Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Legends of Runeterra - poradnik do gry

Legends of Runeterra - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra Legends of Runeterra poradnik, tipy

Poniżej przedstawiono proponowane talie zawierające karty z dwóch Regionów Legends of Runeterra - Demacia i Ionia. Znajdziesz tutaj przeważnie talie kontrolne i midrange, które pozwalają na kontrolowanie przebiegu pojedynku w Legends of Runeterra. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Demacia i Ionia - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Talia Demacia & Ionia w Legends of Runeterra

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Demacia i Ionia. Deck zalicza się do kategorii kontrolnej przez co każdy wykonany przez Ciebie ruch musi być dokładnie przemyślany. Decki kontrolne są trudne do opanowania i wymagają wiele praktyki. W prezentowanej talii znalazło się wiele kart zaklęć, jednostek ze słowem kluczowym Elusive i kilku Bohaterów: Fiora, Shen, Karma.

Karty Bohaterów - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Karty Bohaterów

Karty Demacia

Karty Ionia

(3)Fiora x3

(4)Shen x1

(5)Karma x2

(1)Brightsteel Protector x1

(2)Single Combat x2

(3)Prismatic Barrier x2

(3)Stand Alone x2

(3)Vanguard Sergeant x2

(4)Laurent Bladekeeper x3

(4)Riposte x2

(4)Spirit's Refuge x2

(5)Detain x2

(6)Back to Back x2

(8)Judgement x2

(1)Health Potion x2

(3)Shadow Assassin x2

(3)Twin Discipline x2

(4)Deny x3

(4)Kinkou Lifeblade x3

Kod talii, który należy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, aby automatycznie stworzyć talię:

CEBAEAIAAMWQEAICFAYQEBIBAICAYJJJHEEACAAGA4IRSGRAEUUQEAIBAIQACAIABE

Fiora - jak używać tego Bohatera?

Fiora to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Demacia. Fiora jest niezwykle groźnym Bohaterem, który w kilku rundach może zakończyć cały pojedynek bez potrzeby atakowania na Nexus przeciwnika! Wystarczy, że w ciągu rozgrywki wyeliminujesz Fiorą 4 stronników przeciwnika i natychmiast zakończysz grę.

Karma to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Ionia - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność Specjalna - w trakcie ataku, Fiora zbiera zabójstwa. Gdy uzbiera 4, natychmiast kończy grę na Twoją korzyść. Bez znaczenia jest tutaj poziom zdrowia Nexusa przeciwnika. Warto także zaznaczyć fakt, że zdolność specjalna Fiory aktywuje się przed jej zginięciem więc jeśli Twój Bohater polegnie przy finałowej wymianie nie będzie miało to żadnego znaczenia, bo i tak wygrasz mecz.
 2. Challenger - słowo kluczowe, które sprawia, że Fiora może w trakcie ataku wybrać, którego przeciwnika przyciągnąć do pojedynku. Dzięki temu możesz spośród jednostek przeciwnika wyłowić te najsłabsze, jak np. 1/1 i w łatwy sposób je wyeliminować.
 3. Level Up - Fiora zyskuje nowy poziom w momencie, gdy wyeliminuje dwój stronników przeciwnika. Po awansowaniu na wyższy poziom, Fiora zyskuje dodatkowe statystyki +1/+1.

Karma - jak używać tego Bohatera?

Karma to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Ionia. Ze względu na wysoki koszt Many i spore wymagania odnośnie zdobycia poziomu, Bohater ten zagrywany jest w późniejszej fazie pojedynku. Karma posiada bardzo przydatną umiejętność, która może dostarczyć Graczowi dodatkowych zaklęć lub aktywować zaklęcia dwukrotnie w czasie jednej tury (po zdobyciu poziomu).

Shen to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Ionia - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność specjalna - w podstawowej wersji, na koniec rundy Karma generuje dla Ciebie jedno losowe zaklęcie z Regionu, który znajduje się w Twojej talii - w tym przypadku możesz otrzymać zaklęcie z Demacii lub Ionii. Po zdobyciu poziomu, Karma powiela każde rzucone przez Ciebie zaklęcie. Przykładowo, używając Judgement na stronniku z 4 punktami ataku, wyrządzisz aż 8 obrażeń obszarowych.
 2. Level Up - Karma zyskuje nowy poziom w momencie, gdy posiadasz 10 kryształów Many. Po awansowaniu na wyższy poziom, Karma zyskuje dodatkowe statystyki +1/+1 i zmienia się jej zdolność specjalna.
 3. Jak korzystać z tego Bohatera - Karma zazwyczaj zostaje w tylnym rzędzie w trakcie atakowania, aby przeciwnik nie mógł łatwo jej zlikwidować. Możliwość otrzymywania dodatkowego zaklęcia po każdej rundzie jest niezwykle pomocne i może zaskoczyć przeciwnika.

