Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Genshin Impact - poradnik do gry

Genshin Impact - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Genshin Impact: Tier lista postaci Genshin Impact poradnik, porady

Na tej stronie poradnika przeczytasz o postaciach dostępnych w Genshin Impact, które z nich należą do bardzo dobrych postaci, a w które nie warto inwestować.

Na ten moment w Genshin Impact do odblokowania są 23 postacie - Genshin Impact: Tier lista postaci - Genshin Impact - poradnik do gry

Na ten moment w Genshin Impact do odblokowania są 23 postacie. 9 z nich są postaciami 5 gwiazdkowymi. Są one o wiele trudniejsze do zdobycia, co jednak nie oznacza, że 5 gwiazdkowe postacie będą lepsze od tych 4 gwiazdkowych. Postacie zostały podzielone na tzw. Tiery, gdzie S to najlepszy Tier, a D najgorszy. Prawda jest taka, że każda postać jest przydatna, jednakże niektóre postacie robią daną rzecz lepiej od drugiej. Zaleca się nie inwestowanie w postacie z Tieru D.

S Tier

1 - Genshin Impact: Tier lista postaci - Genshin Impact - poradnik do gry
 1. Fischl - Electric - 4 gwiazdkowa, dystansowa postać, która posiada łuk oraz żywioł elektryczny. Fischl świetnie trzyma na dystans przeciwników, jest zabójcza na przeciwników typu wodnego. Jej umiejętność przyzywa elektrycznego ptaka, który utrzymuje się dość długo, obija co chwila najbliższego wroga. Na swoim Ultimate zamienia się w tego ptaka, zyskując na krótko dużą mobilność i atakując wszystko, przez co przejdzie. Po zakończeniu tej umiejętności, ptak oddziela się od niej i ponownie atakuje wszystko wokół siebie. Postać w miarę łatwo dostępna, a bardzo potężna, zwłaszcza w walce, gdyż bardzo łatwo uzyskać dodatkowy efekt łącząc dwa inne żywioły.
 2. Diluc - Pyro - 5 gwiazdkowa postać walcząca w zwarciu za pomocą miecza i ognia. Diluc jest świetnym DPSem, zadaje jedne z największych obrażeń w grze, ponadto posiada umiejętności, które wzmacniają jego ataki ogniem. Jego Ultimate zadaje obrażenia wielu przeciwnikom blisko niego. Na tę chwilę jedna z najlepszych postaci, jednakże też nieco trudniejsza do zdobycia.
 3. Venti - Wind - 5 gwiazdkowy bard, który walczy na sporym dystansie. Jego dwie umiejętności powietrzne idealnie łączą się ze sobą. Jego umiejętności zadają obrażenia w czasie, ponadto trwają bardzo długo, bo nawet do 8 sekund. W połączeniu z innymi żywiołami, jak np. ogniem, Venti w twoich szeregach będzie siać prawdziwe spustoszenie.
 4. Mona - Hydro - 5 gwiazdkowa postać, która atakuje z dystansu za pomocą wody. Ma unikalną animację podczas szybszego poruszania się, może chociażby przemieszczać się po wodzie bez pływania, dlatego do eksploracji jest to postać w sam raz. W walce może atakować kilka celów naraz, umiejętnością jej jest stworzenie klona, który zadaje obrażenia w czasie i po chwili wybucha zadając duże obrażenia. Ultimate postaci stunuje przeciwników na kilka sekund, gdy trafisz ich, stun się kończy ale otrzymują zwiększone obrażenia.
 5. Qiqi - Cryo - 5 gwiazdkowa postać atakująca mieczem. Jest jedną z najlepszych postaci wspomagających swoją drużynę. Jej umiejętności wspomagają sojuszników na 15 sekund, powodując, że zarówno Qiqi jak i inne postacie regenerują zdrowie za każdy atak, który wykona Qiqi. Do tego, aktywując tę umiejętność, tworzy ona aurę, która zadaje obrażenia wokół niej.

