Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

Oddworld Soulstorm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Oddworld Soulstorm: Zaliczanie misji w 100% - jak to zrobić? Oddworld Soulstorm poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Oddworld Soulstorm informujemy jakie są wymagania do zaliczenia misji w 100 procentach. Wyjaśniamy dodatkowo jakie czynności mogą nas przybliżyć do zdobycia wszystkich odznak (wyzwań) z tytułu ukończenia etapu.

Dodatkowa uwaga - Zajmowanie się odznakami / wyzwaniami może nas przybliżać do zdobywania trofeów z grupy Gameplay Master - Oddworld Soulstorm: Zaliczanie misji w 100% - jak to zrobić? - Oddworld Soulstorm - poradnik do gry
  1. W grze Oddworld Soulstorm każdy etap kończy się podsumowaniem misji i jest to dobry sposób na prześledzenie jak dobrze sobie poradziliśmy. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że informacje z menu podsumowania możemy także śledzić na bieżąco podczas przechodzenia misji. Są one wyświetlanie na ekranie pauzy.
  2. Pod pojęciem ukończenia misji w 100% kryje się zdobycie w niej wszystkich platynowych odznak (Platinum Badges), tzn. zaliczenie w 100% wszystkich wyzwań powiązanych z misją. Liczba dostępnych rodzajów odznak różni się w zależności od misji, przy czym zazwyczaj jest to 3-5 rodzajów wyzwań.
  3. Każda odznaka w grze ma cztery poziomy - brązowy, srebrny, złoty i platynowy. W celu zaliczenia jej w 100% musimy wykonać 100% wymaganych czynności. Jeśli nie zdołamy tego dokonać, to odblokujemy odznakę niższego poziomu (np. złotą zamiast platynowej) lub w ogóle jej nie otrzymamy.
  4. Niektóre wyzwania z gry możemy częściowo lub całkowicie zawalić. Stanie się tak jeśli np. nie zdołamy uratować wymaganej liczby Mudokonów albo przegapimy okazje do pojmania wymaganej liczby przeciwników.
  5. Jeśli podejrzewamy, że popełniliśmy w jakimś miejscu błąd, to dobrym pomysłem jest zrestartowanie gry od ostatniego checkpointu po to żeby poprawić swoje ostatnie kroki. Gra pozwala też na powtarzanie całych misji z poziomu menu głównego. To dobry sposób jeśli dane wyzwanie wymaga zachowywania się w określony sposób przez cały etap, nie tylko w jakimś wybranym miejscu.
  6. W prawym górnym narożniku ekranu podsumowania wyświetlane są informacje na temat Quarmy, czyli systemu karmy w grze. Abe może zakończyć etap z pozytywną quarmą (niebieską) lub z negatywną quarmą (czerwoną). Quarma nie jest powiązana odznakami i teoretycznie nie wpływa na to czy etap jest ukończony w 100% czy też nie. Jeśli jesteśmy perfekcjonistami, to możemy skupiać się na czynnościach związanych z dodatnią karmą (niebieskich) i unikać czynności związanych z negatywną karmą (czerwonych). System karmy dokładniej opisaliśmy na stronie Quarma z naszego przewodnika po grze.
  7. W lewym górnym narożniku ekranu gra wyświetla licznik, czyli ile czasu poświęciliśmy na ukończenie etapu. Informacja ta również nie jest powiązana z możliwością zaliczenia misji w 100 procentach, aczkolwiek możemy porównywać swoje wyniki z innymi graczami (będąc w trybie online).

Dodatkowa uwaga - Zajmowanie się odznakami / wyzwaniami może nas przybliżać do zdobywania trofeów z grupy Gameplay Master. Opisaliśmy je dokładniej na stronie Trofea / Osiągnięcia.