Shen - jak używać tego Bohatera?

Shen to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Ionia. Shen jest Bohaterem wspomagającym, który nie dość, że jest trudny do zlikwidowania to dodatkowo przydziela atakującego jednostce po jego prawej stronie Barierę. Shen jest niezwykle mocnym połączeniem z Fiorą i umożliwia jej jeszcze skuteczniejsze eliminowanie przeciwników bez potrzeby korzystania z zaklęć wspomagających.

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Support - słowo kluczowe, które przydziela efekt jednostce znajdującej się po prawej stronie tej jednostki, w trakcie ataku. W praktyce wygląda to tak, że jeśli Fiora będzie znajdować się po prawej stronie Shena w trakcie ataku, otrzyma efekt Bariery i/lub +3 punkty ataku (w zależności od poziomu Shena).
 2. Level Up - Shen zyskuje nowy poziom w momencie, gdy przydzielisz swoim stronnikom co najmniej 4 Bariery. Po awansowaniu na wyższy poziom, Shen zyskuje dodatkowe statystyki +1/+1.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

Prezentowana talia zalicza się do kategorii kontrolnej więc niezwykle dobrze radzi sobie w defensywie - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Wysoki priorytet - Fiora, Shadow Assassin, zaklęcie z Barierą. Twoim celem jest jak najszybsze wprowadzenie do gry Fiory, zanim przeciwnik zacznie używać jednostek z większą ilością punktów ataku i zdrowia do których eliminacji będziesz potrzebować dodatkowych zaklęć.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce Kinkou Lifeblade, jeśli masz do czynienia z talią agresywną. Wzmacniając tę kartę przy pomocy któregoś z zaklęć możesz zwiększyć jej statystyki, a tym samym odzyskiwać więcej punktów zdrowia przy ataku/obronie.

Defensywa

Prezentowana talia zalicza się do kategorii kontrolnej więc niezwykle dobrze radzi sobie w defensywie. Wśród wyselekcjonowanych kart znajdziesz wiele zaklęć wzmacniających, które pozwolą wykonywać korzystne wymiany z jednostkami przeciwnika.

Prezentowana talia bazuje na wykorzystaniu zdolności specjalnej Fiory - jest to Twoje główne win condition (warunek wygranej) - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Deny - niezwykle silne zaklęcie, które za zaledwie 3 punkty Many może całkowicie unieszkodliwić zaklęcie rzucone przez przeciwnika.
 2. Spirit's Refuge - kolejne silne zaklęcie, które przydziela wybranemu stronnikowi Barierę i efekt Lifesteal.
 3. Back to Back - zaklęcie za 5 punktów Many, które przydziela dwóm jednostkom +3/+3 w danej rundzie. Back to Back to zaklęcie typu Burst więc przeciwnik nie ma możliwości go zniwelować.
 4. Single Combat - zaklęcie, który wyzywa na pojedynek wybranego stronnika przeciwnika. Przykładowo, blokujesz Fiorą stronnika przeciwnika i dodatkowo możesz użyć zaklęcia Single Combat, aby w tej samej turze zdobyć 2 eliminacje.
 5. Kinkou Lifeblade - jednostka o statystykach 2/4, którą dodatkowo możesz wzmocnić przy użyciu zaklęć. Konkou Lifeblade posiada słowo kluczowe Lifesteal więc może leczyć Twój Nexus.

Ofensywa

Prezentowana talia bazuje na wykorzystaniu zdolności specjalnej Fiory - jest to Twoje główne win condition (warunek wygranej). Jeśli nie będziesz w stanie dobrać tego Bohateraw trakcie pojedynku, Twoim kolejnym win condition są jednostki ze słowem kluczowym Elusive.

1 - Demacia & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Elusive - słowo kluczowe, które sprawia, że blokerem takiej jednostki może być tylko inna jednostka zaliczana do tej kategorii. Alternatywą dla zniszczenia takiej jednostki jest użycie zaklęcia lub wykorzystanie stronnika ze zdolnością Challenger.
 2. Fiora - staraj się eliminować kolejnych stronników przeciwnika, aby zakończyć grę bez potrzeby atakowania na jego Nexus. Jeśli przeciwnik wystawi dużo blokerów, nie wahaj się użyć zaklęcia Judgement, aby Fiora zlikwidowała od razu kilku wrogów i wygrała dla Ciebie pojedynek.