Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Legends of Runeterra - poradnik do gry

Legends of Runeterra - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra Legends of Runeterra poradnik, tipy

Poniżej przedstawiono proponowane talie zawierające karty z dwóch Regionów Legends of Runeterra - Noxus i Shadow Isles. Znajdziesz tutaj przeważnie talie kontrolne i agresywne, które pozwalają na kontrolowanie przebiegu pojedynku w Legends of Runeterra lub wywieranie bezustannej presji na przeciwniku. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Noxus i Shadow Isles - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Talia Noxus & Shadow Isles w Legends of Runeterra

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Noxus i Shadow Isles. Deck zalicza się do kategorii aggro przez co rozgrywka staje się bardzo dynamiczna i umożliwia wywieranie bezustannej presji na przeciwniku - już od 1 rundy będziesz mógł atakować na jego Nexus. W prezentowanej talii znalazło się kilku Bohaterów: Elise, Darius, Hecarim. Talia została zbudowana ze stronników o niskim koszcie Many i uzupełniona niezwykle przydatnymi zaklęciami.

Karty Bohaterów - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Karty Bohaterów

Karty Noxus

Karty Shadow Isles

(2)Elise x2

(6)Darius x2

(1)Hecarim x1

(1)Elixir of Wrath x1

(1)Legion Rearguard x3

(1)Precious Pet x3

(2)Brothers' Bond x3

(2)House Spider x3

(3)Culling Strike x2

(3)Might x1

(3)Noxian Guillotine x1

(4)Crowd Favorite x3

(1)Hapless Aristocrat x3

(2)Arachnoid Horror x3

(2)Glimpse Beyond x3

(3)Vile Feast x3

(3)Frenzied Skitterer x3

Kod talii, który należy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, aby automatycznie stworzyć talię:

CEBAKAIDBEGA6GJXAUAQKJZIFMYTQAQBAECTKAQBAMCCMAQBAECSUAYBAMJRMGY

Elise - jak używać tego Bohatera?

Elise to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Shadow Isles. Ze względu na niski koszt Many i przydatne słowo kluczowe, a także dodatkową zdolność specjalną, Elise jest niezwykle przydatnym stronnikiem - zwłaszcza na samym początku pojedynku.

Darius to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Noxus - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność Specjalna - w trakcie ataku, Elise przyzywa pająka o statystykach 1/1, który od razu pojawia się w linii atakujących jednostek. Należy pamiętać, że w linii może znajdować się maksymalnie 6 jednostek. Uważaj, aby nie przepełnić linii jednostkami, jeśli chcesz skorzystać z dodatkowego pająka.
 2. Fearsome - słowo kluczowe, które sprawia, że blokerem takiej jednostki może być tylko stronnik posiadający co najmniej 3 punkty ataku. Szczególnie w początkowej fazie pojedynku, Elise może być trudnym przeciwnikiem do zlikwidowania.
 3. Level Up - Elise zyskuje nowy poziom w momencie, gdy na rozpoczęciu rundy posiadasz co najmniej 3 pająki. Po awansowaniu na wyższy poziom, Elise zyskuje dodatkowe statystyki, słowo kluczowe Challenger oraz sprawia, że wszystkie pająki posiadają słowo kluczowe Fearsome i Challenger.

Darius - jak używać tego Bohatera?

Darius to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Noxus. Darius jest niezwykle groźnym przeciwnikiem, zwłaszcza w momencie, gdy Nexus przeciwnika nie posiada zbyt dużo punktów zdrowia.

Hecarim to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Shadow Isles - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Overwhelm - Słowo kluczowe, które sprawia, że nadmiarowe obrażenia zostają przekazane na Nexus przeciwnika. W praktyce wygląda to tak, że jeśli bloker przeciwnika ma 3 punkty zdrowia, a Darius 6 punktów ataku - 3 punkty obrażeń zostaną przetransferowane na Nexus przeciwnika.
 2. Level Up - Darius zdobywa dodatkowy poziom w momencie, gdy Neuxs przeciwnika posiada 10 lub mniej punktów zdrowia. Po awansowaniu na wyższy poziom, punkty Ataku Dariusa zwiększają się do 10.

Hecarim - jak używać tego Bohatera?

Hecarim to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Shadow Isles. Sam fakt, że ten Bohater znajduje się w Twojej talii daje przeciwnikowi sygnał, że ma do czynienia z bardzo agresywną talią. Hecarim dysponuje słowem kluczowym Overwhelm i dodatkową zdolnością specjalną.

