Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Jak odblokować konia? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Dzięki tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla dowiecie się jak zdobyć konia. Poza tym opisaliśmy rozwój wierzchowców, przywoływanie ich do siebie i zmianę wyglądu.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla dowiesz się jak odblokować konia / wierzchowca. Informujemy również czy można rozwijać konia oraz jak przywołać do siebie konia po to żeby móc rozpocząć przemierzanie świata gry na jego grzbiecie.

Odblokowanie konia

Koń bardzo przydaje się w grze Assassins Creed Valhalla, gdyż do zbadania są bardzo rozległe krainy, których piesza eksploracja zajęłaby sporo czasu - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować konia? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Koń bardzo przydaje się w grze Assassin's Creed Valhalla, gdyż do zbadania są bardzo rozległe krainy, których piesza eksploracja zajęłaby sporo czasu. Eivor może przywoływać konia od momentu dotarcia do wioski Fornburg. Do wioski powinieneś mniej więcej godzinę po rozpoczęciu nowej gry. Nie musisz awansować dalej w fabule, ani wykonywać żadnych zadań związanych z pozyskaniem pierwszego konia.

Przywołanie / kradzież konia

W celu przywołania do siebie konia musisz przytrzymać lewy kierunek na krzyżaku pada, a więc skorzystać z opcji głośniejszego zagwizdania - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować konia? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W celu przywołania do siebie konia musisz przytrzymać lewy kierunek na krzyżaku pada, a więc skorzystać z opcji głośniejszego zagwizdania. Jeśli wierzchowiec mimo wszystko nie pojawił się, to upewnij się, że w pobliżu Eivora znajduje się dostatecznie dużo wolnej przestrzeni.

W trakcie przechodzenia gry możesz też odnajdywać inne konie. Gra w żaden sposób nie utrudnia ich dosiadania. Mogą się one przydać np. jeśli chcesz szybko rozpocząć konny pościg lub ucieczkę i nie chcesz tracić cennych sekund na przywołanie własnego wierzchowca. Możesz również spróbować zrzucić przejeżdżającego NPC-a z konia i ukraść wierzchowca.

Eivor po zaliczeniu początkowych misji w Norwegii wyruszy wraz z innymi wikingami do Anglii. W żaden sposób nie utrudni ci to przywoływania do siebie konia. Wierzchowiec jest dostępny od samego początku eksploracji terenów Anglii i nie musisz zawracać sobie głowy tym w jaki sposób zwierzę zdołało odbyć długą podróż. Koń jest też zawsze dostępny jeśli skorzystałeś z opcji szybkiej podróży żeby przenieść się do innej lokacji świata gry.

Jak zejść z konia?

Opcja zejścia z konia nie jest zbyt intuicyjna i możesz mieć z tym problem - musisz przytrzymać Kółko na PS4 / PS5 lub przytrzymać B na Xbox One / Series S / Series X - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować konia? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Opcja zejścia z konia nie jest zbyt intuicyjna i możesz mieć z tym problem - musisz przytrzymać Kółko na PS4 / PS5 lub przytrzymać B na Xbox One / Series S / Series X.

Pojedyncze wciśnięcie kółka / B sprawi, że Eivor przykucnie na grzbiecie konia i to przydatny ruch jeśli planujesz np. zeskoczyć z konia na jakiegoś mijanego przeciwnika i zabić go ukrytym ostrzem.

Zmiana wyglądu i trening konia

W osadzie Wikingów w Anglii możesz skonstruować stajnię i ptaszarnię (Stables and Aviary) - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować konia? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W osadzie Wikingów w Anglii możesz skonstruować stajnię i ptaszarnię (Stables and Aviary). Budynek ten otwiera przed tobą dwie nowe możliwości:

Możesz kupować konie o innym wyglądzie (a także kruki). Jest to zmiana czysto kosmetyczna, gdyż nie są opisane innymi statystykami.

Istnieje również alternatywna metoda pozyskiwania nowych odmian wierzchowców. Możesz odwiedzić sklep gry i kupować nowe konie płacąc za nie walutą Helix Credits nabywaną za prawdziwe pieniądze.

Możesz opłacać szkolenia wierzchowców - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować konia? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Możesz opłacać szkolenia wierzchowców. Szczególnie przydatne są dwa pierwsze szkolenia, gdyż uczą one konia pływania oraz zwiększają jego staminę, dzięki czemu można dłużej podróżować cwałem. Drugie z wymienionych ulepszeń jest kilkustopniowe. Postaraj się dość szybko odblokować pierwszy poziom.