A Tier

2 - Genshin Impact: Tier lista postaci - Genshin Impact - poradnik do gry
 1. Jean - Wind - 5 gwiazdkowa postać, lider rycerzy. Atakuje za pomocą miecza, jej umiejętności wybijają w powietrze przeciwników, zadając obrażenia od wiatru. Jej Ultimate zadaje duże obrażenia obszarowe, ponadto tworzy aurę, na które każda postać odnawia punkty życia. Jest to jeden z lepszych healerów oraz postaci, które stunują przeciwników.
 2. Barbara - Hydro - 4 gwiazdkowa postać, jedna z tych do odblokowania za darmo. Postać ta jest całkiem dobrym supportem. Jej podstawowe ataki leczą, umiejętność tworzy deszcz, który nakłada na przeciwników status Wet. Pozwala to na tworzenie kombinacji. Jej Ultimate zwiększa maksymalne HP wszystkich postaci.
 3. Xiangling - Pyro - 4 gwiazdkowa postać, która dostępna jest za darmo, gdy osiągniesz 20 poziom AR. Atakuje za pomocą włóczni, zadaje dosyć duże obrażenia, ponadto przyzywa swojego misia na dane pole, atakując wszystkich ogniem. Jej Ultimate tworzy ogień, który obraca się wokół niej i nakłada status ognia na przeciwników znajdujących się blisko niej.
 4. Keqing - Electro - 5 gwiazdkowa postać, która włada elektrycznością. Atakuje w zwarciu za pomocą miecza. Jej umiejętność pozwala na rzucenie elektrycznego sztyletu w stronę przeciwnika, gdy użyjesz ponownie umiejętności, przemieścisz się do sztyletu, zadając obrażenia tym, którzy znaleźli się na twojej drodze. Ponadto, jej Ultimate zadaje obrażenia od elektryczności wszystkim wokół. Postać ta idealnie nadaje się do walki z większą grupą przeciwników.
 5. Razor - Electro - 4 gwiazdkowa postać, która atakuje za pomocą Claymore. Postać ta jest podobna do Keqing, jednak jest ona trudniejsza w operowaniu. Nakłada on elektryczność na przeciwnikach, im więcej, tym większe obrażenia. Ultimate polega na tym, że przyzywasz za swoimi plecami ducha opiekuńczego - elektrycznego wilka. Atakuje on wraz z tobą za pomocą elektryczności.
 6. Xiao - Wind - 5 gwiazdkowa postać, atakująca za pomocą włóczni. Postać ta zadaje duże obrażenia kosztem swojego HP. Jej Ultimate polega na tym, że zadaje zwiększone obrażenia, jednak tracisz podczas trwania tej umiejętności 3% HP z każdą sekundą. Natomiast zwykła umiejętność pozwala jej wykonywać dashe, nawet w powietrzu.
 7. Chongyun - Cryo - 4 gwiazdkowa postać, która atakuje za pomocą Claymore. Chongyun nadaje się idealnie do walki z większa grupą przeciwników, jednak traci gdy musi walczyć z jednym potężniejszym wrogiem. Jego umiejętność tworzy pole lodowe, które nakładają na twoje ataki moc Cryo, jeśli znajdujesz się na tym polu. Jego Ultimate jest bardzo tani, gdyż kosztuje tylko 40 energii, więc będziesz mógł z niej korzystać często. Przyzywa on 3 lodowe miecze, które uderzają we wroga z dużą siłą.

