Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Legends of Runeterra - poradnik do gry

Legends of Runeterra - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra Legends of Runeterra poradnik, tipy

Poniżej przedstawiono proponowane talie zawierające karty z dwóch Regionów Legends of Runeterra - Shadow Isles i Ionia. Znajdziesz tutaj przeważnie talie kontrolne i midrange, które pozwalają na kontrolowanie przebiegu pojedynku w Legends of Runeterra. Opis każdej talii został dodatkowo wzbogacony o specjalny kod, który wystarczy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, a gra sama dobierze odpowiednie karty.

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Shadow Isles i Ionia - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Talia Shadow Isles & Ionia w Legends of Runeterra

Przedstawiona poniżej talia składa się z kart Regionów Shadow Isles i Ionia. Deck zalicza się do kategorii midrange, który łączy w sobie zalety talii agresywnej i kontrolnej. W prezentowanej talii znalazło wiele kart ze słowem kluczowym Last Breath oraz kilku Bohaterów: Elise, Zed, Hecarim. Talia została zbudowana ze stronników o niskim koszcie Many i uzupełniona niezwykle przydatnymi zaklęciami.

Karty Bohaterów - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Karty Bohaterów

Karty Shadow Isles

Karty Ionia

(2)Elise x2

(3)Zed x1

(6)Hecarim x3

(0)Ravenous Butcher x3

(1)Mark of the Isles x1

(1)Warden's Prey x3

(2)Black Spear x3

(2)Cursed Keeper x3

(2)Glimpse Beyond x3

(3)The Undying x2

(4)Chronicler of Ruin x3

(9)The Ruination x2

(3)Shadow Assassin x3

(4)Deny x2

(4)Kinkou Lifeblade x3

(4)Will of Ionia x3

Kod talii, który należy wkleić wewnątrz gry Legends of Runeterra, aby automatycznie stworzyć talię:

CEBAGAICAIUDSBYBAUFRUIBCFIYDCAQBAEBDCAYBAUHSSNICAEAQKFQBAEBAS

Elise - jak używać tego Bohatera?

Elise to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Shadow Isles. Ze względu na niski koszt Many i przydatne słowo kluczowe, a także dodatkową zdolność specjalną, Elise jest niezwykle przydatnym stronnikiem - zwłaszcza na samym początku pojedynku.

Zed to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Ionia - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność Specjalna - w trakcie ataku, Elise przyzywa pająka o statystykach 1/1, który od razu pojawia się w linii atakujących jednostek. Należy pamiętać, że w linii może znajdować się maksymalnie 6 jednostek. Uważaj, aby nie przepełnić linii jednostkami, jeśli chcesz skorzystać z dodatkowego pająka.
 2. Fearsome - słowo kluczowe, które sprawia, że blokerem takiej jednostki może być tylko stronnik posiadający co najmniej 3 punkty ataku. Szczególnie w początkowej fazie pojedynku, Elise może być trudnym przeciwnikiem do zlikwidowania.
 3. Level Up - Elise zyskuje nowy poziom w momencie, gdy na rozpoczęciu rundy posiadasz co najmniej 3 pająki. Po awansowaniu na wyższy poziom, Elise zyskuje dodatkowe statystyki, słowo kluczowe Challenger oraz sprawia, że wszystkie pająki posiadają słowo kluczowe Fearsome i Challenger.

Zed - jak używać tego Bohatera?

Zed to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Ionia. Ze względu na niski koszt Many i przydatne słowo kluczowe, a także dodatkową zdolność specjalną, Zed jest niezwykle przydatnym stronnikiem - zwłaszcza na samym początku pojedynku.

Hecarim to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Shadow Isles - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność Specjalna - w trakcie ataku, Zed przyzywa cień o takich samych statystykach, który od razu pojawia się w linii atakujących jednostek. Należy pamiętać, że w linii może znajdować się maksymalnie 6 jednostek. Po zaatakowaniu cień znika.
 2. Quick Attack - słowo kluczowe, które sprawia, że Zed może wyrządzić obrażenia przed przeciwnikiem. Przykładowo, jeśli bloker przeciwnika ma statystyki 3/3 to Zed w teorii powinien zginąć przy wykonywaniu ataku. Ze względu na Quick Attack, Zed wyrządzi obrażenia jako pierwszy i zlikwiduje przeciwnika zanim ten będzie mógł odpowiedzieć. Szczególnie w początkowej fazie pojedynku, Zed może być trudnym przeciwnikiem do zlikwidowania.
 3. Level Up - Zed zyskuje nowy poziom w momencie, gdy zarówno on i/lub cień uderzą w Nexus przeciwnika dwukrotnie. Po awansowaniu na wyższy poziom, Zed zyskuje dodatkowe statystyki +1/+1.

Hecarim - jak używać tego Bohatera?

