagują na ruch. Jeśli istoty te zostały wybudzone, to czekamy na innej półce aż powrócą do snu. Jeśli śpią, to przekradamy się obok nich. Nie próbujemy ich okradać, bo nie jest to możliwe.

Eksploracja kopalni ma dosyć liniowy przebieg - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Eksploracja kopalni ma dosyć liniowy przebieg. Uważamy po drodze na przepaść. Po dotarciu do miejsca z obrazka w pierwszej kolejności wykonujemy podwójny skok żeby dotrzeć na wyższą lewą półkę. Znajduje się tam sekret Royal Jelly.

W dalszej części przeprawy uważamy na kolejnego śpiącego potwora. Możemy skorzystać z zawieszonych przy suficie drążków i w taki sposób przemieszczać się w lewo. Abe docelowo dotrze do nowego generatora Phatoline Generator. Wciśnięcie przycisku przywróci dostawy prądu.

Tuż po załączeniu generatora główny bohater musi się kawałek cofnąć i zeskoczyć na niższą półkę - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Tuż po załączeniu generatora główny bohater musi się kawałek cofnąć i zeskoczyć na niższą półkę. W miejscu tym natrafimy na trzeci składnik antidotum - Haggut Moss.

Możemy dokończyć przemarsz i wyjść z drugiej kopalni.

Zdobycie czwartego składnika - Collect the fourth ingredient

Winda na prawo od wejścia do kopalni jest teraz aktywna - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Winda na prawo od wejścia do kopalni jest teraz aktywna. Może ona podróżować w dwóch kierunkach, przy czym na chwilę obecną wyruszmy od razu w górę.

Po dotarciu na wyższy poziom pociągamy za dźwignię i rozpoczynamy sprint w lewo. Abe musi uciekać przed przetaczającym się wielkim obiektem. Podczas ucieczki należy przeskakiwać nad przeszkodami i dodatkowo na koniec wykonać podwójny skok żeby wylądować na półce z powyższego obrazka i zażegnać zagrożenie.

Kierujemy się w lewo aż dotrzemy do wejścia do trzeciej kopalni - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Kierujemy się w lewo aż dotrzemy do wejścia do trzeciej kopalni. Pod nim jest jeszcze inne przejście, ale z racji braku antidotum najlepiej jest je tymczasowo zignorować. Brama zatrzaśnie się za bohaterem, ale nie musimy obawiać się sporych problemów z przejściem przez kopalnię.

W trzeciej kopalni podążamy liniową trasą. W mijanych szafkach znajdziemy nowe flary i miniemy nieaktywny generator. Przekradamy się obok śpiących potworów, choć alternatywnie możemy je też napuścić na maszynerię. Nieco dalej znajdziemy czwarty składnik antidotum - Sleech Guano.

Zdobycie ostatniego składnika - Collect the last ingredient

W dalszej części kopalni również musimy użyć skradania się do ominięcia śpiących potworów - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

W dalszej części kopalni również musimy użyć skradania się do ominięcia śpiących potworów. Obok checkpointu znajdziemy Phatoline (benzynę) oraz sekret Royal Jelly. Z kanistrem musimy powrócić do miejsca uruchomienia generatora.

Przed nami ponowna przeprawa przez kopalnię, która będzie utrudniana przez pracującą maszynerię. Na jednej z maszyn możemy wylądować, choć możemy też czekać aż maszyny przemieszczą się w inne miejsce i przebiegać gdy będzie bezpiecznie.

Ponownie kierujemy się w stronę obszaru, w którym był kanister - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Ponownie kierujemy się w stronę obszaru, w którym był kanister. Docelowo musimy dotrzeć do panelu do przywrócenia dostaw prądu. Odblokuje on górne przejście (to obok checkpointu). W okolicy znajdziemy też ostatni piąty składnik antidotum - Meetlebat Venom.

Wyprodukowanie antidotum - Craft the antidote to heal the sick Mudokons

Wciskamy Trójkąt żeby wywołać okno craftingu - Oddworld Soulstorm: Zebranie składników antidotum, The Funicular - solucja - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Wciskamy Trójkąt żeby wywołać okno craftingu. Wybieramy z niego antidotum - Antidote. Jeśli poprawnie zebraliśmy wszystkie składniki, to Abe może teraz wyprodukować antidotum.

Ważna uwaga - Do zaliczenia misji wystarczy pojedyncza butelka z antidotum. Nie będziemy musieli produkować kolejnych sztuk odtrutki i tym samym nie trzeba będzie ponownie szukać składników do stworzenia antidotum.