B Tier

3 - Genshin Impact: Tier lista postaci - Genshin Impact - poradnik do gry
 1. Lisa - Electro - 4 gwiazdkowa postać, odblokujesz ją za darmo po kilku godzinach gry. Lisa mogłaby znaleźć się nawet wyżej, gdyż jej obrażenia są bardzo duże, jednak jeśli chodzi o użytkowników Electro, są o wiele lepsze postacie od niej, jak np. Fischl. Jednakże jeśli nie masz szczęścia do zdobywania lepszych postaci, Lisa jest nadal bardzo dobrą opcją. Jej umiejętność pozwala rzucić kulę elektryczną, stackuje się ona na danym celu do 3 razy. Jeśli przytrzymasz używanie tej umiejętności, stworzysz uderzenie błyskawic na danym obszarze (zadasz zwiększone obrażenia tym, którzy mają stacki elektryczności). Jej Ultimate to przyzwanie lampy na danym obszarze, która zadaje również obrażenia wrogom.
 2. Kaeya - Cryo - 4 gwiazdkowa postać, odblokujesz ją za darmo po kilku godzinach gry. Kaeya nie jest złą postacią, zwłaszcza na początku, gdy nie masz dostępu do innych postaci posługujących się Cryo. Walczy w zwarciu za pomocą miecza, jego umiejętność pozwala mrozić przeciwników na krótki czas oraz zamrażać wodę, po której może przejść. Jego Ultimate otacza go odłamkami lodu, nakładając status zlodowacenia. Jeśli nie masz zamiaru wydawania pieniędzy na grę, lub po prostu nie masz szczęścia do postaci z żywiołem lodu, Kaeya nie jest zły. Jednakże są lepsze postacie od niego, zwłaszcza w późniejszej fazie gry.
 3. Traveler (postać gracza) - Wind/Geo - 5 gwiazdkowa postać gracza, którą otrzymujesz na samym początku gry. Postać ta posiada jeden z dwóch do wyboru żywiołów, na samym początku otrzymujesz Wind, później, gdy znajdziesz Statue of the Seven z błogosławieństwem Geo. Wind wersja jest nieco lepsza od Geo, problem w tym, że nasza postać jest gorszą wersją Venti. Umiejętności są bardzo podobne. Ultimate pozwala na stworzenie blisko siebie kuli powietrznej, zadając obrażenia przeciwnikom naprzeciw gracza, aby po chwili wyrzucić ich w powietrze. Natomiast Ultimate pozwala na wypuszczenie tornada w stronę przeciwników. Co do Geo, pozwala przyzwać meteoryty w dane miejsce, zadając obrażenia pobliskim przeciwnikom. Zapewnia również schronienie za tym meteorytem przed niektórymi atakami. Ultimate tworzy mniejsze kryształy na ziemi, odpychając przeciwników od ciebie, zadają one również obrażenia.
 4. Klee - Pyro - 5 gwiazdkowa postać atakująca za pomocą bomb. Klee to postać typu zoner. Zadaje ona najwięcej obrażeń w miejscu, w którym znajdują się jej bomby. Jej Ultimate polega na wyrzuceniu jednej większej bomby w dane miejsce, wybucha ona po chwili, tworząc pomniejsze miny. Przeciwnik wchodząc w nie, otrzyma obrażenia od ognia. Postać ta najlepiej sprawdza się w walce z większymi grupami przeciwników. Jej Ultimate polega na wyrzuceniu w danym miejscu kuli, która tworzy mniejsze kule i atakuje ognistymi laserami przeciwników przez około 10 sekund.