Hecarim to jeden z Bohaterów walczących po stronie Regionu Shadow Isles. Sam fakt, że ten Bohater znajduje się w Twojej talii daje przeciwnikowi sygnał, że ma do czynienia z bardzo agresywną talią. Hecarim dysponuje słowem kluczowym Overwhelm i dodatkową zdolnością specjalną.

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Zdolność specjalna - w trakcie ataku, Hecarim przyzywa dwie jednostki o statystykach 3/2, które od razu pojawia się w linii atakujących jednostek. Przyzwani jeźdźcy posiadają słowo kluczowe Ephemeral - po ataku od razu znikają. Należy pamiętać, że w linii może znajdować się maksymalnie 6 jednostek. Uważaj, aby nie przepełnić linii jednostkami, jeśli chcesz skorzystać z dodatkowych stronników generowanych przez Hecarima.
 2. Overwhelm - słowo kluczowe, które sprawia, że nadmiarowe obrażenia zostają przekazane na Nexus przeciwnika. W praktyce wygląda to tak, że jeśli bloker przeciwnika ma 3 punkty zdrowia, a Hecarim 4 punkty ataku - 1 punkt obrażeń zostanie przetransferowany na Nexus przeciwnika.
 3. Level Up - Hecarim uzyskuje poziom w momencie, gdy zaatakujesz co najmniej 8 jednostkami ze słowem kluczowym Ephemeral.

Mulligan - odpowiednia selekcja kart

Każdy pojedynek zaczyna się fazą tzw. Mulliganu, czyli selekcji kart. W tym czasie możesz zadecydować, które karty zostawić na ręce, a które lepiej odrzucić w celu znalezienia innych. Tasowanie kart zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, ale niekiedy trzeba je podjąć, aby mieć szansę na wygraną.

Defensywa nie jest może najmocniejszą stroną prezentowanej talii więc często będziesz musiał korzystać z zaklęć wspomagających, które ułatwią Ci wykonanie korzystnej wymiany ze stronnikiem przeciwnika lub nawet na odesłanie niewygodnego przeciwnika do ręki Gracza (Will of Ionia) - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Wysoki priorytet - Elise, Cursed Keeper, The Undying i Ravenous Butcher lub zaklęcie do aktywacji słowa kluczowego Last Breath. Twoim celem jest wywieranie presji na przeciwniku od 1 rundy.
 2. Średni priorytet - Warto zastanowić się nad pozostawieniem na ręce zaklęcie Black Spear, jeśli grasz przeciwko talii z takimi Bohaterami, jak Fiora, Zed, Draven.

Defensywa

Defensywa nie jest może najmocniejszą stroną prezentowanej talii więc często będziesz musiał korzystać z zaklęć wspomagających, które ułatwią Ci wykonanie korzystnej wymiany ze stronnikiem przeciwnika lub nawet na odesłanie niewygodnego przeciwnika do ręki Gracza (Will of Ionia). W krytycznej sytuacji zawsze możesz skorzystać z zaklęcia The Ruination, które zlikwiduje wszystkich stronników znajdujących się na planszy - Twoich również.

Poza mocnymi zaklęciami, w talii składającej się z kart Regionów Shadow Isles i Ionia, znalazło się kilku przydatnych stronników, jak np - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry

Poza mocnymi zaklęciami, w talii składającej się z kart Regionów Shadow Isles i Ionia, znalazło się kilku przydatnych stronników, jak np. Kinkou Lifeblade. Poza słowem kluczowym Elusive, Kinkou posiada Lifesteal więc może leczyć Twój Nexus.

Ofensywa

Ofensywa to najmocniejsza strona prezentowanej talii. Jednostki o niskim koszcie Many pozwalają na szybkie zapełnienie planszy i bezustanne nękanie przeciwnika w rundzie ataku. W trakcie ataku warto pamiętać o wykorzystywaniu zaklęć wzmacniających i słów kluczowych, jak Fearsome, Elusive i Overwhelm.

1 - Shadow Isles & Ionia | Najlepsze talie | Legends of Runeterra - Legends of Runeterra - poradnik do gry
 1. Fearsome - słowo kluczowe, które sprawia, że blokerem takiej jednostki może być tylko stronnik posiadający co najmniej 3 punkty ataku. Przykładem takiego stronnika jest Elise.
 2. Overwhelm - słowo kluczowe, które sprawia, że nadmiarowe obrażenia zostają przekazane na Nexus przeciwnika. Słowem kluczowym Overwhelm dysponuje Hecarim.
 3. Elusive - słowo kluczowe, które sprawia, że blokerem takiej jednostki może być tylko inna jednostka zaliczana do tej kategorii.
 4. Last Breath - słowo kluczowe, które aktywuje się w momencie śmierci jednostki. The Undying może nie powala statystykami na początku rozgrywki, ale przeciwnik musi się dobrze zastanowić, czy chce blokować tę jednostkę. Po każdej śmierci, The Undying powraca na planszę z bonusem +1/+1.