Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Budowanie więzi/Forging a Bond - solucja Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin’s Creed Valhalla zawiera opis przejścia głównej misji fabularnej Budowanie więzi (Forging a Bond). W tym zadaniu zwrócicie się do krasnoludów w sprawie spętania wielkiego czarnego wilka.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla znajdziesz dokładny opis przejścia misji Budowanie więzi (Forging a Bond).

Eivor (Havi) zwraca się do krasnoludów w sprawie spętania wielkiego czarnego wilka.

Nagroda za wykonanie misji: 1 700 XP.

1 - Assassins Creed Valhalla: Budowanie więzi/Forging a Bond - solucja - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Odwiedź kuźnię Ivaldiego (Visit Ivaldi's Forge)

Gdy tylko wejdziesz do kuźni Ivaldiego zauważysz, że Konstruktor też przybył na rozmowę z krasnoludem z czego ten drugi wyraźnie nie jest zadowolony - Assassins Creed Valhalla: Budowanie więzi/Forging a Bond - solucja - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Gdy tylko wejdziesz do kuźni Ivaldiego zauważysz, że Konstruktor też przybył na rozmowę z krasnoludem z czego ten drugi wyraźnie nie jest zadowolony. Z rozmowy z Ivaldim dowiesz się, że Konstruktor chciał uzyskać informacje o tym, jak magia działa na wszystkich Asów i Wanów.

Gdy zapytasz, czy mistrz kowalstwa może wykuć dla Ciebie niezniszczalny łańcuch, ten odpowie, że łańcuchy nie zdadzą egzaminu i proponuje niezniszczalny sznur - oczywiście nie za darmo - Assassins Creed Valhalla: Budowanie więzi/Forging a Bond - solucja - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Gdy zapytasz, czy mistrz kowalstwa może wykuć dla Ciebie niezniszczalny łańcuch, ten odpowie, że łańcuchy nie zdadzą egzaminu i proponuje niezniszczalny sznur - oczywiście nie za darmo. Możesz zaoferować Ivaldiemu jedną z dwóch rzeczy:

  1. Moją wdzięczność (My gratitude): mówisz, że w zamian otrzyma on Twoją wdzięczność i gościnność. Gdy Ivaldi nie będzie przekonany, dodasz, że będzie mógł wrócić do swojej ojczyzny (Land of Fire), jeśli zechce;
  2. Twoją wolność (Your freedom): obiecujesz, że jeśli Ivaldi przyłoży się do pracy, uznasz umowę za spełnioną i zwolnisz krasnoluda ze służby.

By wykuć sznur, Ivaldi będzie potrzebował szczególnych składników: ścięgno niedźwiedzia (bear's tendon), oddech ryby (fish's breath), kocie kroki (A cat's footsteps) i korzeń góry (the root of a mountain). Dwa pierwsze składniki już ma, a pozostałe będziesz musiał zdobyć. Wskazówek, gdzie szukać tych rzadkich składników znajdziesz w zagadkach, które dostałeś od krasnoluda.

Otrzymasz w tym momencie dwa dodatkowe zadania: Koci krok (A Feline's Foothall) oraz Wyrwanie korzenia (Taking Root), które dokładnie opisaliśmy na osobnych stronach niniejszego poradnika. Po ich wykonaniu możesz przejść do kolejnego etapu tego zadania fabularnego.

Pomów z Ivaldim (Speak to Ivaldi)

Po zebraniu wymaganych składników: kociego kroku i korzenia góry, wróć do kuźni krasnoluda - Assassins Creed Valhalla: Budowanie więzi/Forging a Bond - solucja - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Po zebraniu wymaganych składników: kociego kroku i korzenia góry, wróć do kuźni krasnoluda. Ivaldi będzie bardzo zadowolony i obieca, że weźmie się do pracy i poinformuje Haviego, gdy sznur będzie gotowy. Ivaldi opowie także ciekawą historię usłyszaną od swojego kuzyna w której jeden z krasnoludów upił się piwem uwarzonym w Jotunheimie i jego duch przeniósł się do ciała kozy.

Po chwili na miejscu zjawi się Freyja wykrzykując, że wieża wznoszona przez Konstruktora jest prawie gotowa - Assassins Creed Valhalla: Budowanie więzi/Forging a Bond - solucja - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Po chwili na miejscu zjawi się Freyja wykrzykując, że wieża wznoszona przez Konstruktora jest prawie gotowa. Na jej obawy możesz odpowiedzieć w następujący sposób:

  1. Moja królowa jest dla mnie ważna (I value my queen): zaprzeczasz oskarżeniom i mówisz, że obchodzi Cię los Freyji. Przyznajesz, że nie powinieneś wysługiwać się królową i mówisz, że wydusisz z Konstruktora prawdę o jego nadnaturalnych zdolnościach;
  2. Nie ma się czym martwić (No need for concern): mówisz, że Cię to nie martwi, bo Konstruktor nie przeżyje nocy poślubnej. Freyja grozi, że wykastruje Haviego i uczyni go oblubienicą Konstruktora;
  3. Nie będzie żadnych zaślubin (There will be no marriage): mówisz, że nie dojdzie do zaślubin. Freyja wciąż jest wściekła więc przepraszasz za to, jak z nią postąpiłeś.

Na koniec Freyja sugeruje, że jak już będzie po wszystkim, Havi powinien zwrócić swoją włócznię w kierunku Lokiego, bo to on pakuje ich w coraz większe kłopoty.

Misja dobiegnie końca, a w ramach nagrody otrzymasz 1 700 XP.