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność specjalna - w trakcie ataku, Hecarim przyzywa dwie jednostki o statystykach 3/2, które od razu pojawia się w linii atakujących jednostek. Przyzwani jeźdźcy posiadają słowo kluczowe Ephemeral - po ataku od razu znikają. Należy pamiętać, że w linii może znajdować się maksymalnie 6 jednostek. Uważaj, aby nie przepełnić linii jednostkami, jeśli chcesz skorzystać z dodatkowych stronników generowanych przez Hecarima.
 2. Overwhelm - słowo kluczowe, które sprawia, że nadmiarowe obrażenia zostają przekazane na Nexus przeciwnika. W praktyce wygląda to tak, że jeśli bloker przeciwnika ma 3 punkty zdrowia, a Hecarim 4 punkty ataku - 1 punkt obrażeń zostanie przetransferowany na Nexus przeciwnika.
 3. Level Up - Hecarim uzyskuje poziom w momencie, gdy zaatakujesz co najmniej 8 jednostkami ze słowem kluczowym Ephemeral.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

Prezentowana talia Noxus & Shadow Isles posiada możliwość doboru dodatkowych kart, jak i świetne zaklęcia, które w znacznym stopniu utrudnią przeciwnikowi rozgrywkę - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Wysoki priorytet - Legion Rearguard, Precious Pet, Elise. Twoim celem jest wywieranie presji na przeciwniku od 1 rundy.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Arachnoid Horror, jeśli posiadasz od początku co najmniej jedną jednostkę o koszcie Many 1. Inną kartą wartą zostawienia jest Crowd Favorite, jeśli masz jednostki do grania w pierwszych turach.

Wykorzystanie zaklęć i dobór kart

Prezentowana talia Noxus & Shadow Isles posiada możliwość doboru dodatkowych kart, jak i świetne zaklęcia, które w znacznym stopniu utrudnią przeciwnikowi rozgrywkę. Niektóre z zaklęć mogą natychmiast zlikwidować niewygodnego stronnika przeciwnika!

1 - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Glimpse Beyond - likwidujesz własną jednostkę, ale w zamian dobierasz aż dwie karty. Zaklęcie to jest niezwykle przydatne w momencie, gdy na planszy posiadasz jednostkę ze słowem kluczowym Last Breath, jak np. Hapless Aristocrat.
 2. Culling Strike - zaklęcie, które natychmiast likwiduje jednostkę, która posiada 3 lub mniej punktów ataku. Culling Strike zalicza się do zaklęć Fast, a więc przeciwnik może na nie odpowiedzieć używając np. Deny lub wzmacniając jednostkę powyżej wymaganej liczby punktów. Korzystając z Culling Strike możesz od razu zlikwidować niewygodnych Bohaterów - Braum, Zed, Elise, Draven, Fiora.
 3. Brothers' Bound - zaklęcie za 2 punkty Many, które zalicza się do Burst, a więc efekt jego działa aktywuje się natychmiast. Po zagraniu, przydzielasz dwóm jednostkom +2 punkty ataku.

Defensywa

Defensywa nie jest najmocniejszą stroną tej talii dlatego na próżno szukać tutaj stronników z dużą ilością punktów zdrowia - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Defensywa nie jest najmocniejszą stroną tej talii dlatego na próżno szukać tutaj stronników z dużą ilością punktów zdrowia. Kiedy zostaniesz zepchnięty do defensywy musisz starać się jak najszybciej zakończyć pojedynek poprzez zapełnienie planszy pomniejszymi jednostkami, aby wzmocnić Crowd Favorite. Do likwidacji niewygodnych jednostek przeciwnika używaj zaklęć - Culling Strike.

Ofensywa

Ofensywa to najmocniejsza strona prezentowanej talii. Jednostki o niskim koszcie Many pozwalają na szybkie zapełnienie planszy i bezustanne nękanie przeciwnika w rundzie ataku. W trakcie ataku warto pamiętać o wykorzystywaniu zaklęć wzmacniających i słów kluczowych, jak Fearsome i Overwhelm.

2 - Noxus & Shadow Isles | Najlepsze tanie talie na start | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Fearsome - słowo kluczowe, które sprawia, że blokerem takiej jednostki może być tylko stronnik posiadający co najmniej 3 punkty ataku. W talii znalazło się kilka takich jednostek: Precious Pet, Arachnoid Horror, Elise.
 2. Overwhelm - słowo kluczowe, które sprawia, że nadmiarowe obrażenia zostają przekazane na Nexus przeciwnika. W talii znalazło się kilka takich jednostek: Crowd Favorite, Darius, Hecarim.
 3. Might i Brothers' Bound - zaklęcia wzmacniające, które przydają się w trakcie przeprowadzania ostatecznego ataku. Warto pamiętać, że Might przydziela jednostkę słowo kluczowe Overwhelm dzięki czemu nadmiarowe obrażenia mogą zostać przekazane na Nexus.