C Tier

4 - Genshin Impact: Tier lista postaci - Genshin Impact - poradnik do gry
 1. Bennett - Pyro - 4 gwiazdkowa postać, która atakuje za pomocą miecza. Jest to przykład postaci, która sama w sobie nie jest zła, jednakże Pyro ma tyle ciekawszych i lepszych postaci pod każdym względem, że Bennett w porównaniu z nimi wygląda po prostu słabo... Jego umiejętność pozwala na machnięcie mieczem z nałożonym ogniem na nim. Gdy chargujesz umiejętność, pozwala ci to wybić w powietrze przeciwników, tworząc efektowne combo. Jego Ultimate tworzy duży wybuch, na ziemi pozostawia aurę ognia, która leczy sojuszników poniżej 70% HP.
 2. Beidou - Electro - 4 gwiazdkowa postać, atakuje za pomocą Claymore. Jej jedyną zaletą jest tak naprawdę to, że jest całkiem wytrzymała oraz może odrzucać mniejsze potwory od siebie. Jej umiejętność polega na tym, że stoi w miejscu osłaniając się barierą, po chwili wykonuje cięcie mieczem i odrzuca przeciwników. Postać ta zyskuje na sile im więcej obrażeń otrzyma, wątpliwe, aby gracz pozwalał się uderzać, aby być silniejszym... Jej Ultimate pozwala wysyłać błyskawice pomiędzy przeciwnikami za każdym razem gdy atakuje cel.
 3. Ningguang - Geo - 4 gwiazdkowa postać, atakuje za pomocą ziemi. Ningguang to defensywna postać. Tworzy barierę, która zadaje obrażenia i blokuje pociski przeciwników. Bariera trwa bardzo długo i spełnia swoje zadanie... Problem jednak w tym, że niezbyt dużo postaci używa pocisków. Póki co nie warto używać postaci defensywnych, a taką jest między innymi Ningguang. Jej Ultimate wyrzuca w stronę przeciwnika kryształy, które odbijają się kilka razy.
 4. Noelle - Geo - 4 gwiazdkowa postać, atakuje za pomocą Claymore. Noelle jest postacią defensywną, można rzec tankiem, jednak nie ma zbyt dużej ilości HP jak na tanka przystało. Umiejętności jakie posiada to między innymi tarcza, która chroni Noelle. Jej Ultimate wzmacnia jej miecz, zwiększa zasięg ataków i zadaje więcej obrażeń.
 5. Xingqiu - Hydro - 4 gwiazdkowa postać, atakuje za pomocą miecza. Xingqiu jest dobrą postacią na start, jednak później jego moc słabnie. Otrzymuje on dzięki swojej umiejętności nieco odporności na obrażenia. Na swoim Ultimate przez 15 sekund powoduje, że gdy atakuje, tworzy wodny miecz, nakładając efekty przy uderzeniu. Postać ta nie nadaje się niestety na walkę z przeciwnikiem, który posiada dużą ilość HP, gdyż nie bije on zbyt dużych obrażeń.
 6. Sucrose - Wind - 4 gwiazdkowa postać atakująca powietrznymi pociskami. Sucrose nie jest słabą postacią, jednak jest o wiele lepszych postaci władających tych samym żywiołem, jak Jean czy Venti. Jej umiejętność pozwala na stworzenie małego obszaru, przeciwnicy znajdujący się w nim otrzymują obrażenia i zostają odepchnięci. Umiejętność ta nie zadaje dużych obrażeń, a cooldown wynosi aż 15 sekund! Jej Ultimate zwiększa obszar działania, ponadto podbija do trzech razy przeciwników, zadając za każdym razem obrażenia. Postać ta najlepsza jest, gdy musi walczyć z dużą ilością przeciwników.

D Tier

5 - Genshin Impact: Tier lista postaci - Genshin Impact - poradnik do gry
 1. Amber - Pyro - Amber to 4 gwiazdkowa postać, walczy ona łukiem i ogniem. Amber jest jedną z postaci, które dostajemy za darmo, ponadto zaledwie po kilku minutach gry. Inwestowanie w nią przynajmniej na ten moment artefaktów, broni czy doświadczenia to duża strata. Amber nie nadaje się do walki, zwłaszcza, gdy porównamy ją z innymi postaciami (nie wspominam już nawet o użytkownikach Pyro). Zadaje małe obrażenia, jej umiejętność to rzucenie lalki-przynęty, która wybucha i zadaje obrażenia innym przeciwnikom. Problem w tym, że dystans na jaki rzuca lalkę jest bardzo mały, eksplozja nie bije dużo obrażeń, a ponadto proces detonacji trwa bardzo długo. Jej Ultimate natomiast przyzywa deszcz ognistych strzał. Problem w tym, że umiejętność trwa tylko 2 sekundy, a obszar nie należy do największych... Amber może być dobra co najwyżej w eksploracji, gdy trzeba zapalić pochodnię z daleka etc.