Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Dzięki tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla dowiecie się co oznacza sugerowana moc regionu pojawiająca się na mapie świata. Opisaliśmy jak się zachowywać względem wyżej poziomowych regionów i jak zdobywać doświadczenie, i rozwijać postać.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla odpowiadamy na pytanie co oznacza współczynnik sugerowanej mocy regionu (Suggested Power). Dowiesz się również jak zwiększać moc bohatera po to żeby czynić go silniejszym.

Sugerowana moc regionu - ogólne informacje

Każdy region w grze AC Valhalla posiada informację o sugerowanej mocy - Suggested Power - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Każdy region w grze AC Valhalla posiada informację o sugerowanej mocy - Suggested Power. Można to przyrównać do sugerowanego poziomu doświadczenia bohatera, który należałoby osiągnąć zanim zdecydujesz się na eksplorację tego regionu.

Czerwony kolor oznacza, że aktualna moc Eivora jest niższa o ponad 30 punktów od rekomendowanej mocy dla danego regionu. Najlepiej wtedy poczekać i wkroczyć do regionu w dalszej części gry silniejszym bohaterem. Jeśli zdecydujesz się na eksplorację regionu, którego poziom mocy znacząco przewyższa moc bohatera, to musisz liczyć się z tym, że:

  1. Eivor będzie zadawał przeciwnikom znacznie mniejsze obrażenia, tzn. trzeba będzie wyprowadzić znacznie więcej udanych ataków zanim zginą.
  2. Ataki przeciwników będą zadawały Eivorowi znacznie większe obrażenia. Możliwa jest sytuacja, że pojedynczy atak przeciwnika zabije bohatera lub doprowadzi go na skraj śmierci.

Dodatkowe podpowiedzi:

  1. Przeciwnicy o znacznie większej mocy od bohatera oznaczani są czerwoną czaszką. Pozwala to łatwiej dostrzegać zagrożenie z ich strony.
  2. Jeśli przez przypadek wkroczyłeś do zbyt trudnego regionu, to najlepiej zdecydować się na ucieczkę lub w ostateczności postawić się na skradanie się po to żeby nie doprowadzać do wszczynania walk.
  3. Jeśli konieczne chcesz pozbywać się przeciwników z silniejszych regionów bez wcześniejszego zwiększenia mocy Eivora, to postaw na korzystanie z ukrytego ostrza (najlepiej z odblokowaną umiejętnością dobijania elitarnych przeciwników) oraz łuku (obowiązkowo celuj w głowy wrogów, najlepiej z użyciem łuku drapieżcy).

Moc Eivora - jak zwiększać?

Aktualna moc Eivora wyświetlenia jej w zakładce Umiejętności (Skills) - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Aktualna moc Eivora wyświetlenia jej w zakładce Umiejętności (Skills). Jest ona odzwierciedleniem liczby punktów umiejętności wydanych na odblokowanie nowych pozycji na drzewku umiejętności (niezależnie od tego jakie umiejętności zostały wybrane).

Punkty umiejętności otrzymuje się przede wszystkim dzięki awansowaniu Eivora na wyższe poziomy doświadczenia. Po tym jak zdobędziesz wystarczająco dużo xp i awansujesz otrzymasz zawsze 2 punkty rozwoju. Możesz je wydać na dowolnie wybrane umiejętności. O 2 zwiększy się dzięki temu moc Eivora.

Jest też alternatywny sposób zdobywania punktów umiejętności - zaliczanie specyficznych opcjonalnych lokacji na mapie świata. Możesz:

1) Odnajdywać głazy (Standing Stones) i rozwiązywać zagadki z ustawieniem się w takim miejscu żeby z użyciem wzroku Odyna skompletować symbol - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

1) Odnajdywać głazy (Standing Stones) i rozwiązywać zagadki z ustawieniem się w takim miejscu żeby z użyciem wzroku Odyna skompletować symbol. Każda zaliczona zagadka z głazem to 1 punkt umiejętności.

2) Odnajdywać kopczyki (Cairns) i zaliczać zagadki z układania na sobie kamieni w taki sposób żeby wieża nie zawaliła się - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

2) Odnajdywać kopczyki (Cairns) i zaliczać zagadki z układania na sobie kamieni w taki sposób żeby "wieża" nie zawaliła się. Każda zaliczona zagadka z kopcem to 1 punkt umiejętności.

3) Dostarczać dary do ołtarzów ofiarnych (Offering Altar) - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

3) Dostarczać dary do ołtarzów ofiarnych (Offering Altar). Możesz zostać zmuszony np. do pozyskania kilku trofeów pozostawianych przez określony gatunek zwierząt. Każdy zestaw przekazanych darów to 1 punkt umiejętności.

4) Odnajdywać sekrety w lokacjach Skarby Brytanii (Treasures of Britain) - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

4) Odnajdywać sekrety w lokacjach Skarby Brytanii (Treasures of Britain). W celu zaliczenia każdej takiej lokacji musisz odnaleźć główny skarb lochu. Każdy odnaleziony Skarb Brytanii to 1 punkt umiejętności.

5) Zabijać draugrów - silnych nordyckich wojowników - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

5) Zabijać draugrów - silnych nordyckich wojowników. Każdy tego typu przeciwnik traktowany jest jako boss i za zabicie każdego draugra otrzymasz 2 punkty umiejętności.

6) Zabijać córki Leriona - silne wojowniczki o nadnaturalnych zdilnościach - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

6) Zabijać córki Leriona - silne wojowniczki o nadnaturalnych zdilnościach. Każdy tego typu przeciwnik traktowany jest jako boss i za zabicie każdej córki Leriona otrzymasz 2 punkty umiejętności.

7) Zabijać legendarne zwierzęta - są to znacznie silniejsze gatunki i walki z nimi można przyrównać do konfrontacji z bossami - Assassins Creed Valhalla: Co oznacza sugerowana moc regionu? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

7) Zabijać legendarne zwierzęta - są to znacznie silniejsze gatunki i walki z nimi można przyrównać do konfrontacji z bossami. Każde pokonane legendarne zwierzę (lub ich grupa - jeśli przebywają w tej samej lokacji) gwarantuje 2 punkty umiejętności.

Wymienione powyżej alternatywne techniki nagradzane są zawsze 1 punktem umiejętności. Informacje o miejscach odnajdywania tych lokacji znajdziesz w naszym atlasie świata.

Elementy ekwipunku nie wpływają na moc Eivora, choć oczywiście opisane są wieloma statystykami. Ulepszanie ich może m.in. zwiększać odporności i żywotność bohatera, czy pozwalać na zadawanie większych obrazeń.

Podsumowując - chcąc zwiększać moc Eivora musisz zdobywać nowe punkty umiejętności i wydawać je (w dowolnych miejscach) na drzewku umiejętności.